Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 август 2014
Мислења
144
Поени од реакции
225
Stranicata sega raboti. Kaj mene nema potpis, ajde da vidime nekoj da se pofali?
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Jas sum na intervju 2016 januari 26 ti, procedura pocnata od 2015 letoto, sega na polozitelno 8 ipol meseci od 5 ti noemvri. Pred malku se slusnav so eden od posrednicite vo toa Agencija za Bugarski Dokumenti, mi kaza kako nivnata agencija podnesuvala baranja za razgleduvanje na prepiskite koi se zaglaveni i cekaat dolgo kako jas , vika do avgust da podneseme za 3 nedeli ke znaes na sto si, odbien ili ke dobies. Mi kaza moj izvod , fotokopija od pasos i brojceto. I sekako 200€.
 
A

andrea85

Гостин
Jas sum na intervju 2016 januari 26 ti, procedura pocnata od 2015 letoto, sega na polozitelno 8 ipol meseci od 5 ti noemvri. Pred malku se slusnav so eden od posrednicite vo toa Agencija za Bugarski Dokumenti, mi kaza kako nivnata agencija podnesuvala baranja za razgleduvanje na prepiskite koi se zaglaveni i cekaat dolgo kako jas , vika do avgust da podneseme za 3 nedeli ke znaes na sto si, odbien ili ke dobies. Mi kaza moj izvod , fotokopija od pasos i brojceto. I sekako 200€.
I jas cekam od 06.11... Staj si gi tie 200eur vo dzeb, vo avgust sekako ke znaeme na sto sme :D:D:D
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
84
Поени од реакции
130
Jas sum na intervju 2016 januari 26 ti, procedura pocnata od 2015 letoto, sega na polozitelno 8 ipol meseci od 5 ti noemvri. Pred malku se slusnav so eden od posrednicite vo toa Agencija za Bugarski Dokumenti, mi kaza kako nivnata agencija podnesuvala baranja za razgleduvanje na prepiskite koi se zaglaveni i cekaat dolgo kako jas , vika do avgust da podneseme za 3 nedeli ke znaes na sto si, odbien ili ke dobies. Mi kaza moj izvod , fotokopija od pasos i brojceto. I sekako 200€.
Daj na mene 150 €jas ke se raspitam za tebe:jeeee::jeeee: cim si veke za potpis nikoj nisto ne moze da naprava, samo moze parickite da ti gi zemat
 
Член од
1 септември 2018
Мислења
41
Поени од реакции
31
Jas sum na intervju 2016 januari 26 ti, procedura pocnata od 2015 letoto, sega na polozitelno 8 ipol meseci od 5 ti noemvri. Pred malku se slusnav so eden od posrednicite vo toa Agencija za Bugarski Dokumenti, mi kaza kako nivnata agencija podnesuvala baranja za razgleduvanje na prepiskite koi se zaglaveni i cekaat dolgo kako jas , vika do avgust da podneseme za 3 nedeli ke znaes na sto si, odbien ili ke dobies. Mi kaza moj izvod , fotokopija od pasos i brojceto. I sekako 200€.
Drugar ova e nekoja nova fora kako da ve izmanipuliraat uste ednas da frlite pari vo voda.
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Daj na mene 150 €jas ke se raspitam za tebe:jeeee::jeeee: cim si veke za potpis nikoj nisto ne moze da naprava, samo moze parickite da ti gi zemat
Ni ne mislev da davam :vozbud:. Ne gi beram parite na niva. Sekako nemoze da se napravi nisto i nema potreba se mi e uredno navreme odneseno. Ne sum samo jas sto cekam ima iljadnici kako mene, ima i lugje sto se na polozitelno od Septemvri. Manipulantot igrase na karta demek sega ne bila Jotova i ne se znaelo koga ke gi razgledaat. Da sum znael na sto sum do Septemvri. Jas 4 godini cekam za nekolku meseci ne e problem. Plus kaza deka mnogu i otkazi davale i vikam sto mozam jas da smenam ako podnesam takvo ako e otkaz sekako ke e otkaz, vika pa da ama ke znaes na sto si. Neka fala, cao prijatno
:ojeaa:
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
Ni ne mislev da davam :vozbud:. Ne gi beram parite na niva. Sekako nemoze da se napravi nisto i nema potreba se mi e uredno navreme odneseno. Ne sum samo jas sto cekam ima iljadnici kako mene, ima i lugje sto se na polozitelno od Septemvri. Manipulantot igrase na karta demek sega ne bila Jotova i ne se znaelo koga ke gi razgledaat. Da sum znael na sto sum do Septemvri. Jas 4 godini cekam za nekolku meseci ne e problem. Plus kaza deka mnogu i otkazi davale i vikam sto mozam jas da smenam ako podnesam takvo ako e otkaz sekako ke e otkaz, vika pa da ama ke znaes na sto si. Neka fala, cao prijatno
:ojeaa:
Tocno e seto toa i na mene istoto mi go kazaa od agencijata. Ne ti garantira nisto samo pobrzo ke doznaes odgovor. A 2016 e cela zaglavena ima maabeti deka jotova nekela da potpisuva. Kolku e tocno ne se znae, da se nadevame deka do nova godina ke ne rese, ako ne i tekne i ovie od 2018 da pocne da gi potpisuva.
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
110
Поени од реакции
144
Tocno e seto toa i na mene istoto mi go kazaa od agencijata. Ne ti garantira nisto samo pobrzo ke doznaes odgovor. A 2016 e cela zaglavena ima maabeti deka jotova nekela da potpisuva. Kolku e tocno ne se znae, da se nadevame deka do nova godina ke ne rese, ako ne i tekne i ovie od 2018 da pocne da gi potpisuva.
Како бе не сакала до сега како се потпишуваше глупости потпишува ама бавно
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom