Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 август 2019
Мислења
6
Поени од реакции
9
Здраво, и јас сум со документи од брат - пасош земен само со изјава, плус моја потврда од друштво и сум на проверка од јануари 2019 , но сум со бр. 10.../2015 и интервју март 2016, плус бев на дополнителна дали и ти си како мене или си од 2017 год. поздрав .
I jas sum br.10.../2015 / intervju april 2016 . I cekam proverkata da pomine. Pozdrav
 
Член од
4 октомври 2017
Мислења
178
Поени од реакции
127
Sto e fintata so sluzbena adresa kako ovaa, Столична обштина, ул. Леге бр. 6.ili so onaa preku posrednik, moze nekoj da mi objasni, moze nekoj da me privatno iskontaktira za da mi ja obkasni celata postapka posle potpisan ukaz.
 
Член од
28 мај 2019
Мислења
135
Поени од реакции
212
Sto e fintata so sluzbena adresa kako ovaa, Столична обштина, ул. Леге бр. 6.ili so onaa preku posrednik, moze nekoj da mi objasni, moze nekoj da me privatno iskontaktira za da mi ja obkasni celata postapka posle potpisan ukaz.
I mene toa ne mi e jasno, daleku sum nekade godina I pol, ama sepak. Isto neznam koga se nosi potvrda of zdruzenie,
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
425
Поени од реакции
8
Zdravo,

Kade bi mozel da napravam lekarski pregled za bugarsko drzavjanstvo? I dali moze da mi kazete podetalno vo vrska so toa?
Dali seushte izdavaat potvrda za neosuduvanost vo barakite vo gradski park?

Vi blagodaram
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.162
Поени од реакции
15.952
Дечки, иам другарче кој сам си бркаше работа без посредници за болварскиов пасош.
Е сеа финтава е шо му потпишаа све тоа и треба да закаже термин за државјанство па прашањето ми е, како може он да закаже сам?
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
110
Поени од реакции
144
Дечки, иам другарче кој сам си бркаше работа без посредници за болварскиов пасош.
Е сеа финтава е шо му потпишаа све тоа и треба да закаже термин за државјанство па прашањето ми е, како може он да закаже сам?
Кога му потпишаа ?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Zdravo,

Kade bi mozel da napravam lekarski pregled za bugarsko drzavjanstvo? I dali moze da mi kazete podetalno vo vrska so toa?
Dali seushte izdavaat potvrda za neosuduvanost vo barakite vo gradski park?

Vi blagodaram
Mozes da napravish kade bilo,kaj tvojot matichen lekar ti e najevtino,ili vo bilo koja lbalatorija.So napomena da stoi deka e za bugarsko drzavjanstvo i da ima test za Hiv,Sida i dr zarazni bolesti.
Potvrtda za neosuduvanost se vadi vo krivicen Osnoven Skopje 1 ,isto taka ke kazes deka ti e za bugarsko drzavjanstvo.
 
Член од
15 август 2013
Мислења
22
Поени од реакции
58
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Може ли некој да ми каже што следува после ова и уште колку време останува до крај. :)
 
Член од
27 мај 2017
Мислења
23
Поени од реакции
42
Isto i jas sum 1085./2015
Intervju April 2016
Od 18 dekemvri 2018 na polozitelno a od 15 januari 2019 na proverka
Pa da se nadevame da bideme opfateni vo sleden bran
Zdravo ja sum 13610/2015 intervju avgust 2016 od fevruari sum na polozitelno dali znaci deka i jas ce odam na proverka preghodno bev na dopolnitelna inaku so dok od pradedo sluzel bugaska vojska pozz
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Zdravo ja sum 13610/2015 intervju avgust 2016 od fevruari sum na polozitelno dali znaci deka i jas ce odam na proverka preghodno bev na dopolnitelna inaku so dok od pradedo sluzel bugaska vojska pozz
Ne ,proverkata od Viceprezident e status koj najcesto pse javuva kaj kandidatiute shto odat preku brat/sestra.
 
Член од
2 февруари 2018
Мислења
72
Поени од реакции
144
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Може ли некој да ми каже што следува после ова и уште колку време останува до крај. :)
од прилика за месец до два месеци ке ти се промени дали си на положително и идеш на потпис кај вице президентот,или на дополнителна да доставис документи плус или пак недајбоже откас од советот,се забиси со какви документи имаш аплицирано,и ако сакаш да пишеш кога беше на интервију.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Може ли некој да ми каже што следува после ова и уште колку време останува до крај. :)
Za dva meseci otkoga ti kse smenilo vo finalna,ke ti se smeni statusot ili vo Polozitelno stanovishte(odnosno sovetot ti ja odobruva molbata)ako -dokumentite ti se OK,ili ke te stavat na Dopolnitelna proverka ako nemash dostaveno originali od dokumentite vo pravosudie,ili vo najlosh sluchaj mozat da te odbijat od sovetot ako odish samo preku bratuched,vujko,tetka,cicko i sl,bez potvrda od zdruzenie.

Ako ti odobrat ,ke cekas za potpis od Viceprezidentot ,no za al nikoj vo momentot neznae kolku se ceka.Ako go pratish forumov ke zabelezish deka ima clenovi od sepptemvri shto cekaat potpis,no da se nadevame deka ke odi pobrzo zatoa shto imashe mnogu zaostanati predmeti koi gi cistea poradi skandalot so DABC.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom