Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 декември 2018
Мислења
136
Поени од реакции
146
Drustvo denes dobiv otkaz. Dokumenti od prv bratuced i potvrda od Bkks koja za zal ja dostaviv koga bev stavena na polozitelno, bidejki ne znaev deka treba i potvrda, oti ne bev clen na forumot pretgodno.Ili dokumentite vekje bile kaj viceprezidentot, koga sum ja dostavila potvrdata ili ne ja videle voopsto tuku samo proizhodot koj ena drug osnov. So srejka na site sto cekaat.
Zalam za otkazot. Ne se otkazuvaj apliciraj pak. Sega ke odi pobrzo rabotata.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Drustvo denes dobiv otkaz. Dokumenti od prv bratuced i potvrda od Bkks koja za zal ja dostaviv koga bev stavena na polozitelno, bidejki ne znaev deka treba i potvrda, oti ne bev clen na forumot pretgodno.Ili dokumentite vekje bile kaj viceprezidentot, koga sum ja dostavila potvrdata ili ne ja videle voopsto tuku samo proizhodot koj ena drug osnov. So srejka na site sto cekaat.
Ете уште еден доказ да се расчисти мистеријата за носење на документи откако ќе те стават на Положително.
Ова е пример дека не поминуваат доставените дополнителни документи,прекасно е за тоа!
Да не не лажат посредници дека може.
Ако грешам дај боже да имаат среќа и да не сум во право за тие што имаат отпосле доставено.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
78
Поени од реакции
55
Po kolku potpisi ima vo eden ukaz znae nekoj? I tie ukazi dali gi objavuvaat nekade ili se tajna sto pisuva vo niv?
 
Член од
5 ноември 2016
Мислења
69
Поени од реакции
70
Deneska drugar odbien , dokumenti prv bratuced.
65**/2016

Отказ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија. С'гласно резолјуција на Вицепрезидента на Република Б'лгарија е отказано издаването на указ за придобиване на б'лгарско гражданство, за което сме уведомени с писмо рег
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Deneska drugar odbien , dokumenti prv bratuced.
65**/2016

Отказ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија. С'гласно резолјуција на Вицепрезидента на Република Б'лгарија е отказано издаването на указ за придобиване на б'лгарско гражданство, за което сме уведомени с писмо рег
od koga e na polozitelno i da li dostavi potvrda od strumica ?
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
306
После финална може
1.Советот да не ја уважи твојата молба ако не си поминал на проверките од МВР, ако немаш однесено потврда за неоусодуваност, лекарско или ако не си се изјаснил по народност Блгарин
2.Советот да те стави на дополнителна, доколку неможат да го утврдат твоето потекло, па затоа бараат дополнителни документи, што најчесто е поради неносење на оригиналите врз основа на кој е добиен Происходот од ДАБЧ, повторно во Правосудие
3.Советот ја уважил твојата молба со положително становиште, и предстои издавање на указ од Вицепрезидентот.
Лекарскооо? Не ми е кажано дека лекарско треба?..Да вадам да носам итно како дополнителен документ?, на задолжителна сум 10месеца
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
lekarstvo neli si nose prv koga podnesuvas prvite dokumenti?.kako sto znam site togas goi nosime ..mislam moralno e
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
jas imam potvrda odneseno pred 3 4 meseci ama neznam dali e vo ministerstvoto i so da pravam nekoj sovet
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
306
Itno, odma da go nosis
Abe srce me fana, ova li e sto go pisuva sto sum odnel na molbata ..."Медицински документ издаден од ЛКК за лицата од член.15, от ЗБГ? ... ??? Ухх,, посредников ми е струја, без да знам ми средил тоа.. алал да му е
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom