Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 јули 2019
Мислења
27
Поени од реакции
12
Da mi kaze nekoj kako da izvadam potvrda od zdruzenie Kade se naoga I treba li da se zakaze I da se nose nekoi dokumenti
Автоматски споено мислење:

Zalam,broj na prepiska otprilika ako znaes?
Toa e od ponedelnik pak zbiram dok I podnesuvam belki ke bide od vtora so dok od pradedo deka sluzel vojska I potvrda Sakam da izvadam I plus od vujko mi ke podnesam pasos kopija se nadevam ke bidat dobri dokumenti za da dobijam na vtora sansa
Автоматски споено мислење:

Da mi kaze nekoj kako da izvadam potvrda od zdruzenie Kade se naoga I treba li da se zakaze I da se nose nekoi dokumenti
Автоматски споено мислење:


Toa e od ponedelnik pak zbiram dok I podnesuvam belki ke bide od vtora so dok od pradedo deka sluzel vojska I potvrda Sakam da izvadam I plus od vujko mi ke podnesam pasos kopija se nadevam ke bidat dobri dokumenti za da dobijam na vtora sansa
Inaku 11069/2017 e brojceto
 
Член од
12 јуни 2019
Мислења
85
Поени од реакции
94
Da mi kaze nekoj kako da izvadam potvrda od zdruzenie Kade se naoga I treba li da se zakaze I da se nose nekoi dokumenti
Автоматски споено мислење:


Toa e od ponedelnik pak zbiram dok I podnesuvam belki ke bide od vtora so dok od pradedo deka sluzel vojska I potvrda Sakam da izvadam I plus od vujko mi ke podnesam pasos kopija se nadevam ke bidat dobri dokumenti za da dobijam na vtora sansa
Автоматски споено мислење:


Inaku 11069/2017 e brojceto
@Nik86 ,potvrda mozhzesh da si izadesh od Bugarskoo zdruzenie od Strumica,
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Intervju januari 2018 uste na zadolzitelns proverka 19,20 meseci vise, preku roditel so bg pasos


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
2 јули 2019
Мислења
27
Поени од реакции
12
сигурен си дека од денеска е ? кога провери последен пат ?
Vcera proveriv sekoj den po neznam kolku pari veke I na kraj nisto
Автоматски споено мислење:

Dopolnitelni nosi li i jas sum preku vujko cekam za potpis. Od koga bese na polozitelno?
Sega treba da odam veliko trnovo za dokumentot od pradedo deka sluzel vojska I potvrda ke vadam od zdruzenie
 
Член од
2 јули 2019
Мислења
27
Поени од реакции
12
Vcera proveriv sekoj den po neznam kolku pari veke I na kraj nisto
Автоматски споено мислење:


Sega treba da odam veliko trnovo za dokumentot od pradedo deka sluzel vojska I potvrda ke vadam od zdruzenie
Neznam tocno ama nekade krajot na oktomvri pocetok na noemvri
Автоматски споено мислење:

Denes isto otkas na prijatel intervju Maj 2017 vo bitola preku posrednik odese so dok preku prva bratuceda
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
156
Поени од реакции
275
Aj nekoj da puste slika od potvrdite od strumica so gi prave lazar da sporedam so mojata dali se isti?
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
306
Dali imavte posrednik ili po redovna postapka,intervju maj 2018 seuste e na zadolzitelna, dokumenti od dedo koj e Bugarin ?
So posrednik da, redovna procedura vo Sofija, ne e bugarin ni dedo mi ni pradedo mi, isto i kaj soprugata, samo taa + dokumenti od sestra i koja ima BG pasos od pred 4-5god.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom