Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 август 2011
Мислења
23
Поени од реакции
10
Ако не си нашол посредник, најискрено ти го препорачувам Камен Стоименов од Ќустендил. Ако си заинтересиран во ПП може да ти пуштам негов скајп и моб.број
moze li mene da mi pises
Автоматски споено мислење:

ZDR.SAKAM DA PRASAM DEDO MI E KRSTEN VO CRKVA VO KUSTENDIL NO NEMAM KRSTENICE.DALI ZNAE NEKOJ AKO OTIDAM VO CRKVITE DA POBARAM IMA LI SANSI DA IZVADAM ILI ZABE KE MI BIDE PATOT?
 
Последно уредено:
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Другари дали некој знае има искуство со воениот архив во Велико Трново имам пра дедо кој бил во Бугарска војска па сакам да знам дали има податоци таму за него.Прашањето ми е какви податоци бараат дали само име и презиме или треба место на раѓање и година или можеби посмртница.Ве молам кој има искуство ако може и сака да сподели ви благодарам
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Другари дали некој знае има искуство со воениот архив во Велико Трново имам пра дедо кој бил во Бугарска војска па сакам да знам дали има податоци таму за него.Прашањето ми е какви податоци бараат дали само име и презиме или треба место на раѓање и година или можеби посмртница.Ве молам кој има искуство ако може и сака да сподели ви благодарам
Baraat ime,prezime,koga e roden,kade sluzel vojska koga sluzel,koj rod,ceta,treba da im prikacis na e mailot i izvodi na rodeni,tvoj i od predcite da se povrzis so dedoti da dokazis so toa deka stvarno ti e dedo.
Автоматски споено мислење:

moze li mene da mi pises
Автоматски споено мислење:

ZDR.SAKAM DA PRASAM DEDO MI E KRSTEN VO CRKVA VO KUSTENDIL NO NEMAM KRSTENICE.DALI ZNAE NEKOJ AKO OTIDAM VO CRKVITE DA POBARAM IMA LI SANSI DA IZVADAM ILI ZABE KE MI BIDE PATOT?
Nikoj ne znae dali ke bide djabe odejneto,ako resis da odis prvo proveri vo maticnata sluzba tamu zatoa sto od crkovnite knigi se pravele maticnite,I tamu ako nema podatoci ke ti kazat kade da baras,mozebi sega crkovnite knigi od toa vreme se vo nivniot istoriski arhiv.
 
Последно уредено:
Член од
28 мај 2019
Мислења
135
Поени од реакции
212
Член од
25 септември 2015
Мислења
37
Поени од реакции
69
So brat
Автоматски споено мислење:


IMA li nekoj da go potvrdi ova? Jas kolku sto gledame na forumot ima so brat/sestra pominato na prvo
jas bev samo so brat i 21vi noemri bev na polozitelna i posle okolu 10ti dekemvri se smeni vo proverka i duri sega na 1vi avgust se potpisa jotova
 
Член од
30 јуни 2018
Мислења
74
Поени од реакции
53
Drugari dali e vistina deka jotova mnogu odkazi davala ova go razbrav od prijatel sega od sabajle ako ti podpisi znaci bilo lotarija dali ima nekoi vakvo soznanie .
 
Член од
18 август 2019
Мислења
36
Поени од реакции
22
Drugari dali e vistina deka jotova mnogu odkazi davala ova go razbrav od prijatel sega od sabajle ako ti podpisi znaci bilo lotarija dali ima nekoi vakvo soznanie .
Vistina e za tie so prvi bratucedi, vujkovci,tetki,cickovci, i za lugje so kriminalno dosie.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
156
Поени од реакции
275
Vistina e za tie so prvi bratucedi, vujkovci,tetki,cickovci, i za lugje so kriminalno dosie.
Na koj kako mu e srekata, ima so zemaa so site pogorni so si gu navedel tetka cicko vujko.... potvrdata od bk najmnogu vlijae. Sekako deka nema da dadat na kriminalec so dosie. Neznaci ako si so dokumenti od tetka i imas plus potvrda od bk drka ke te odbie!
 
Член од
18 август 2019
Мислења
36
Поени од реакции
22
Na koj kako mu e srekata, ima so zemaa so site pogorni so si gu navedel tetka cicko vujko.... potvrdata od bk najmnogu vlijae. Sekako deka nema da dadat na kriminalec so dosie. Neznaci ako si so dokumenti od tetka i imas plus potvrda od bk drka ke te odbie!
Do pred nekoe vreme davaa so prvi bratucedi, tetki, cickovci, vujkovci, veke ne i toa ne e novo
Inace ako si preku tetka i imas potvrda od klub, znaci ti si preku dedo/pradedo, baba/prababa sto sekako znaci deka nema da te odbijat, bidejki si odnel dopolnitelni dokumenti od predok.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom