Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 февруари 2019
Мислења
32
Поени од реакции
47
Drustvo,mozebi potpisuvaat ukazi samo shto clenovite od forumov shto sme ovde ne sme vo tie ukazi...
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Nov den ista pesna nema nisto na septemvri se a nie sme mart 2019 nisto ne se raboti, se isti komentari na forumov visenje po 10 saati tuka objasnuvanja nadezi abe da si puknis
Ne se nerviraj,so ova bavno tempo bi trebalo da ti potpise kon krajot od godinava,ako pak nesto ne se zakoci kako mnogu pati do sega.
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
Znaci se potpisuva ama nes od forumo ne nema u potpisanite. I vcera imalo potpisi. Ke bide ako ne ovaa narednata godina. Utepaame se cekajki!
 

Attachments

Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
mozit zatoa se e zabaveno so starite..... Проверката обхвана 40 000 души. Председателјат на ДАНС Димит'р Георгиев објави резултатите преди почти четири месеца пред двете ресорни парламентарни комисии - в'трешната и специално с'здадената за проучване на случаите за раздаване на гражданство.

ubo vaka so pisuvaat za ovie 8 dadeni pasaparti pa otnemeni neotnemeni ... cela stranica....
a da mu teknese na nekoi od novinarive da piset i zanas da javat vo mediumite nivni ili pak nekako da im se javi pa da piset sto se slucuva so prepiski uste od 2012, 2013, 2014, 2015 i 2016 nereseni taka dremat po klaserite vo mp.
Како не ќе е забавено, све ќе испроверат што можат. И тоа се поради лакоми посредници и корумпирани политичари. И покрај скандалот во ДАБЧ поради кој настана тотална блокажа, масовно одбивање на кандидати и дополнителни проверки, не се откажуваат од шемата и затоа е вака како што е. Дури јавно се постира дека може преку ред да се заврши работа во време кога цело ДАБЧ е под лупа од обвинителството. Ќе заигра и тука мечката скоро...
И после по мене нека плукаат, идиоти...
Од вакви си патиме, и тие што се наведени и тој што постирал, ако не е еден од нив.

P.png
 
Член од
8 септември 2018
Мислења
153
Поени од реакции
289



Значи ако нас не нема не значи дека не работат, еве од указ 55 преписка од 2014 год мислам дека е од денес излезена
 
Член од
3 февруари 2016
Мислења
24
Поени од реакции
60
Nekoj sto bil na dopolnitelna i sto nosel povtorno dokumenti vo pravosudie da spoedli nekoe info kolku cini prevod i notarska zaverka vo Sofija dali treba i legalizacija na dokumentite , dali mozam za eden den da zavrsam rabota vo Sofija so prevod i podnesuvanje vo pravosudie?
(da ne se zaebavam so posrednik, licno sam da si teram)
 
Член од
25 март 2019
Мислења
71
Поени од реакции
117
Nekoj sto bil na dopolnitelna i sto nosel povtorno dokumenti vo pravosudie da spoedli nekoe info kolku cini prevod i notarska zaverka vo Sofija dali treba i legalizacija na dokumentite , dali mozam za eden den da zavrsam rabota vo Sofija so prevod i podnesuvanje vo pravosudie?
(da ne se zaebavam so posrednik, licno sam da si teram)
10 evra od eden izvod e mislam ama ti treba i molba da napises deka dostavuvas dopolnitelni dokumenti taka mojot posrednik mi kaza toj ja zavrsi taa rabota no sigurno taka e
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Nekoj sto bil na dopolnitelna i sto nosel povtorno dokumenti vo pravosudie da spoedli nekoe info kolku cini prevod i notarska zaverka vo Sofija dali treba i legalizacija na dokumentite , dali mozam za eden den da zavrsam rabota vo Sofija so prevod i podnesuvanje vo pravosudie?
(da ne se zaebavam so posrednik, licno sam da si teram)
Moras se da napravis: prevod, legalizacija, stari dokumenti vo orginal ili ako e potvrda togas prepis i se povtorno da predades vo MP.I ne cekajte, ne gubete vreme, pa na dopolnitelna da ve stavat. Verojatno mozes i sam se da zavrsis.[DOUBLEPOST=1559732627][/DOUBLEPOST]
10 evra od eden izvod e mislam ama ti treba i molba da napises deka dostavuvas dopolnitelni dokumenti taka mojot posrednik mi kaza toj ja zavrsi taa rabota no sigurno taka e
Moras se da napravis: prevod, legalizacija, stari dokumenti vo orginal ili ako e potvrda togas prepis i se povtorno da predades vo MP.I ne cekajte, ne gubete vreme, pa na dopolnitelna da ve stavat. Verojatno mozes i sam se da zavrsis.
I da, treba i molba da napises za kogo predav i sto na bugarski jazik
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
20
Поени од реакции
9
Nekoj sto bil na dopolnitelna i sto nosel povtorno dokumenti vo pravosudie da spoedli nekoe info kolku cini prevod i notarska zaverka vo Sofija dali treba i legalizacija na dokumentite , dali mozam za eden den da zavrsam rabota vo Sofija so prevod i podnesuvanje vo pravosudie?
(da ne se zaebavam so posrednik, licno sam da si teram)
Превод и легализација ти прави агенцијата која преведува, им треба ден до два за да бидат готови документите. Цената е околу 15-20 лева и за двете (превод и легализација). Со документите и потврдата одиш во МП и пополнуваш молба и ги наведуваш документите што ги доставуваш дополнително. Не е тешко можеш и сам. За еден ден ќе завршиш ако имаш готови документи.
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
123
Поени од реакции
202
Има стотина членови кој чекаат потпис на указ! ако имаше сигурно некој ќе се пофалеше!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom