Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
поздрав дечки незнам до кај сте и што сте немам повеке причина да се уклучувам пошто МАКАТА ФАЛА БОГУ ЗАВРШИ можеби нова тема "отселување или слично" како и да е го подигнав указот дента гужва немаше за указ подигање имаше само 5/6 души Турци и Роми и ЦЕЛА Албанија пред Хотел Рила,друго ништо от тие неколку сати само двајца за подавање Македонци друго незнам што да пишам храната е околу 10 лева сместувањето по хотели се цени от 50,70,100 лева ТАКСИ земајте само легални от градот доста се пристапни и лојални интересот за подавање очигледно е НАМАЛЕН шалтерот 3(за подавање граж.) и шалтеро 4 (за земање указ)се едно до друго женичката от шал.3 цело време приметив от досада го вртеше ФЕЈЗБУКОТ немаше работа :) горе долу тоа е,поздрав до сите и серќно
 
Член од
18 декември 2018
Мислења
136
Поени од реакции
146
поздрав дечки незнам до кај сте и што сте немам повеке причина да се уклучувам пошто МАКАТА ФАЛА БОГУ ЗАВРШИ можеби нова тема "отселување или слично" како и да е го подигнав указот дента гужва немаше за указ подигање имаше само 5/6 души Турци и Роми и ЦЕЛА Албанија пред Хотел Рила,друго ништо от тие неколку сати само двајца за подавање Македонци друго незнам што да пишам храната е околу 10 лева сместувањето по хотели се цени от 50,70,100 лева ТАКСИ земајте само легални от градот доста се пристапни и лојални интересот за подавање очигледно е НАМАЛЕН шалтерот 3(за подавање граж.) и шалтеро 4 (за земање указ)се едно до друго женичката от шал.3 цело време приметив от досада го вртеше ФЕЈЗБУКОТ немаше работа :) горе долу тоа е,поздрав до сите и серќно
Od koga bese na polozitelno drugar?
 
Член од
12 септември 2018
Мислења
132
Поени од реакции
201
поздрав дечки незнам до кај сте и што сте немам повеке причина да се уклучувам пошто МАКАТА ФАЛА БОГУ ЗАВРШИ можеби нова тема "отселување или слично" како и да е го подигнав указот дента гужва немаше за указ подигање имаше само 5/6 души Турци и Роми и ЦЕЛА Албанија пред Хотел Рила,друго ништо от тие неколку сати само двајца за подавање Македонци друго незнам што да пишам храната е околу 10 лева сместувањето по хотели се цени от 50,70,100 лева ТАКСИ земајте само легални от градот доста се пристапни и лојални интересот за подавање очигледно е НАМАЛЕН шалтерот 3(за подавање граж.) и шалтеро 4 (за земање указ)се едно до друго женичката от шал.3 цело време приметив от досада го вртеше ФЕЈЗБУКОТ немаше работа :) горе долу тоа е,поздрав до сите и серќно
Ajde Jotova neka potpisuva ukazi za da ne i e dosadno na zeni4kata i da ne sedi na fb :Кезец::kruna:
 
Член од
9 јуни 2018
Мислења
43
Поени од реакции
38
поздрав дечки незнам до кај сте и што сте немам повеке причина да се уклучувам пошто МАКАТА ФАЛА БОГУ ЗАВРШИ можеби нова тема "отселување или слично" како и да е го подигнав указот дента гужва немаше за указ подигање имаше само 5/6 души Турци и Роми и ЦЕЛА Албанија пред Хотел Рила,друго ништо от тие неколку сати само двајца за подавање Македонци друго незнам што да пишам храната е околу 10 лева сместувањето по хотели се цени от 50,70,100 лева ТАКСИ земајте само легални от градот доста се пристапни и лојални интересот за подавање очигледно е НАМАЛЕН шалтерот 3(за подавање граж.) и шалтеро 4 (за земање указ)се едно до друго женичката от шал.3 цело време приметив от досада го вртеше ФЕЈЗБУКОТ немаше работа :) горе долу тоа е,поздрав до сите и серќно
So posrednik bese taka?

Otkazot e so data 30.04
 
Член од
9 февруари 2019
Мислења
85
Поени од реакции
123
Ima promeni i denes, za zal otkaz na moj prijatel. Mislam deka bese samo so potvrda od klub.
Intervju juli 2017ta.
Proverete. Kaj mene nema promena.
Како само со документи од Бугарски клуб ?
А изводи од дедо,прадедо,родител ???
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242

hurley

observer
Член од
17 мај 2015
Мислења
166
Поени од реакции
150
со срека Пепи ! Кога ке се снајдеш по европата напиши овде една реченица
 
Последно уредено:
Член од
18 мај 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
Ima li nekoj so promena od zadolzitelna vo finalna poslednite meseci so poteklo od roditel ? Nie izgleda so poteklo od roditel zaglavivme
 

S#s

Член од
24 април 2018
Мислења
13
Поени од реакции
4
Ima li nekoj so promena od zadolzitelna vo finalna poslednite meseci so poteklo od roditel ? Nie izgleda so poteklo od roditel zaglavivme
Uste nema jas sum so poteklo roditel i brat so bugarski,podneseni dokumenti noemvri 2016,intervju mart 2018 uste na zadolzitelna okapav 14 meseci na prv status
 
M

martin64

Гостин
Здраво, татко ми има баба што е од Хрватска, на дедо ми мајка. Татко ми ми викаше дека тешко е да се најдат нејзините документи таму, но ме интересира дали е можно тоа да дојде до кај мене Хрватскиот пасош преку дедо ми па преку татко ми. Исто така баба ми е од Србија и татко ми може да извади Српско државјанство исто и јас, ме интересира дали можам со Српско државјанство да земам некој пасош Унгарски
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom