Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 ноември 2017
Мислења
84
Поени од реакции
130
Znaci definitivno od 8 do 9 meseca se ceka za potpis, ako ti se ispravni dokumentite. I ke ve molam ne sirajte razni lazi i sekakvi informacii. Pratam poveke forumi i samo ovde se sirat razni temi sekoj den. Da se zadrzame i fokusirame samo na realnosta i promenite na sekoj status sto ke bide postiran, da se pomogne ili informire bilo koj clen ovde na forumot
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Znaci definitivno od 8 do 9 meseca se ceka za potpis, ako ti se ispravni dokumentite. I ke ve molam ne sirajte razni lazi i sekakvi informacii. Pratam poveke forumi i samo ovde se sirat razni temi sekoj den. Da se zadrzame i fokusirame samo na realnosta i promenite na sekoj status sto ke bide postiran, da se pomogne ili informire bilo koj clen ovde na forumot
Ќе видиме баш дали е 8 до 9 месеци. За неколку дена ќе влезам во 10-тиот месец на чекање.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Препискава ја следам повеќе од година дена, денес доби указ. 3310/2017. Е сега точно од кога е на положително незнам, ама предпоставувам дека беше лани некаде Август или Септември. Иначе не е од МК.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.640
Поени од реакции
27.880
Препискава ја следам повеќе од година дена, денес доби указ. 3310/2017. Е сега точно од кога е на положително незнам, ама предпоставувам дека беше лани некаде Август или Септември. Иначе не е од МК.
Оваа преписка се кладам дека е на Nokia3310 :pos:
 
Член од
17 јуни 2019
Мислења
29
Поени од реакции
97
Препискава ја следам повеќе од година дена, денес доби указ. 3310/2017. Е сега точно од кога е на положително незнам, ама предпоставувам дека беше лани некаде Август или Септември. Иначе не е од МК.
 

Attachments

Член од
8 февруари 2019
Мислења
38
Поени од реакции
39
Ќе видиме баш дали е 8 до 9 месеци. За неколку дена ќе влезам во 10-тиот месец на чекање.
Можеш да провериш дали има нови потписи на луѓе од Македонија? Пошто гледам на последниот указ дека е пратено во Тел Авив.
 
D

Drexel

Гостин
Ако тоа чекање 8 месеци за потпис после положително е точно, тогаш на мене сега треба да ми се смени меѓу јули-август. Секако ќе ве известам ако се смени.
 
A

andrea85

Гостин
Нем врска дека се 8. Чекам од 6.11 во осми месец сум, посредникот ми рече да очекувам тек почеток септември, баш е коректен.
По некоја логика така и ќе биди. Одмори зезанции, мн пред мене..
 
Член од
25 март 2019
Мислења
71
Поени од реакции
117
Нем врска дека се 8. Чекам од 6.11 во осми месец сум, посредникот ми рече да очекувам тек почеток септември, баш е коректен.
По некоја логика така и ќе биди. Одмори зезанции, мн пред мене..
ako e taka togas nie od mart 2019 bog da ne prosti vo 2020 ke zememe
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
Нем врска дека се 8. Чекам од 6.11 во осми месец сум, посредникот ми рече да очекувам тек почеток септември, баш е коректен.
По некоја логика така и ќе биди. Одмори зезанции, мн пред мене..
kakov posrednik,sto znaat pa tie....toa nikoj ne znae koga ke potpisat ..Na Jotova moze da i tekne 2018 da ja preskokne pa da pocne od 2019 ...i so praime posle‍♂
 
Член од
14 јануари 2019
Мислења
151
Поени од реакции
229
Eve sto se deshava, kako shto beshe formirana komisijata da gi proveri prepiskite koi bea vo procedura pred da izlezi skandalot, isto taka se formira komisija da gi proveri prepiskite koi se vo procedura posle izleguvanje na skandalot.E sega isto taka prodolzen e rokot na ovaa komisija taka da povtorno e shtama povtorno se razgleduva e proveruva i nema mesto za panika.Ova e oficijalna odluka vo sluzben vesnik na R.Bugarija a ne informacija od posrednik so 8mo odd edvaj zavrsheno.
A do koga ke se razgleduvaat prepiski za na dopolnitelna proverka se znae? Do koj mesec?
 
Член од
26 ноември 2017
Мислења
100
Поени од реакции
38
Nesto novo 2016
(intervju od noemvri)
Potpisan ukaz ili bilo sto...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
68
Поени од реакции
40
2016 , интервју 1.2018 , чекам проверка од вицето
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom