Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јануари 2015
Мислења
114
Поени од реакции
143
Ja znam deka dedomi sluzel vojska vo bugarija ama nema nikakvi dokumenti, kako bi mozel da izvadam potvrda imam podatoci od nego se.
Па напишав погоре, пишуваш маил на Воено Исторически Архив, им ги пишуваш податоците од дедо ти, и они ти кажуваат дали го имат во Архива или не.
 
A

andrea85

Гостин
Znaci minatata nedela voopsto nemase ukazi, samo otkazi ?!
Ovaa nedela da ocekuvame potpisi za àvgust.
 
Член од
28 мај 2019
Мислења
17
Поени од реакции
3
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лга Untitled.jpg
Today the status has been changed. Interview on december 2017. When i will get the decree ??
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгаПрегледај го приврзокот 214923
Today the status has been changed. Interview on december 2017. When i will get the decree ??
No one knows right now......But sure it won't be sooner than 4 to 5 months...
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгаПрегледај го приврзокот 214923
Today the status has been changed. Interview on december 2017. When i will get the decree ??
9 to 10 months if things don't change for the better.
 
Член од
9 април 2008
Мислења
5
Поени од реакции
14
Ок... воопшто не пишев во групава, но ве пратам барем 2-3 пати неделно во последната година, па заслужувате инфо...
За жал, моето прво-второ пишување е за ди ви соопштам дека добив „Отказ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија № 04-12-110/10/ от 31.07.2019 г.
- Отказот е објавен денес, или евентуално од викендот, но гледам дека е од 31.07.
- Број на преписка 86ХХ/2016. На интервју бев во Софија на 11.09.2017 год.
- На положително сум одприлика од Август 2018 год. Што значи 1 година чекав за потпис од Вице.
- Аплицирав со документи од Вујко, без дополнителни потврди.
- На интервју поминав одлично, без треми, паники или несакани одговори.
- Од останативе работи кои можат да Ви користат... нема ништо посебно... процедурата си течеше без никакви барања за дополнувања... презимињата по дукомунтацијава си беа ОК... немам некакви прекршоци, кривични дејствија... џаст а регулар гај ... генерално се изненадив од отказот, но сепак не ми беше за работа во странство... него бекап... можеби ќе аплицирам повторно, дека не е скапа инвестиција во однос на тоа што добиваш...

То е то..
Со среќа момци и девојки...
 
Член од
25 март 2019
Мислења
71
Поени од реакции
117
Kolku sporo odi rabotava u pm zivci ne ostanaa
Btw vo zakonot pisuva deka samo po krvna linija te sleduva sto znaci dedo tatko majka baba.vujko ne se prifakja barem taka mislam poveke sansi imas da odis samo so potvrda od klubot
 
Член од
2 јули 2019
Мислења
27
Поени од реакции
12
Ок... воопшто не пишев во групава, но ве пратам барем 2-3 пати неделно во последната година, па заслужувате инфо...
За жал, моето прво-второ пишување е за ди ви соопштам дека добив „Отказ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија № 04-12-110/10/ от 31.07.2019 г.
- Отказот е објавен денес, или евентуално од викендот, но гледам дека е од 31.07.
- Број на преписка 86ХХ/2016. На интервју бев во Софија на 11.09.2017 год.
- На положително сум одприлика од Август 2018 год. Што значи 1 година чекав за потпис од Вице.
- Аплицирав со документи од Вујко, без дополнителни потврди.
- На интервју поминав одлично, без треми, паники или несакани одговори.
- Од останативе работи кои можат да Ви користат... нема ништо посебно... процедурата си течеше без никакви барања за дополнувања... презимињата по дукомунтацијава си беа ОК... немам некакви прекршоци, кривични дејствија... џаст а регулар гај ... генерално се изненадив од отказот, но сепак не ми беше за работа во странство... него бекап... можеби ќе аплицирам повторно, дека не е скапа инвестиција во однос на тоа што добиваш...

То е то..
Со среќа момци и девојки...
Ista sudbina I mene me odbija so dokument od vujko I bas na istata data 31.07.2019 denes bas vadev izvodi Imam dokument samo treba orginal da mi go pratat od Veliko Trnovo deka pradedo mi sluzel vojska tamu I ke vadam potvrda od zdruzenie pa po vtor Pat ke apliciram pa moze ke bidne.poz
 
Член од
27 јуни 2019
Мислења
100
Поени од реакции
35
Ок... воопшто не пишев во групава, но ве пратам барем 2-3 пати неделно во последната година, па заслужувате инфо...
За жал, моето прво-второ пишување е за ди ви соопштам дека добив „Отказ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија № 04-12-110/10/ от 31.07.2019 г.
- Отказот е објавен денес, или евентуално од викендот, но гледам дека е од 31.07.
- Број на преписка 86ХХ/2016. На интервју бев во Софија на 11.09.2017 год.
- На положително сум одприлика од Август 2018 год. Што значи 1 година чекав за потпис од Вице.
- Аплицирав со документи од Вујко, без дополнителни потврди.
- На интервју поминав одлично, без треми, паники или несакани одговори.
- Од останативе работи кои можат да Ви користат... нема ништо посебно... процедурата си течеше без никакви барања за дополнувања... презимињата по дукомунтацијава си беа ОК... немам некакви прекршоци, кривични дејствија... џаст а регулар гај ... генерално се изненадив од отказот, но сепак не ми беше за работа во странство... него бекап... можеби ќе аплицирам повторно, дека не е скапа инвестиција во однос на тоа што добиваш...

То е то..
Со среќа момци и девојки...
Od koga cekase na polozitilno
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Od koga cekase na polozitilno
Читајте пред да поставите прашање. Коментарот што го цитираш содржи "На положително сум одприлика од Август 2018 год. Што значи 1 година чекав за потпис од Вице.". Ова ме потсетува на објавите на фејсбук кадешто пишува цена, а во коментарите луѓе прашуваат "cena ... ???".
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom