Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 август 2019
Мислења
36
Поени од реакции
84
12xxx/2016..Na intervju bev 11.2017 a za potpis cekam od dekemvri 2018..otprilika za kolku vreme bi ocekuval rezultati..moze li da mi kazete,fala vi odnapred
 
Член од
14 мај 2016
Мислења
123
Поени од реакции
82
Zdravo, jas sum so intervju od 05.06.2018 procitav deka na nekoj kandifati im e smenet statusot so intervju od 07.2018 neli treba da odat po red nekoj da objasni ???

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
12xxx/2016..Na intervju bev 11.2017 a za potpis cekam od dekemvri 2018..otprilika za kolku vreme bi ocekuval rezultati..moze li da mi kazete,fala vi odnapred
Provervi sekoj den,maximum za 2 meseci bi trebalo da dobies potpis,no so Jotova nikogas ne se znae.
Автоматски споено мислење:

Zdravo, jas sum so intervju od 05.06.2018 procitav deka na nekoj kandifati im e smenet statusot so intervju od 07.2018 neli treba da odat po red nekoj da objasni ???

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Pa nema eden sluzbenik tamu,tvojot predmet e padnat kaj nekoj pomrzliv sluzbenik sto raboti pobavno.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Zdravo, jas sum so intervju od 05.06.2018 procitav deka na nekoj kandifati im e smenet statusot so intervju od 07.2018 neli treba da odat po red nekoj da objasni ???

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Дали си преку родител?
Во моментов тие преку родител чекаат повеќе од другите од 18 м до 20 па може и повеќе,имаше еден член преку родител интервју ноември 2017 сеуште е на задолжителна....Апсурд но во моментов е реалност.....
 
Член од
20 август 2019
Мислења
29
Поени од реакции
4
Da ,pretvori gi levojte vo evra,I bidejki kursot se menuva celo vreme stavi edno evro poveke za sigurno, i da si znaes ima mnogu cekajne so postite,jas cekav 15 dena.
Te molam da mi odgovoris uste na edno prasanje dali na edna uplatnica treba da se uplatat sumite za dokumentot i dostavata do doma ili oddelno i sto treba da se napise vo cel na doznaka na uplatnicata za na domasna adresa da stigne ne mi e bas jasno ili ke mi kazat mozebi vo bankata kade ke vrsam uplata zosto Sakam denes da uplakam poz Fala na odgovor
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Te molam da mi odgovoris uste na edno prasanje dali na edna uplatnica treba da se uplatat sumite za dokumentot i dostavata do doma ili oddelno i sto treba da se napise vo cel na doznaka na uplatnicata za na domasna adresa da stigne ne mi e bas jasno ili ke mi kazat mozebi vo bankata kade ke vrsam uplata zosto Sakam denes da uplakam poz Fala na odgovor
Pa ti rece deka si dobila odgovor od voen arhiv,ako si dobila togas na e mailot imas prikaceno resenie so broj i tvoe ime kade pise sto treba da pravis i na koja smetka kolku pari da uplatis,procitaj go dobro se e objasneto, trebalo do sega da im imas dadeno tvoja postenska adresa,ime i presime,ako nemas togas napisiimja vo mailot,cel na transakcijata e brojot na resenieto sto ti go ispratija so tvoeto ime i prezime, i site pari gi uplakas zaedno na edna uplatnica.Znaci procitajgo dobro resenieto sto ti go ispratija po e mail.
 
Член од
20 август 2019
Мислења
29
Поени од реакции
4
Pa ti rece deka si dobila odgovor od voen arhiv,ako si dobila togas na e mailot imas prikaceno resenie so broj i tvoe ime kade pise sto treba da pravis i na koja smetka kolku pari da uplatis,procitdaj go dobro se e objasneto, trebalo do sega da im imas dadeno tvoja postenska adresa,ime i presime,ako nemas togas napisiimja vo mailot,cel na transakcijata e brojot a resenieto sto ti go ispratija so tvoeto ime i prezime, i site pari gi uplakas zaedno na edna uplatnica.Znaci procitajgo dobro resenieto sto ti go ispratija po e mail.
Da go
Автоматски споено мислење:

Da go procitav ama nesto nemozev da razberam zatoa prasav inaku denes ke sredam se pa ke im pratam uplatnica pa da mi go pratat dokementot vo sekoj slucaj fala na odvoenoto vreme
 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2014
Мислења
27
Поени од реакции
16
Zdravo decki dali moze nekoj da mi dade telefonski broj od klubot vo Strumica ?
Potrebno e da izvadam duplikat od dokumetot sto go izvadiv tamo. Vcera bev na intervju pomina mnogu lesno bez problemi samo sto mi pobaraa dopolnitelno da gi odnesam dokumentite sto gi dostaviv vo DABC.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Pa dobro,ako Lazar od BKKS i drugite zdruzenija znaat deka sega ja baraat potvrdata i vo MP zosto vednas ne ja davaat vo dva primeroci,zosto site ne zaebavaat i ni pravat dupli trosoci.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Zdravo decki dali moze nekoj da mi dade telefonski broj od klubot vo Strumica ?
Potrebno e da izvadam duplikat od dokumetot sto go izvadiv tamo. Vcera bev na intervju pomina mnogu lesno bez problemi samo sto mi pobaraa dopolnitelno da gi odnesam dokumentite sto gi dostaviv vo DABC.
071 239 202 Lazar Mladenov
Dali beshe vo Sofija na intervju?
@Recitatorot ova mozebi ke ti koristi kako informacija shto ja barashe.
Автоматски споено мислење:

Pa dobro,ako Lazar od BKKS i drugite zdruzenija znaat deka sega ja baraat potvrdata i vo MP zosto vednas ne ja davaat vo dva primeroci,zosto site ne zaebavaat i ni pravat dupli trosoci.
Zavisi koga ja zemal potvrdata,po novo lazar dava po dva primeroka od potvrdite.Neznam mozebi i posrednicite tuka igraat uloga ,za da izvlecat nekoe evro plus????
A i ako pobarash sam potvrda duplikat taa e besplatna,taka da povtorno ke kazam mozebi namerno im davaat po eden primerok,za potoa vtoriot da go naplatat,pa tuka posle pak izvodi ,prevodi koi mora da odat so potvrdata i tn.....
 
Член од
3 ноември 2014
Мислења
27
Поени од реакции
16
071 239 202 Lazar Mladenov
Dali beshe vo Sofija na intervju?
@Recitatorot ova mozebi ke ti koristi kako informacija shto ja barashe.
Автоматски споено мислење:


Zavisi koga ja zemal potvrdata,po novo lazar dava po dva primeroka od potvrdite.Neznam mozebi i posrednicite tuka igraat uloga ,za da izvlecat nekoe evro plus????
A i ako pobarash sam potvrda duplikat taa e besplatna,taka da povtorno ke kazam mozebi namerno im davaat po eden primerok,za potoa vtoriot da go naplatat,pa tuka posle pak izvodi ,prevodi koi mora da odat so potvrdata i tn.....
Da bato vo Sofija bev na intervju.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom