Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Ti dobivas potpis ovaa nedela 100%.
Сакам да си во право, ама да не претеруваме, рано е за септември. Сѐ уште потпишува од јуни и јули, а август само делумно го има допрено. Оваа недела би требало да биде во знакот на август, а може ќе има и уште од јули 2018.
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Гледам дека се потпишуваат укази на големо.

Конечно малку да зачистат двор.

Честитки до сите.

Мене ме интересира до која дата на интервју најкасно се стигнати (за 2018-та прашувам) со менување статуси. Некој update?

Благодарам.
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
306
2018 intervjua, smeneti statusi od zadolzitelna, nekoj ?, znam okolu fevruari 2018 bea stasani do pred mesec dena, do kade se stasani da vidime???
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Гледам дека се потпишуваат укази на големо.

Конечно малку да зачистат двор.

Честитки до сите.

Мене ме интересира до која дата на интервју најкасно се стигнати (за 2018-та прашувам) со менување статуси. Некој update?

Благодарам.
Не гледај по датум на интервју. Гледај по датум на положително. Има луѓе со преписки од 2014 и 2017 што се на положително од ист или приближно ист датум, и добиваат потпис приближно истовремено.

Едит: Сега видов дека прашуваш за менување на статуси, а не за потпис. Игнорирај го коментаров.
 
Член од
15 мај 2019
Мислења
17
Поени од реакции
20
Не гледај по датум на интервју. Гледај по датум на положително. Има луѓе со преписки од 2014 и 2017 што се на положително од ист или приближно ист датум, и добиваат потпис приближно истовремено.

Едит: Сега видов дека прашуваш за менување на статуси, а не за потпис. Игнорирај го коментаров.
Ne se potpisuvaat ukazi po datum na intervju? Ili sepak po datum na polozitelno?
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
Дали некој што чека повеќе од година-две Потпис од Вицепрезидента доби потпис? чекам 22,3месеци.со тој статус. јануари 2016 интервју. 78../2015
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Ne se potpisuvaat ukazi po datum na intervju? Ili sepak po datum na polozitelno?
Е ај размисли логички. Ако преписката ти е од 2013, ама на положително си од вчера, какви би биле шансите денес да дојдеш на ред кај Јотова, уште и да ти потпише денес?
 
Член од
15 мај 2019
Мислења
17
Поени од реакции
20
Е ај размисли логички. Ако преписката ти е од 2013, ама на положително си од вчера, какви би биле шансите денес да дојдеш на ред кај Јотова, уште и да ти потпише денес?
Citav unazad nekoj komentari pa ne bev siguren. Logicki e po polozitelno. Sepak fala za odgovorot.
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Положително некаде година од интервју и година од положително до указ
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom