Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 мај 2019
Мислења
32
Поени од реакции
22
za tie od strumica vervam deka vazat nikoj ne se pozalil od niv i plus ima mnogu so dobija drz so tie potvrdi
me zacudi zs nekolku pati mu tvrdel posrednikot za potvrdite na p.kolev od negoviot klub, tie so se dadeni vo 2016 i 2017, vo vremeto koga rekoa za site prekrateni da si izvadet i potvrda ako nemat drugi stari dokumenti i da gi dostavat kako dopolnitelni do min. za pravda.... i toj otide vo bug klub vo sofija na p.k. a od tamu direktno od sofija potvrdi vadese i gi nosese i eden drug posrednik tuka od ohrid so e se vika jone.
kako mozit da ne vazat od p.k. a od strumica da vazet ne mi e jasno. mnogu e glupo taka.... i dvete zdruzenia bea odobreni od kaj da se vadat potvrdi imase i na dabc objaveno, i so istio tekst se pisuvaa, isti dokumenti baraa originali da bidat i so dedo i baba rodeni pred 1918 godina...
I jas imam odneseno potvrda od strumica so poteklo od paradedo od Bg Klub kako dopolnitelen dokument, I na sovetot po grazdanstvo pominav so polizitelno, I sega od 5 april cekam proverka od vice, a inace sum so intervju 2016
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.642
Поени од реакции
27.909
I jas imam odneseno potvrda od strumica so poteklo od paradedo od Bg Klub kako dopolnitelen dokument, I na sovetot po grazdanstvo pominav so polizitelno, I sega od 5 april cekam proverka od vice, a inace sum so intervju 2016
Верувам дека веќе сите разбраа за тебе.Пред 5-6 дена си зачленет,веќе 30 поста имаш,само така продолжи.За тоа е темава,да се дружат луѓето кои немаат што друго да прават
 
Член од
9 мај 2019
Мислења
32
Поени од реакции
22
Верувам дека веќе сите разбраа за тебе.Пред 5-6 дена си зачленет,веќе 30 поста имаш,само така продолжи.За тоа е темава,да се дружат луѓето кои немаат што друго да прават
A sto drugo ostanuva na grupata osven druzenje, pisi I ti nekoj post druzi se I ti so site ostanati jas ne se lutam
 
Член од
9 јануари 2019
Мислења
47
Поени од реакции
99
А бре се изедовте меѓусебе луѓе.
 
Член од
20 мај 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
Сакам да прашам, дал некој имал проблем со извод од МКР, да му е датумот на раѓането запишано по црковен календар а не по граѓанскиот календар?
 
Член од
21 мај 2019
Мислења
7
Поени од реакции
3
Ajde malce pomos odbien od prv bratuced po tatko nekoe mislenje ili care?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom