Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 јануари 2019
Мислења
6
Поени од реакции
1
когато практиката има проблеми колко месеца след преминаването на положителните страни се променја проверка от вицепрезидента на република б'лгарија?којато практикува напразно в
проверка от вицепрезидента на република б'лгарија...
 
Член од
23 септември 2019
Мислења
3
Поени од реакции
3
ПОМОШ. У Јуни 2018 бев у амбасадата у Софија со оригинал бугарско свидетелство од дедо ми да се пријавам. Арно ама презимето на дедо ми е различно (тоа време кога учел друго презиме имал) од раѓање и умреницата со свидетелството. Сега ми бараат да докажам дека тој е истото лице. Каде да одам што да барам по институцииве за да докажам дека дедо ми имал тоа време друго презиме? Молам за помош.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
ПОМОШ. У Јуни 2018 бев у амбасадата у Софија со оригинал бугарско свидетелство од дедо ми да се пријавам. Арно ама презимето на дедо ми е различно (тоа време кога учел друго презиме имал) од раѓање и умреницата со свидетелството. Сега ми бараат да докажам дека тој е истото лице. Каде да одам што да барам по институцииве за да докажам дека дедо ми имал тоа време друго презиме? Молам за помош.
Разликите каде се гледаат ,дали само во сведителството е со различно презиме?
Како дошло до промена,односно дали во матично е евидентирана таа промена?
Дали е роден со едно ,а починат со друго презиме?
 
Член од
23 септември 2019
Мислења
4
Поени од реакции
1
Gyi günler 12 ** / 2018
3 Aralık 2018 ne kadar beklerim
Автоматски споено мислење:

Az imax Röportajı 3.12.2018 tarihinde yok vey oşte ne polluilil cíobştenie mi grajdanstvoto mi? Kakvo e polojenieto mi?
Автоматски споено мислење:

Az imax intervü na 3.12.2018 no vse oşte ne sım poluçil cıobştenie za grajdanstvoto mi?Kakvo e polojenieto mi?
Автоматски споено мислење:

Az imax Röportajı 3.12.2018 tarihinde yok vey oşte ne polluilil cíobştenie mi grajdanstvoto mi? Kakvo e polojenieto mi?
 
Последно уредено:
Член од
8 септември 2018
Мислења
153
Поени од реакции
289
Знае ли некој колку преписки се вклучени во еден указ?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Gyi günler 12 ** / 2018
3 Aralık 2018 ne kadar beklerim
Автоматски споено мислење:

Az imax Röportajı 3.12.2018 tarihinde yok vey oşte ne polluilil cíobştenie mi grajdanstvoto mi? Kakvo e polojenieto mi?
Автоматски споено мислење:

Az imax intervü na 3.12.2018 no vse oşte ne sım poluçil cıobştenie za grajdanstvoto mi?Kakvo e polojenieto mi?
Автоматски споено мислење:

Az imax Röportajı 3.12.2018 tarihinde yok vey oşte ne polluilil cíobştenie mi grajdanstvoto mi? Kakvo e polojenieto mi?
Yok Turce,English
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
59
Поени од реакции
23
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom