Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 мај 2019
Мислења
17
Поени од реакции
3
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка,
kolku dolgo trae ovaa verifikacija?
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
17.01.2018 интервју, преку родител упте на Задолжителна...Има луѓе со интервју сприл 2018 шо вече им е сменет статусо


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 јануари 2016
Мислења
15
Поени од реакции
30
Не ми е јасно зошто толку се жестите кога Брунхилдчето ќе објави нешто. Составен дел од животот е да има и такви. Мене ми е забавна, со колкава енергија се внесува во форумот, просто неверојатно.
 
Член од
31 октомври 2018
Мислења
21
Поени од реакции
31
Ти си малоумен, чекај да излезе тримесечниот извештај во јули па ќе дискутираме. Или пак ќе ве нема никаде 2 недели после тоа и потоа пак истата песна - ОТКОЧЕНА Е РАБОТАВА!! :гомце:
HAhahahahah abe kaj si se izgubi ili bese da lecis nervi koga vide oti potpisuvaat so "toaletna"?
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
175
Поени од реакции
151
17.01.2018 интервју, преку родител упте на Задолжителна...Има луѓе со интервју сприл 2018 шо вече им е сменет статусо


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hahahaha Dooobro be mame mu ..... zosto tie so dokumenti od roditel se dvorski sut ne mi e jasno,so i da bide oni se posledni.....

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Еве на пример какви работи се случуваат:
Преписка 7869/2017: Преписката Ви е разгледана от С'вета по гражданството и е взето решение да б'де прекратена. Лицето е придобило б'лгарско гражданство с указ № 104/2010 г.
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2019
Мислења
47
Поени од реакции
99
HAhahahahah abe kaj si se izgubi ili bese da lecis nervi koga vide oti potpisuvaat so "toaletna"?
Сега отварам за денеска да се информирам и гледам "Брунхилда" како вирус излезен од длабок сон и шири инфекции. Очевидно овој персонаж нема идеја што да прави со животот и дреми по форуми за да ги труе луѓето. Мене ме иритира, а и зошто да мораме да скроламе и да се мачиме за да ги прескокнуваме повраќаниците што ги остава зад себе по форумов. Бан!
 
Член од
1 февруари 2008
Мислења
21
Поени од реакции
31
Чим не пишува дека треба да се носат едни исти документи повторно што апсулутно нема никаква логика, нема потреба да се носат!! И престани по 100 пати да ги верглаш истите муабети и да манипулираш со луѓето.
Значи кога некој ќе го вратат на дополнителна или ќе го одбијат со потврда според тебе и уште неколку папагали тука е по вина на посредникот или апликантот, бидејќи нели нема никаква логика да те вратат ако си со потврда?!
Тогаш според вас луѓето мора да се малоумни што носат стари документи така? Нели вештачења има, дополнителна со запирка... и се тоа го одолгувлекува процесот.
Па еве сугерирај им на сите што имаат стар документ да не го носат, бидејќи нели потврдата е најјакиот документ, особено после скандалот во ДАБЧ. (y)
И чуди се после зошто секој ден има одбиени и вратени на допонителна, не ги однеле пак истите документи во правосудие :facepalm:
Е стварно си морон што им јадеш куро на луѓето бе глуп што сакаш да докажеш не го тупи веќе да те ебам ретардот
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom