Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

zzs

Член од
11 јуни 2016
Мислења
50
Поени од реакции
88
http://publicbg.mjs.bg/
напиши 952/2016 во полето по консулски пат
Поздрав до сите на форумов, мојот број 7.. /2016 од 31.01 малку пред среќниот број, со пасош од вујко, брат на мајка ми и плус потврда од П.Колев, на положително очеква се потпис од 15.11.2018,денес нема измени да се надеваме наредниве денови
 
Член од
15 октомври 2007
Мислења
31
Поени од реакции
0
Здраво на сите!
Дали ако не резервирам термин за подигање на државјанството, истото ќе биде испратено во конзулат и по колку време.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Здраво на сите!
Дали ако не резервирам термин за подигање на државјанството, истото ќе биде испратено во конзулат и по колку време.
Ne,za da go podignes od ambasada treba da ti pisuva deka e prateno vo konzulat,a ako ti stoi opcija za rezervacija togas go podignuvash od Sofija.
 
Член од
25 август 2014
Мислења
144
Поени од реакции
225
Поздрав до сите на форумов, мојот број 7.. /2016 од 31.01 малку пред среќниот број, со пасош од вујко, брат на мајка ми и плус потврда од П.Колев, на положително очеква се потпис од 15.11.2018,денес нема измени да се надеваме наредниве денови
Pominav 3000 brojcinja i ne najdov drugi ukazi, mislam deka samo sto ja pocnale 2016 i valda ke bide naredna nedela za tebe.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Браво а пак од мај 2017 интервју е мн се чудни
Интервјуто е од Мај меѓутоа незнаеме од кога е на положително. Можеби многу долго време била на задолжителна/финална, или пак дополнителна. Една од преписките што доби указ пред неколку дена, беше од Април 2017 ама на задолжителна скапа скоро 20 месеца. Знам пошто ја следев паралелно со мојата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom