Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
2016 ја прескокнуваат. Јас сум од 5ти ноември положително нема ништо. Веројатно Ќе ја чистат прво 2015 , не одат по редослед од положително
 
Член од
23 октомври 2018
Мислења
20
Поени од реакции
38
mislis polozitelno od dekemvri 2018 :) Odamna cekame pa zatoa ne znaeme veke koja godina sto statusi sme imale. Ama aj pisi so sto dokumenti si?
Polozitelno od dekemvri 2017
Kij oktomvri si na intervju
10.10 .17 bev
Автоматски споено мислење:

8153,8154/2015 ukaz 135, odime poleka ama sigurno mislam dali me razbiras.
Jas bev 99**/2016
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Deneska potpisan ukaz br 135..intervju 14 januari 2016 na polozitelno od 6 noemvri 2018...so sreka na site
Сигурно ли си 2016 , 14 јануари на интервју да не си 2017?
Автоматски споено мислење:

ИМААТ НЕШТО ПРОТИВ 2016 :D :D :D !
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Добро бе како знаете во указов бр. 135 кои преписки се вклучени, кога на страницата на министерството не ги објавуваат протоколите?
 
Член од
12 март 2011
Мислења
21
Поени од реакции
5
Здраво, http://publicbg.mjs.bg/BgSubmissionDoc е нели сјатот за закажување на термин за предавање документи и интервју ?
Па прашање можда знаете, зашто не работи последниов период, нема никакви термини, a пример во август даваше за октомври i сега апсолутно нема ни еден термин?
Можеби сте упатени па можете да ми помогнете и кажете што е работата, може некој имал пред мене ист оваков проблем..
Фала ви многу :)
 
A

andrea85

Гостин
Другари конечно УКАЗ 135.
Интервју 10,10,2017
Положително од 05/06,11,2018
САМО СО (сметко)ПОТВРДА шо би рекле некои членови. Ви посакувам среќа на сите чувството е неверојатно, јас овде се одјавувам од коментирање на форумов. Доколку некој знае нека ми рпати процедура з а подигање државјанство и указ со посредник експресно нека пише.
А на @Brunhilda , најиритирачкиот член кој подигаше тензијата додека чекавме,му посакувам пасошот да му стои у фиока,да не го искористи за нишо др освен една скапана кола на бг табли, да живее во мизеријава !
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Здраво, http://publicbg.mjs.bg/BgSubmissionDoc е нели сјатот за закажување на термин за предавање документи и интервју ?
Па прашање можда знаете, зашто не работи последниов период, нема никакви термини, a пример во август даваше за октомври i сега апсолутно нема ни еден термин?
Можеби сте упатени па можете да ми помогнете и кажете што е работата, може некој имал пред мене ист оваков проблем..
Фала ви многу :)
Pa cela Makedonija gleda da zemi bg drzavjanstvo i da se seli od ovaa korumpirana,partizirana dupka,nema termini sledi non stop i stom vidis sloboden odma zemaj.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Другари конечно УКАЗ 135.
Интервју 10,10,2017
Положително од 05/06,11,2018
САМО СО (сметко)ПОТВРДА шо би рекле некои членови. Ви посакувам среќа на сите чувството е неверојатно, јас овде се одјавувам од коментирање на форумов. Доколку некој знае нека ми рпати процедура з а подигање државјанство и указ со посредник експресно нека пише.
А на @Brunhilda , најиритирачкиот член кој подигаше тензијата додека чекавме,му посакувам пасошот да му стои у фиока,да не го искористи за нишо др освен една скапана кола на бг табли, да живее во мизеријава !
ЧЕСТИТОО!!!
Автоматски споено мислење:

Другари конечно УКАЗ 135.
Интервју 10,10,2017
Положително од 05/06,11,2018
САМО СО (сметко)ПОТВРДА шо би рекле некои членови. Ви посакувам среќа на сите чувството е неверојатно, јас овде се одјавувам од коментирање на форумов. Доколку некој знае нека ми рпати процедура з а подигање државјанство и указ со посредник експресно нека пише.
А на @Brunhilda , најиритирачкиот член кој подигаше тензијата додека чекавме,му посакувам пасошот да му стои у фиока,да не го искористи за нишо др освен една скапана кола на бг табли, да живее во мизеријава !
Кој бр.на преписка си отприлика?
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
145
Поени од реакции
384
1839/2016 vklucena vo ukaz 135, prepiskava e megju prvite od 2016 lani sto se smeni od dopolnitelna na finalna da ne se zbuni nekoj.
Автоматски споено мислење:

Другари конечно УКАЗ 135.
Интервју 10,10,2017
Положително од 05/06,11,2018
САМО СО (сметко)ПОТВРДА шо би рекле некои членови. Ви посакувам среќа на сите чувството е неверојатно, јас овде се одјавувам од коментирање на форумов. Доколку некој знае нека ми рпати процедура з а подигање државјанство и указ со посредник експресно нека пише.
А на @Brunhilda , најиритирачкиот член кој подигаше тензијата додека чекавме,му посакувам пасошот да му стои у фиока,да не го искористи за нишо др освен една скапана кола на бг табли, да живее во мизеријава !
Cestitki i za ubavo da go iskoristis!
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
1839/2016 vklucena vo ukaz 135, prepiskava e megju prvite od 2016 lani sto se smeni od dopolnitelna na finalna da ne se zbuni nekoj.
Автоматски споено мислење:


Cestitki i za ubavo da go iskoristis!
Моето е 9**/2016 број на преписка
Бр.молба 8***/2015
Нема ништо проверив пред 2 часа.
Добро барам што сподели дека ја почнале 2016
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom