Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Prestanaa pak so ukazi....
Не се прекинати, само системот треба да се ажурира.

Вие замислувате вака:

Еден е седнат на компјутер, а другите наспроти него потпишуваат, само што ќе потпишат му климаат со главата дека е готово и овај седнатиов на компјутер одма сменува статус.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.392
Поени од реакции
2.430
Два дена по ред има указии: Ајдееее тргна работаваа, за брзо сите добиваме...
Три дена нема указ: Пак стопираа, се укочи работава, никад нема да добиеме, 5 години ќе чекамее..
Битно секој ден по 3ца мора да напишат има ли указии денессс и од кога се на положително и интервју, и секој ден истите фации, тоа па тоа
..
Ние другите како да не чекаме и не ни е преку глава, само вие сте напатени душички и сакате да фатите бел свет.
Е со ваква култура и не заслужуваме бе, дс си останеме тука и да скапеме, само така..
 

Mile Vuna

Majstor
Член од
21 јули 2011
Мислења
68
Поени од реакции
94
Здраво на сите. Долго време ве следам ама не пишував ништо. Од денеска пак има укази, конкретно мене ми излезе бројот денеска. Да сте живи и здрави сите вие политички неопределени и нормални луѓе! Јас заминувам, доста беше времето поминато тука. Поздрав и нека ви е со среќа на сите!
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Здраво на сите. Долго време ве следам ама не пишував ништо. Од денеска пак има укази, конкретно мене ми излезе бројот денеска. Да сте живи и здрави сите вие политички неопределени и нормални луѓе! Јас заминувам, доста беше времето поминато тука. Поздрав и нека ви е со среќа на сите!
:pos:
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Здраво на сите. Долго време ве следам ама не пишував ништо. Од денеска пак има укази, конкретно мене ми излезе бројот денеска. Да сте живи и здрави сите вие политички неопределени и нормални луѓе! Јас заминувам, доста беше времето поминато тука. Поздрав и нека ви е со среќа на сите!
Koj broj na ykaz si? posledniot bese 131 ovde spodelen. Cestito neka tie.

P.s - Spodeli screenshot da bide poverodostojno.
 

Mile Vuna

Majstor
Член од
21 јули 2011
Мислења
68
Поени од реакции
94
Чекав указ од Декември наваму. Брат ми доби пасош 6 месеци пред мене, иако со исти документи и истовремено бевме. Прво поднесување 2015/ Интервју Септември 2017. Денеска од сабајле немаше ништо, а пред саат време ми излезе промена дека имам указ.
Автоматски споено мислење:

Koj broj na ykaz si? posledniot bese 131 ovde spodelen. Cestito neka tie.

P.s - Spodeli screenshot da bide poverodostojno.
1567522047317.png
 
Член од
26 март 2019
Мислења
62
Поени од реакции
75
Здраво на сите. Долго време ве следам ама не пишував ништо. Од денеска пак има укази, конкретно мене ми излезе бројот денеска. Да сте живи и здрави сите вие политички неопределени и нормални луѓе! Јас заминувам, доста беше времето поминато тука. Поздрав и нека ви е со среќа на сите!
Честитки и со среќа каде и да одиш.
 
Член од
6 август 2019
Мислења
78
Поени од реакции
191
Zdravo decki,

Bev na intevrju 11.2017, preku roditel, vo Skopje vo ambasada. Seuste mi stoi na zadolzitelna (od 01/2018). Kade i da prasham, sekade gi slusam slednive dva odgovori: "preku roditel odi najsporo, ke ti se smeni kaj i da e" ili "imas nekoj problem so dokumentite, plati si preku posrednik da vidi sto kako". Za dokumentite deka mi bea vo red, mi gi pregleda vujko mi (koj ima zemeno bg pasos bez posrednik) i mi garantirase deka se tie dokumenti sto gi baraat da gi prilozis (ne go kazuvam ova za da ve ubedam deka mi se sto posto tocni dokumentite, ama mi dava nekoja sigurnost bidejki vo brz period podnese on i za sin mu dokumenti).
Prasanjeto mi e, spored vashe iskustvo, dali mislite ima nekoj problem ili da si bidam trpeliv? Cisto informativno, ne mi se brza taka da trpenie ne e problem :)

Fala vi mnogu na tie sto ke odvoite vreme da procitate i da odgovorite :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom