Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 февруари 2019
Мислења
28
Поени од реакции
10
Da ve prasam ako moze da mi odgovorite? me vikaa na intervju i na molbata sto ja podnesov imase broj i pin za proverka na status. Koga proveriv dobiv informacija deka napravile prepis na molbata. Koga go proveriv prepisot mi ispadna so crveni bukvi deka nedostasuvale podatoci, ama ne pisuva koi podatoci nedostasuvat. Ima li nekoj vakov slucaj i kako izlegovte na kraj? Odnapred blagodaram.
 

Attachments

Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Da ve prasam ako moze da mi odgovorite? me vikaa na intervju i na molbata sto ja podnesov imase broj i pin za proverka na status. Koga proveriv dobiv informacija deka napravile prepis na molbata. Koga go proveriv prepisot mi ispadna so crveni bukvi deka nedostasuvale podatoci, ama ne pisuva koi podatoci nedostasuvat. Ima li nekoj vakov slucaj i kako izlegovte na kraj? Odnapred blagodaram.
Greska vnesuvas broj ili pin.. Probaj pak
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Da ve prasam ako moze da mi odgovorite? me vikaa na intervju i na molbata sto ja podnesov imase broj i pin za proverka na status. Koga proveriv dobiv informacija deka napravile prepis na molbata. Koga go proveriv prepisot mi ispadna so crveni bukvi deka nedostasuvale podatoci, ama ne pisuva koi podatoci nedostasuvat. Ima li nekoj vakov slucaj i kako izlegovte na kraj? Odnapred blagodaram.
Dali nekoj ti gi zapisha brojot i pinot?
Ova znaci deka greshen broj ili pin ti dale?
Proveri si poubavo,ili ako odish preku posrednik daj mu da prasha uste ednas za brojot na molba i pinot,a ako odish sama javi se vo pravosudie ako mozes da gi dobies,ili prashaj nekoj posrednik shto moze da ti proveri.
Автоматски споено мислење:

Koga bese na intervju?
 
Член од
12 септември 2018
Мислења
132
Поени од реакции
201
Kako da ima ukazi koga cel bugarski drzaven vrv sose viceprezident ,ministri se na sostanok kaj Rumen Radev za situacijata so Mk za pregovorite so eu?? ....
 
Член од
26 март 2019
Мислења
196
Поени од реакции
218
Kako da ima ukazi koga cel bugarski drzaven vrv sose viceprezident ,ministri se na sostanok kaj Rumen Radev za situacijata so Mk za pregovorite so eu?? ....
Квотата за околу 3000 државјанства за последното тримесечје е исполнета. Повеќе среќа во октомври.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Квотата за околу 3000 државјанства за последното тримесечје е исполнета. Повеќе среќа во октомври.
Ајдее,и тоа ли има?Квота ли?
Автоматски споено мислење:

Квотата за околу 3000 државјанства за последното тримесечје е исполнета. Повеќе среќа во октомври.
Можеби има квота,незнам ,но повеќето од државјанставта се порано потпишани и чекаат да бидат објавени на страната.Често се соочуваме со примери кога на државјанството стои една дата а објавено после 3-4 недели.Така што тоа несмета да бидат објавени.Но еве утре е 1.10.2019 така да ќе видиме во секој момент треба да излезе указ.
 
Последно уредено:

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Ајдее,и тоа ли има?Квота ли?
Автоматски споено мислење:


Можеби има квота,незнам ,но повеќето од државјанставта се порано потпишани и чекаат да бидат објавени на страната.Често се соочуваме со примери кога на државјанството стои една дата а објавено после 3-4 недели.Така што тоа несмета да бидат објавени.Но еве утре е 1.10.2019 така да ќе видиме во секој момент треба да излезе указ.
Се плашам да не има пак застој од неколку месеца сега кога ние од Ноември положително дојдовме на ред за потпис.
 
Член од
7 февруари 2019
Мислења
28
Поени од реакции
10
Dali nekoj ti gi zapisha brojot i pinot?
Ova znaci deka greshen broj ili pin ti dale?
Proveri si poubavo,ili ako odish preku posrednik daj mu da prasha uste ednas za brojot na molba i pinot,a ako odish sama javi se vo pravosudie ako mozes da gi dobies,ili prashaj nekoj posrednik shto moze da ti proveri.
Автоматски споено мислење:

Koga bese na intervju?
20ti mart bev 2019
Автоматски споено мислење:

Ајдее,и тоа ли има?Квота ли?
Автоматски споено мислење:


Можеби има квота,незнам ,но повеќето од државјанставта се порано потпишани и чекаат да бидат објавени на страната.Често се соочуваме со примери кога на државјанството стои една дата а објавено после 3-4 недели.Така што тоа несмета да бидат објавени.Но еве утре е 1.10.2019 така да ќе видиме во секој момент треба да излезе указ.
blagodaram na site za informaciite
Автоматски споено мислење:

Dali nekoj ti gi zapisha brojot i pinot?
Ova znaci deka greshen broj ili pin ti dale?
Proveri si poubavo,ili ako odish preku posrednik daj mu da prasha uste ednas za brojot na molba i pinot,a ako odish sama javi se vo pravosudie ako mozes da gi dobies,ili prashaj nekoj posrednik shto moze da ti proveri.
Автоматски споено мислење:

Koga bese na intervju?
Da doobjasnam. Molbata mi e so ovoj broj: 9665/2018 a pinot: 363353. Koga gi vnesuvam ovie podatoci, so zeleni bukvi mi izleguva deka na molbata e napraven prepis so broj: 8034/2019. Koga vnesuvam podatoci dolu vo tekst kvadratot namenet za prepisi dobivam informacija deka takov prepis ne postoi. ako go vnesam po gore so pinot od molbata, veli deka nedostigaat podatoci. E sega po nekoja logika, od vasite odgovori zakluciv deka prepisot ima drug pin, razlicen od molbata, samo sto nikade ne go pisuva. Ke moram da najdam posrednik da mi pomogne. Na intervju bev na 20ti mart 2019.
 
Последно уредено:
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Gledate i sami i vo Bugarija politicarite se zabegani kako i ovde.Dodeka nas zivite makedonci koi se skinavme od molejne da dobieme bugarsko drzavjanstvo ne odbivaat i zaebavaat so godini so obrazlozenie da "dokazeme deka sme bugari ", tie se fatile mrtvite makedonci kako Goce Delcev da gi pravele bugari,ej slepci zivite se vazni ne umrenite,mesto tie nas da ne ubedvet I molet da se deklarirame bugari tie ne zaebavaat so godini i odbivaat,da imaa mozok dosega ke im dadea drzavjanstvo na site makedonci i po avtomatizam slobodno ke mozea da tvrdat deka Makedonija e vtora bugarska drzava,ama i niv povazen im e djebot od nacionalniot interes.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom