Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 мај 2019
Мислења
48
Поени од реакции
15
Ajde sega kazujte za odnovo dokumenti preku kogo i kolky trae cela procedura
 

tgdk

Go-Run
Член од
5 април 2017
Мислења
126
Поени од реакции
169
Ние шо сме со брат/сестра одобрени од совет а на проверка да се надеваме ли кој знае.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Ovoa veke nema ni kakva vrska ni logika, mines sovet i posle ti daat otkaz... Definitivno samo praat paricki...kakvo bezredie e ovoa c c c
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Ke ceka ama ke mu potpisat vredi da se ceka na proverka od viceprezidenta:bravobe::ojeaa:
Морав да те цитирам после месец дена. Ете колку вреди да се чека на проверка од ВП. 2 години и отказ. Ужас.
 
Последно уредено:
Член од
9 мај 2019
Мислења
48
Поени од реакции
15
Ajde kazujte duplikat proishod za kolku vreme se vadi,da pocneme odnovo procedura
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Ajde kazujte duplikat proishod za kolku vreme se vadi,da pocneme odnovo procedura
Ако си од 2013 сигурно имаш поднесено од старите происходи, а колку што знам на нив не пишува врз кој основ ти е издаден туку само дека си од бугарски происход. Таков происход мислам дека нема да ти го примат во МП, дупликат не ти врши работа па ќе треба повторно во ДАБЧ. Со, DeMew те прашавме со каков документ од баба беше ама не ни одговори.
 
Член од
9 мај 2019
Мислења
48
Поени од реакции
15
Ако си од 2013 сигурно имаш поднесено од старите происходи, а колку што знам на нив не пишува врз кој основ ти е издаден туку само дека си од бугарски происход. Таков происход мислам дека нема да ти го примат во МП, дупликат не ти врши работа па ќе треба повторно во ДАБЧ. Со, DeMew те прашавме со каков документ од баба беше ама не ни одговори.
Baba rodena vo kosarevo bugarija,posmrtnica i od prababa posmrtnica,povrzani so izvodi od mene i od majka mi
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Baba rodena vo kosarevo bugarija,posmrtnica i od prababa posmrtnica,povrzani so izvodi od mene i od majka mi
Бабати била ли државјанин на Бугарија? Или само е родена во Бугарија? Незнам колку изводот од родени/умрени може да се смета како документ со кој се докажува происход. Неможеш да најдеш стар документ од Бугарска Ексархија од баба ти? Тоа барем го сметаат за посигурно. Во секој случај вади потврда од бугарските клубови, и интересирај се да закажеш термин во ДАБЧ уште од денес. Ако мислиш да одиш преку амбасада/конзулат во СК/БТ јави се и закажи термин за происход уште утре.
 
Член од
24 мај 2018
Мислења
94
Поени од реакции
27
Da za zal otkaz od koja data bese na polozitelno.
Автоматски споено мислење:

Nema nekoj so ukaz da se pofali.????
ot 2 vebruari do na 1 mart god 2017na polositelno stanovishte i osle proverka v.p. okullu 30 mesei do denes i otkaz denes

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
24 јуни 2019
Мислења
16
Поени од реакции
34
Луѓе, каков е овај покољ?!?! Мајко мила... Чисто барам мислење. Јас чекам на указ, документи од прв братучет, потоа на дополнителна носев Бугарска крштеница од дедо ми, во минатите 3-4 години со истата добија државјанство тетка ми ( неговата ќерка), братучетка ми ( нејзината ќерка) и чичко ми ( дедо ми му паѓа вујко)... Е сега како што ја следам ситуацијата, треба да бидам загрижен или? Чисто ваше попрофесионално мислење. Фала ви многу однапред, среќно на тие што чекате, а жал ми е за паднатите борци, од срце се надевам дека ќе имате можност за шанса да го промените резултатот.
 
Член од
19 септември 2016
Мислења
9
Поени од реакции
4
Некој да ми појасни дали има после ова друго нешѕо и колку се чека горе доле? Фала однапред


Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Некој да ми појасни дали има после ова друго нешѕо и колку се чека горе доле? Фала однапред


Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
Сега ќе чекаш една година и секој ден ќе одиш во црква да го молиш господ Јотова да не ти даде отказ како на овие пред тебе. Истото и за мене важи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom