Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
Zdravo dali neko mozi da mi kazi dali mozi mesto preveden zaveren izvod mozi internacionalen pozz
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
7
Поени од реакции
0
zdravo dali nekoj znae nekoe strana kade moze da se proveri pasos ili licna karta bugarska dali e validna
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
IZLEZEEEEEEEE NOV UKAAZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ
Јас проверив од 6000/2017 до 12000/2017, нов указ нема. Ги нема дури ни статусите од последниот указ 57, ама има уште што си стојат со указ 56.
За жал софтверот ми е сѐ уште во изработка, и не ги чувам податоците кои беа преписките од указ 57, за да кажам каква е промената кај нив, ама веројатно е дека им се сменало во "Указот ви е пратен во конзулската служба ХХХХХХ..." или како и да беше. За оние кои не се во тек, следен указ што очекуваме е со број 58.
 
A

andrea85

Гостин
Јас проверив од 6000/2017 до 12000/2017, нов указ нема. Ги нема дури ни статусите од последниот указ 57, ама има уште што си стојат со указ 56.
За жал софтверот ми е сѐ уште во изработка, и не ги чувам податоците кои беа преписките од указ 57, за да кажам каква е промената кај нив, ама веројатно е дека им се сменало во "Указот ви е пратен во конзулската служба ХХХХХХ..." или како и да беше. За оние кои не се во тек, следен указ што очекуваме е со број 58.
На дечково му е досадно у живот, се зеза сигурно не му е прв пат да се глупира, игнорирај го. Нема нов указ.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
12 март 2019
Мислења
26
Поени од реакции
40
Јас проверив од 6000/2017 до 12000/2017, нов указ нема. Ги нема дури ни статусите од последниот указ 57, ама има уште што си стојат со указ 56.
За жал софтверот ми е сѐ уште во изработка, и не ги чувам податоците кои беа преписките од указ 57, за да кажам каква е промената кај нив, ама веројатно е дека им се сменало во "Указот ви е пратен во конзулската служба ХХХХХХ..." или како и да беше. За оние кои не се во тек, следен указ што очекуваме е со број 58.
Како ги проверувате броевите? Дали имате поставено програма која ги проверува сите комбинации на броеви на веб-страницата?
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Ovoj 57 ukaz koga izleze? Do kade imaat stignato go iscistija li avgust 2018 polozitelno? Kazete nekoe info koj e upaten.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Дали имате поставено програма која ги проверува сите комбинации на броеви на веб-страницата?
Да, моментално изработувам таква програма, во скоро време би требало да ја поставам онлајн. Ќе бидете информирани кога ќе се случи тоа.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Точно. Плус, како што кажа @palekrstic, тие 7 се само во опсегот што сум го одбрал: 7812/2017-9500/2017, надвор од него има и други што ги има во указ 56. А за тие преку Софија не можам да имам податоци, бидејќи за нив е потребен пин.
Јас колку што памтам указ бр 56 беше последен. Вистина ли имаше указ 57 или?
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
306
Значи по стотти пат, не треба на интевју повторно носење во Мин. за Правда на истите документи - изводи/умреници/потврди врз основа на кои е добиено Удостоверението од ДАБЧ затоа што тоа се прави по службена должост во процедурата на Задолжително с'гласуване веќе неколку години.
Тотално погрешно толкување на законот и оправдување за откази и дополнителни проверки од страна на посредници.

Прегледај го приврзокот 210043

И уште на не знам колку места е напишано.
Ок, Brunhilda, гледам се вреѓате по малку со другиве членови. Ајде јас да ја смирам малку топкава. Ценам секое мислење па и твоето. Но, да те прашам за мислењето твое кое никако да го одговориш. Што ќе кажеш за тие луѓе (илјадници) кој добија,добиваат (познавам лично луѓе кој добиа пасоши овие месеци изминати) со само потврда од здружението од Струмица и изводи поврзани до дедо/прадедо пред 1918год. Познавам такви кој ги одбиле што оваа година 2018 не однесоа потврда и изводи во правосудие туку само во ДАБЧ како што беше порано, ги одбија некој да, некој не. Но, тие што однеле И во правосудие по втор пат си добија пасоши, овакви случки имаше и минатата недела, и минатиот месец и низ цела 2019 год и крајот на 2018год. Што ќе кажеш за овие случаи? Имаш мислење?, те молам, кога би одговарал/а биди концизен и детален во одговорот, не политички, и пошто не сум од тие што се кара со тебе и вреѓа, нормално... не се карај со мене и не навредувај :). позз
Зошто не ми одговараш Brunhilda?
 
Член од
20 јануари 2015
Мислења
27
Поени од реакции
17
Член од
6 ноември 2018
Мислења
17
Поени од реакции
15
Добар ден на сите.. мога ли да пошаљем допулнителни документи преко пошта да ли е сигурно? И знаете ли која е адреса у софија?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom