Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 февруари 2019
Мислења
72
Поени од реакции
116
Da i pogledneme na vistinata voci, znaeme poveketo deka nasata vlada so e normalno da i pravi pritisoci na bg da ne izdava drzavjansta , kolku mozi da ja zabavi procedurata a i za brzo da promeni zakon za menuvanje na pravilata za izdavanje so sto poveketo od nas ke ostaneme izviseni, nekoj ke reci koja e makedonija da i kazuva na bugarija dali da izdava ili ne no si imaa tie megusebni tajni dogovori so koj sto si gi reguliraa site problemi , ako ni izdadat na site koj ke raboti tuka za po 250 evra , prasanje na vreme e koga ke promenat zakon i ke ne isfrlat od sistem, da se nadevame deka ke bideme megju sreknicite
 
Член од
7 април 2019
Мислења
161
Поени од реакции
148
Здраво

Знае некој до каде се со преглед на происходите ? Барем мај 2018 го обработуваат ли сега ?
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Леле ми се згади да ги читам овие глупости. Не сме дојдени за овие глупости @Нuкола те молам реагирај ако не друго барем избриши ги глупостиве што ги пишат, ова е претерано!!!!
Епилог: 2ца банирани по 1 месец, 2ца опоменати.
 
Член од
18 јуни 2018
Мислења
95
Поени од реакции
28
Дали има некој промена од образувана преписка во задолжителна и колку време треба за таа промена од интервју?
 
Член од
12 декември 2017
Мислења
23
Поени од реакции
26
Дали има некој промена од образувана преписка во задолжителна и колку време треба за таа промена од интервју?
Јас чекав 19 месеци да ми се смени од задолжителна на финален преглед, денеска ми се смени статусот, а бев на интервју 01.11.2017 со документи од родител[DOUBLEPOST=1560520310][/DOUBLEPOST]
Дали има некој промена од образувана преписка во задолжителна и колку време треба за таа промена од интервју?
А од образувана преписка во задолжителна мислам оти околу 2-3 месеци чекав
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom