Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 мај 2019
Мислења
135
Поени од реакции
212
Здраво, Едно прашање, молба и ве молам да ми одговорите зошто ми е хитно.
Кога е произходот готов, после се спрема плус документација и ве молам кажете ми која је процедурата, каде се поднесува и како се добива датум за интервју. Дали може тоа некако да се добие побрзо?
Ве молам одговрете ми бидејќи сакам да знам што, како иде од процедура паралелно со посредникот. Поздрав и фала ви многу :)
Pobaraj gi Aleksandar I Izabela , ke si zavrsis rabota sigurno, pozz
 
Член од
18 јуни 2018
Мислења
95
Поени од реакции
28
Ако на происходот се наведени старите документи врз основа на кои си го добил дали истите уште еднаш треба да се достават во Министерството или нема потреба?
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Ако на происходот се наведени старите документи врз основа на кои си го добил дали истите уште еднаш треба да се достават во Министерството или нема потреба?
Многу пати е одговорено на ова прашање. Не би требало да има потреба, меѓутоа на многу од нас сепак ни ги побараа, па други луѓе поучени од нашето искуство си ги поднесоа истите документи во МП за секој случај.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Ако на происходот се наведени старите документи врз основа на кои си го добил дали истите уште еднаш треба да се достават во Министерството или нема потреба?
Odnesi si gi original zaedno so potvrda od strumica vo ministerstvoto na pravosadieto vo sofija jas taka napraviv za da ne kisnis na dopolnitelna po 2 3 godini
 
Член од
4 мај 2017
Мислења
109
Поени од реакции
152
Br na prepiska 31..so dokumenti od prv bratuced i potvrda od klub od strumica i posle intervju vmetnati dokumenti od pradedo
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom