Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 февруари 2017
Мислења
14
Поени од реакции
20
Другари јас сум на проверка јас вицепрезиденТА :) веќе пола година, иначе поднесов документи преку брат со бугарски пасош 2015-та, на интервју бев 26-ти јануари 2016-та со број 82../2015 ... некој временски приближно околу мене да сподели некоја информација? Поздрав!
 
Член од
13 декември 2018
Мислења
11
Поени од реакции
27
Другари јас сум на проверка јас вицепрезиденТА :) веќе пола година, иначе поднесов документи преку брат со бугарски пасош 2015-та, на интервју бев 26-ти јануари 2016-та со број 82../2015 ... некој временски приближно околу мене да сподели некоја информација? Поздрав!
Со исти документи плус дополнителни потекло и потврда однесив,башка иам и лк за постојан престој од 2013та,интервју Јуни 2016,11.../2015 ,ист статус -чекаме
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Другари јас сум на проверка јас вицепрезиденТА :) веќе пола година, иначе поднесов документи преку брат со бугарски пасош 2015-та, на интервју бев 26-ти јануари 2016-та со број 82../2015 ... некој временски приближно околу мене да сподели некоја информација? Поздрав!
Podneseni dokumenti 2015, intervju 26 ti januari. 83**/2015. Na polozitelno od 5ti noemvri
 
Член од
22 март 2019
Мислења
147
Поени од реакции
131
IZVESTUVANJE 13 IPOL MESECI SE CEKA DA TI SE PROMENI STATUSOT OD SAMOTO INTERVJU OBRAZUVA PREPISKA VO ZADOLZITELNA DO FINALEN ESPERT ... POZDRAV
Автоматски споено мислење:


NA ODMOR SE CEL AVGUST AHHAHAHAHA Z
A ako si preku roditel se čeka od 18-20 meseci
Автоматски споено мислење:

Потврдата најјак документ излезе.
Za zal taka e
 
Член од
12 јуни 2019
Мислења
85
Поени од реакции
94
A ako si preku roditel se čeka od 18-20 meseci
Автоматски споено мислење:


Za zal taka e
Kade se tie sega,sto brujea ovde kako ludi ,so potvrdi ne davale,od takvite nema da ne bide ,
No ajde da bideme optimisti i da se nadevame ma pozitiven izhod za site !!!
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
175
Поени од реакции
151
A ako si preku roditel se čeka od 18-20 meseci
Автоматски споено мислење:


Za zal taka e
Cccc....koja logika,preku umreni luge i potvrdi e na pola pokratko odkolki na tie so roditel.Ne mi e jas o sto proveruvaat tolku na tie sto se preku roditel...narko kartel da ne vodat roditelite ili sto...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
2 јули 2019
Мислења
27
Поени од реакции
12
Zdravo imam podneseno za bg drzavjanstvo preku ambasada vo Bitola( bez posrednik) vo 2013 god cekav Edna god za proishodot i mi izleze, megutoa koga dojde vreme za druga postapka baraa bg poteklo koe jas go nemav I celata procedural se stopira se do 2016 god koga odnesiv dokumenti od vujko(kopija od pasos) koj sto dobi drzavjanstvo preku negov dedo a moj pradedo koj sto sluzel vojska vo Bugarija.Podnesov original izvodi od mene od vujko mi od majkami deka se vo srodstvo pa vo 2017 god na 12 juni Bev na intervju a od nekade pocetok na noemvri 2018 god cekam potpis.E Sega me Maci Edna rabota dali trebase da go poddadam I dokumenti od pradedo mi sto sluzel vojska ili dovolno e samo od vujko mi dokumentot I sto mislite da se nadevam na potpis ili e samo sreka celata procedural.Se izvinuvam na dolgiot post I vi posakuvam mnogu sreka na site.
 
Член од
27 јуни 2019
Мислења
100
Поени од реакции
35
Zdravo imam podneseno za bg drzavjanstvo preku ambasada vo Bitola( bez posrednik) vo 2013 god cekav Edna god za proishodot i mi izleze, megutoa koga dojde vreme za druga postapka baraa bg poteklo koe jas go nemav I celata procedural se stopira se do 2016 god koga odnesiv dokumenti od vujko(kopija od pasos) koj sto dobi drzavjanstvo preku negov dedo a moj pradedo koj sto sluzel vojska vo Bugarija.Podnesov original izvodi od mene od vujko mi od majkami deka se vo srodstvo pa vo 2017 god na 12 juni Bev na intervju a od nekade pocetok na noemvri 2018 god cekam potpis.E Sega me Maci Edna rabota dali trebase da go poddadam I dokumenti od pradedo mi sto sluzel vojska ili dovolno e samo od vujko mi dokumentot I sto mislite da se nadevam na potpis ili e samo sreka celata procedural.Se izvinuvam na dolgiot post I vi posakuvam mnogu sreka na site.
Trebalo se sto imas da odneses ama sega e kasno da odneses mozes da cekas samo kako site sto cekame
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Zdravo imam podneseno za bg drzavjanstvo preku ambasada vo Bitola( bez posrednik) vo 2013 god cekav Edna god za proishodot i mi izleze, megutoa koga dojde vreme za druga postapka baraa bg poteklo koe jas go nemav I celata procedural se stopira se do 2016 god koga odnesiv dokumenti od vujko(kopija od pasos) koj sto dobi drzavjanstvo preku negov dedo a moj pradedo koj sto sluzel vojska vo Bugarija.Podnesov original izvodi od mene od vujko mi od majkami deka se vo srodstvo pa vo 2017 god na 12 juni Bev na intervju a od nekade pocetok na noemvri 2018 god cekam potpis.E Sega me Maci Edna rabota dali trebase da go poddadam I dokumenti od pradedo mi sto sluzel vojska ili dovolno e samo od vujko mi dokumentot I sto mislite da se nadevam na potpis ili e samo sreka celata procedural.Se izvinuvam na dolgiot post I vi posakuvam mnogu sreka na site.
Trebase da go odnesis I toj dokument neznam za sto go cuvas,sega e docna,nadevajse deka ke ti potpisi,rizikuvas bez potreba.
 
Член од
2 јули 2019
Мислења
27
Поени од реакции
12
Trebase da go odnesis I toj dokument neznam za sto go cuvas,sega e docna,nadevajse deka ke ti potpisi,rizikuvas bez potreba.
Znam deka trebase no nekako oti sama brkav rabota mislev dovolno e samo dok od vujko mislev deka I onaka razgleduvaat vuko mi preku logo dobil drzavjanstvo I ke se povrze ama koga mi tekna veke docna bese cekav potpis.Ke cekam se nadevam na pozitivno dokolku me odbijam ke go podnesam I toj dokument plus pa se nadevam moze ke dobijam taka.
 
Член од
9 јули 2019
Мислења
28
Поени од реакции
40
На 11 Јули годинава ми се промени статусот од задолжителна во финална (точно 13 и пол месеци од интервју).

Дали некој од лично искуство знае отприлика колку време се чека вака?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom