Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 септември 2016
Мислења
9
Поени од реакции
4
Na intervju bev 17.10.2017 so pasos na tatko mi a pred 5 6 dena mi se smeni na По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. E sega koga procitav deka ima lugje od 2018 sto imaat zemeno vekje drzavljanstvo se zbuniv komplet ... inaku vo sofija bev

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Na intervju bev 17.10.2017 so pasos na tatko mi a pred 5 6 dena mi se smeni na По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. E sega koga procitav deka ima lugje od 2018 sto imaat zemeno vekje drzavljanstvo se zbuniv komplet ... inaku vo sofija bev

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
Nema zemeno nikoj so intervju od 2018 drzavjanstvo.
Greska si nesto, na polozitelno shto cekaat potpis ima, ana drzavjanstvo ne.
Inaku preku roditel ima slucaevi shto cekaa poveke od voobicaeno kako shto se ceka 12 do 13 meseci za da ti se smeni vo finalna,ama toa e do bugarskata administracija.[DOUBLEPOST=1560352788][/DOUBLEPOST]Ke cekas 2 meseci za da ti se smeni vo polozitelno i ke cekas potpis od Jotova.
 
Член од
19 септември 2016
Мислења
9
Поени од реакции
4
Nema zemeno nikoj so intervju od 2018 drzavjanstvo.
Greska si nesto, na polozitelno shto cekaat potpis ima, ana drzavjanstvo ne.
Inaku preku roditel ima slucaevi shto cekaa poveke od voobicaeno kako shto se ceka 12 do 13 meseci za da ti se smeni vo finalna,ama toa e do bugarskata administracija.[DOUBLEPOST=1560352788][/DOUBLEPOST]Ke cekas 2 meseci za da ti se smeni vo polozitelno i ke cekas potpis od Jotova.
Aha fala loso sum procital togas.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Член од
23 февруари 2018
Мислења
37
Поени од реакции
74
Na intervju bev 17.10.2017 so pasos na tatko mi a pred 5 6 dena mi se smeni na По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. E sega koga procitav deka ima lugje od 2018 sto imaat zemeno vekje drzavljanstvo se zbuniv komplet ... inaku vo sofija bev

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
И јас бев исти ден на интервју во софија од декември сум на проверка од вицепрезидентот. Значи немаат никаков ред на работа само господ знае
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
127
Поени од реакции
244
Прочитав на некоја Српска фб страна дека од 01.07.2019 потекло ќе даваат само на тие што имаат фирма во Бугарија и што имаат минимум 5 вработени.Апелираат до нивни членови и клиенти до 26.06.2019 да поднесат за потекло за да бидат во процедура.Е сега колку им е точна информацијата,не знам.
 
Член од
21 мај 2019
Мислења
4
Поени од реакции
8
So Bugarski dali moze da se raboti wo Anglija i koja e procedurata?blagodaram u napred
 
Член од
23 март 2017
Мислења
67
Поени од реакции
51
Sega bev na intervju 10/06/19 status: Obrazuvana prepiska. Vtor pat podnesuvam prviot bese 2005 togas mi bese prekratena prepiska. Poteklo brat i kopija od poteklo od 2005. Potekoloto go vekav godina ipol. Se nadevam na brz ukaz :)
 
M

mucu

Гостин
Sega bev na intervju 10/06/19 status: Obrazuvana prepiska. Vtor pat podnesuvam prviot bese 2005 togas mi bese prekratena prepiska. Poteklo brat i kopija od poteklo od 2005. Potekoloto go vekav godina ipol. Se nadevam na brz ukaz :)
Nadevaj se ti na brz ukaz, no najmalku godina i 6 meseci ke cekas do ukaz. Nema vrska so sto dokumenti si, procedurata e ista za site.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Laga e,nema nov zakon,se si odi po staro,dva cekori napred eden nazad,balkanska rabota[DOUBLEPOST=1560355846][/DOUBLEPOST]
Sega bev na intervju 10/06/19 status: Obrazuvana prepiska. Vtor pat podnesuvam prviot bese 2005 togas mi bese prekratena prepiska. Poteklo brat i kopija od poteklo od 2005. Potekoloto go vekav godina ipol. Se nadevam na brz ukaz :)
Kakov brz ukaz, najbrzo ako imas sreka ke cekas uste 3 g do drzavjanstvo
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom