Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
156
Поени од реакции
275
Deka se Dacc321, Norsk i Clandestino da kazat ima li kaj niv potpisi!
 
Член од
21 јули 2019
Мислења
40
Поени од реакции
32
Zdravo dali može nekoj da mi kaži od koga se na odmor od koja data avgust cekam pitpis od sep ili okto
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
69
Поени од реакции
78
...едно питанце на темава? вие пишувате овде на македонски јазик, Вие сте Бугари или Македонци, Вие сте иднината на Македонија или на Бугарија ?? :facepalm:
ако причината е работа во странство, денес можете да работите во ЕУ каде сакате и со македонско државјанство, да патувате каде сакате и со македонски пасош не ви треба „виза“, можете да купите автомобил од ЕУ!
... тогаш зошто се правите со сила Бугари (екс татари)?:toe:
So mk pasos moze da rabotis samo za 200-300 evra dodeka so bg tolku stedes i ne se pravi patriot/ka drn drn
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Дечки не се паничете, мене ме објавија на 23.05, а указот потпишан на 30.04, значи по 3-4 недели објавуваат. Бев го подигнав, ќе одам пак за сликање.
Ќе биде за сите (y)
Ако е како кај нас “објавувачот” може е на одмор лански, а тука стресови правиме.
@Romsom потпишани им се на нив уште во мај јуни
Автоматски споено мислење:

Da se pofalam i jas. Potpisan ukaz. So srekja na site da si docekate sto pobrzo. Trpenie lugje i se ke bide. Pozdrav i se najdobro
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom