Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 мај 2018
Мислења
94
Поени од реакции
27
Od koga bese na polozitelno i so sto dokumenti
Автоматски споено мислење:


Katastrofa ovie otkazi
as sum ot 2013 godina interviu i polozitelno stanovoishte mi beshe eden mesec posle mi se smena vo proverka ot vice presidenta 30 meseci i denes otkaz.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
24 мај 2018
Мислења
94
Поени од реакции
27
Ne se normalni,imam bugarsko poteklo,pola familija mi se tamu i 6 god.cekam za denes otkaz da mi dadat
svetleno as govorif so eden dobar avokat i mi kazha deka seriozno mozhe 80 procenta da ne vrati vo procedura so ponomoshno za 3 meseci oti vice presidenta nemat kopetent da ni dade otkaz otkaz samo dava soveta po grazhdansvo a ne visce presidenta koga sovet po grezhansvo dava polozitelno stanovishte vo kvo pravo e vice presidentot da ni dade otkaz tuka ne odit rabotava treba da ni kazhe za sho ni dade otkas bes nikakov nacin

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
9 мај 2019
Мислења
48
Поени од реакции
15

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Го нема нешто Brunhilda да проповеда "Ете видовте ви реков јас".
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
30
Поени од реакции
31
neznam tocno datum, sredina na juni bev da nosam. kaj mene ushte ne bese istecen datumot za podnesuvanje koga mi go smenija statusot. imav rok do 12ti ovoj mesec da odnesam, a na 3ti me stavija pak na finalna
mene mi e do 8mi ili 9ti avgust rokot ... a dokumenti odnesov na 2ri ovoj mesec ... i uste se nema smeneto ... valjda ne sum baksus tolku da mi gi izgubat :)) a mi dadoa i brojce ... :/
pozdrav drugar fala na odgovor ... samo ne razbrav za kolku vreme otkako si i odnel se smenilo :)) 2 nedeli 3 nedeli ??? aj ako ne te mrzi pisi ...pozdrav
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom