Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Preku roditel momentalno najmnogu se čeka . Sin mi bese dekemvri pred tebe i se uste nema promeni .[DOUBLEPOST=1561388862][/DOUBLEPOST]
Eve konecno denes mu se smenilo sega vidov . Vo petokot ne bese . Sega sleduva finalen .
Кога беше во декември на интервју?
Јас бев на 18.01.2018


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2018
Мислења
153
Поени од реакции
289
Дали доколку доставите накнадно документи пред да сте на положително се носат одма кај документите шо ви се веќе таму или прво ги ставаат некаде( на биро на пример) па после ги неколку дена/недели ги ставаат кај другите документи
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
84
Поени од реакции
130
Интервју 13 јануари 2016, на проверка од вицепрезидента од 27ми јуни 2017
Ti si 100 % greska, imas greska, stopiri se vrnise na zad greska siiiiii nema sansi, sam se lazas stopiri se brzoo. Site 2016 ne vratiija x2 na dopolnitelna pa povtorno da dostavuvame dokumenti pa ne znam ti so i kak. Ne definitivno ti od nekni si naucil kak da proveruvas do deka si stasan, (n)(n) ili posredniko te laze, sigurno on ti proveruva brojceto e ne mi se veruva 25 meseci bil na proverka od v.p
 
Член од
9 мај 2019
Мислења
48
Поени од реакции
15
Ti si 100 % greska, imas greska, stopiri se vrnise na zad greska siiiiii nema sansi, sam se lazas stopiri se brzoo. Site 2016 ne vratiija x2 na dopolnitelna pa povtorno da dostavuvame dokumenti pa ne znam ti so i kak. Ne definitivno ti od nekni si naucil kak da proveruvas do deka si stasan, (n)(n) ili posredniko te laze, sigurno on ti proveruva brojceto e ne mi se veruva 25 meseci bil na proverka od v.p
Jas sum na proverka od V.P 26 meseci.intervju 2013
 
D

dabedaa

Гостин
Se podpisuvaat ukazi se si odi kako sto treba.Ima dosta ukazi podpisano ama zavisi koga ke vi go smenat statuso.na priatel podpisan ukaz vo Mart vcera mi kaza deka go obavestile t.e mu se smenil statuso.da zakaze termin ,mislam toa kako odi za podigunuvanje na ukazot.pozdrav.
 
Член од
7 април 2019
Мислења
161
Поени од реакции
148
Se podpisuvaat ukazi se si odi kako sto treba.Ima dosta ukazi podpisano ama zavisi koga ke vi go smenat statuso.na priatel podpisan ukaz vo Mart vcera mi kaza deka go obavestile t.e mu se smenil statuso.da zakaze termin ,mislam toa kako odi za podigunuvanje na ukazot.pozdrav.
Значи до март 2019 стигнале со потписи на укази ?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Se podpisuvaat ukazi se si odi kako sto treba.Ima dosta ukazi podpisano ama zavisi koga ke vi go smenat statuso.na priatel podpisan ukaz vo Mart vcera mi kaza deka go obavestile t.e mu se smenil statuso.da zakaze termin ,mislam toa kako odi za podigunuvanje na ukazot.pozdrav.
Можеш да прашаш кој број на указ му е потпишан?
 
D

dabedaa

Гостин
E sga neznam bas kako bese amamisla 54 ili 56..od tie dva Eden bese..ko ke go vida ke pitam..
 
Член од
18 јуни 2018
Мислења
95
Поени од реакции
28
Дали на некого скоро му се има сменето статусот од Образувана преписка во Задолжителна проверка.
И кога бил на интервју.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom