Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 февруари 2017
Мислења
40
Поени од реакции
71
Потпишувале моментално од 10.03.2018 што сд поднесени последна информација[DOUBLEPOST=1558883478][/DOUBLEPOST]
Да да ок е, ако се обидеш да резервираш повторно ќе ти пишува дека веќе е направена резервација. Дури откако ќе го подигнеш државјанството после неколку дена ќе ти се смени дека нема информација за таа преписка.
Fala :cuc::)
 
Член од
27 септември 2016
Мислења
165
Поени од реакции
79
Kako odi novata procedura direktno li se ima intervju prvo gi podavas dokumentite taka li no mora i proishod da se ceka? E sega me interesira ako nekoj sto vadi proishod za 1 mesec ili 2 da mi pisi poraka sakam da podnsam samo so potvrda roden od pra dedo 1903 godina vo selo so vkupno nAselenie 830 hristijani toa znaci li deka e 100 % bugarsko naselenie i koi se sansite da zemam pasos no sakam da zapocnam da studiram tamu. Ako ima nekoj da mi pomogne za kontaknt na posrednik i da mi kaze mislenje za mojata situacija pozdrav
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Пепи, 30 дена е максималнија срок,но ако нема преголема гужва за вадене нормално за 15-20 си готов.
фала сакав да одам брза постапка 300е но посредникот ме советуваше за 250е месец ке го имаш нефрлај многу пари,но како и да е фала и поздрав до сите и среќно
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
48
Ve molam nekoj sto znae neka pise, podolgo se izmacuvam so ova...
Procedurata mi e stignata do zemanje ukaz treba da zakazam na sajtot... sum so potvrda od klub i po pat na naturalizavija... nemam nikakov rodnina... od frkata koja nastana uste zimoska me predomisli za bilo sto da pravam na temava... bi imalo li nekakov problem ponatamoshen eve i ako ja izguram cela postapka do kraj? :/

Moze li nekako preku ambasada tuka da stignat dokumenti da bide se.regularno?

Dolga li procedura ima posle zimanje ukaz?

Fala vi decki se nadevam na odgovor.
 
Член од
9 јануари 2019
Мислења
42
Поени од реакции
41
Zdravo na site, da ve prasam... Rezervirav datum i čas za podiganje na Ukazot, a seušte mi stoi Записване deka možam da zakažam termin, dali e kaj site taka ili nesto kaj mene ne e ok?
Da taka stoi zosto ako go propustis prviot zakazan termin mozes da rezerviras drug jas zakazav a poraka na imejll ne dobiv staviv drug datum da napravam druga rezervacija mi izleze so crveni bukvi deka veke e zakazano go isprintav toa i go pokazav vo sofija vo MP zaedno so drugite dokumenti i nemase nikakov problem mi rekoa da dojdam posle edna nedela za EGN
 
Член од
6 март 2018
Мислења
150
Поени од реакции
141
Дечки ајде малку помош. Земав Бугарски пасош после 5 години и за утре имам закажано интервју за моите малолетни деца. Испрашуваат ли на тоа интервју и дали децата треба да бидат присутни
Da dva roditeli prisutni i decata isprasuvat roditeli deca ne
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Дали се разреши работата со поднесоците од 2014/5?
 
Член од
26 октомври 2018
Мислења
14
Поени од реакции
15
Некој со документи од родител дали има промена на статус од задолжителна проверка, со интервју втората половина на 2017та ?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Ve molam nekoj sto znae neka pise, podolgo se izmacuvam so ova...
Procedurata mi e stignata do zemanje ukaz treba da zakazam na sajtot... sum so potvrda od klub i po pat na naturalizavija... nemam nikakov rodnina... od frkata koja nastana uste zimoska me predomisli za bilo sto da pravam na temava... bi imalo li nekakov problem ponatamoshen eve i ako ja izguram cela postapka do kraj? :/

Moze li nekako preku ambasada tuka da stignat dokumenti da bide se.regularno?

Dolga li procedura ima posle zimanje ukaz?

Fala vi decki se nadevam na odgovor.
Вака,
Указот ќе мора да си го подигнеш во Софија.Еве и некако да се договориш да ти излезат во пресрет во амбасада(што мислам дека неможе),ќе треба да чекаш 3 месеци минимум за да ти излезе ЕГН и адреса ,но повторно ќе мора да одиш во Бугарија да се сликаш за пасош и Лк,и после доколку неодиш по експресна постапка да ги земеш во ист ден,ќе треба да одиш да ги подигнеш.
А вака како што ти е сега,можеш во еден ден да завршиш подигнување на указ,адреса,ЕГН и сликање.
А ако мислиш на временски ,не би имал проблем што до сега не си го подигнал указот.
 
Член од
28 август 2011
Мислења
23
Поени од реакции
10
Дечки ајде малку помош. Земав Бугарски пасош после 5 години и за утре имам закажано интервју за моите малолетни деца. Испрашуваат ли на тоа интервју и дали децата треба да бидат присутни
[DOUBLEPOST=1558944183][/DOUBLEPOST]kolku jas sto znam moras so decata i po toa sto citam po forumive vo posledno vreme isprasuvaat isto praznici,pretsedatel premier kaj si bil peacki takvi raboti
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
306
Дечки ајде малку помош. Земав Бугарски пасош после 5 години и за утре имам закажано интервју за моите малолетни деца. Испрашуваат ли на тоа интервју и дали децата треба да бидат присутни
Двајцата родители треба да се присутни, и ги испрашуваат родителите. Ако детето е 15-16-17год може и него нешто да го прашаат. Бев со пријател, тој со жена му и детето беше, 16год, нешто и него го чепнале со некое прашање а и родителите, ако е помало детето не ми се верува дека ќе го прашаат него, но родителите да.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom