Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 мај 2019
Мислења
7
Поени од реакции
12
Како можи од 2017 потпишан указ, а ние од 2016 уште чекаме, а стасани се некаде до кај август септември месец, значи овде нема правила
Ne znam druze jas ne gi potpisuvam
Автоматски споено мислење:

Od koga e sestrati na polozitelno i so sto dokumenti
Iskreno ne znam od koga e na polozitelno ..... Domumenti umrenica i svidetelstvo od pradedo
 
Член од
12 септември 2018
Мислења
132
Поени од реакции
201
Па на таа страна ги читаме,неколку пати е објаснето.Нема друг начин освен во најдолното поле да пишуваш бројчиња што се блиску до последно потпишаните по броеви на преписки,не на молби.Еве како што има објавено @Honkonk кој број на преписки се потпишани ти проверувај погоре неколку бројчиња на пр,9220/2017 па ќе видиш дека е сеуште на положително и кога ќе се смени ,значи дека има нов указ .ќе пишува указ бр.1120 или натака.....
А од членовите на форумов кои спаѓаат во тој указ споделуваат инфо од кога чекале потпис па се ориентираме по тие информации.
Toa e vo red , no od kade znaat nekoj clenovi deka e prezimeto makedonsko kako sto pisuvaa nekoj clenovi ? Koga proveruvame prepiska po konzulski pat dostapni se samo informacii za statusot i eventualno ako e ukazot ispraten vo nekoja Zemja?
 
Член од
14 јуни 2014
Мислења
65
Поени од реакции
84
Pa jas prasav dali od forumov ima nekoj ili mozebi poznava nekoj
Istiot toj za kogo pisav deneska se pofali so potpis. Septemvri e brojceto mu e 88**/2016,preskoknat vo onoj spisok sto go spodeli honkonk. So dokumenti od prv bratuced, so izmeni vo izvodi zaradi razlicni preziminja na rodninite, dopolnitelni proverki, potvrda od zdruzenie.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Toa e vo red , no od kade znaat nekoj clenovi deka e prezimeto makedonsko kako sto pisuvaa nekoj clenovi ? Koga proveruvame prepiska po konzulski pat dostapni se samo informacii za statusot i eventualno ako e ukazot ispraten vo nekoja Zemja?
Koga ke stisnes na sivoto pole zapisivane,ili zakazuvanje,ke ti se otvorat podatoci za kandidatot.probaj ke vidish
 
Член од
5 септември 2018
Мислења
10
Поени од реакции
32
Конечно и кај сестра ми потпис, указ 119, преписка 90../2017, интервју септември 2017, положително од септември 2018. Документи од прв братучед и БККС приложени во ДАБЧ. Меѓутоа на произходот беше наведен само братучед. Во МП не однесовме плус документи од здружение. Заклучоци: 1. МП има увид во документите од ДАБЧ, 2. На некој даваат само со прв братучед на некој не. Различно може да се толкува. 5 години на форумов. Не ми се верува. Кинески ќе научев до сега. На форумов имаше и има луѓе што стварно несебично даваа инфо и трошеа нивно време. Реткост на денешницава. Да се помогне на друг. Секоја Ви чест. Да сте живи и здрави.
Jas dobiv otkaz pred 1god. od vicepresident preku prv bratuced sega ima potpisano ne mi e jasno kako bez potvrda od zdruzenie?
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
107
Поени од реакции
107
Redosled kaj visceprezidentot za potpisuvanje na ukaz e od toj datum koga ste vlegle vo statutus potpis od viceprezidentot i taka dosega odat potpisuvanjata ,ne koga ste bile na intervju i koja godina samo malo pojasnuvanje p.s .Site sto ste na potpis ke dobiete samo prasanje na vreme
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Jas dobiv otkaz pred 1god. od vicepresident preku prv bratuced sega ima potpisano ne mi e jasno kako bez potvrda od zdruzenie?
Da ama ne bila na dopolnitelna i plus na na samiot pocetok imala i potvrda od BKKS znaci pominala na sovet i ete ukaz i ako nebila vmetnata potvrdata vo proishodot ja imaat uvazeno.
 
Последно уредено:
Член од
11 февруари 2018
Мислења
55
Поени од реакции
44
Redosled kaj visceprezidentot za potpisuvanje na ukaz e od toj datum koga ste vlegle vo statutus potpis od viceprezidentot i taka dosega odat potpisuvanjata ,ne koga ste bile na intervju i koja godina samo malo pojasnuvanje p.s .Site sto ste na potpis ke dobiete samo prasanje na vreme
Stom tolku ste upateni moze da ni objasnite do koj mesec godina stigna so potpisuvanja za da znaeme priblizno uste kolku vreme treba da cekame ti blagodaram
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
107
Поени од реакции
107
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom