Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 март 2019
Мислења
147
Поени од реакции
131
Pozdrav svima. Pratim vas već neko vreme. Nadam se da će se stvari ubrzati i da će što pre svi dobiti pasoše. Ja sam imao Decembra 2018 Intervju tako da joooos treba da čekam, ali pratim situaciju i nadam se ubrzavanju.
Npr. Prepiska 3380/2018 , 6.mart 2018. je još na zaduzitelno dok je prepiska 3381/2018 na finalnoj. Nikako da pohvatam kojim redom ova ludnica ide.
Moj sin je imao decembar 2017 intervju i jos je na zadolzitelna . A ja imam vec Bg pass . Sta znaci da ide preko roditelj Bg gradžanin i čeka več toliko dugo . Nikakav red nemaju . Kako hoče, tako rade .
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Nema kaj mene uste. Zdravje ponedelnik
Леле аман што баксуз ќе беше.......ајде нема губење надеж ,ќе биде,денови се во прашање(y)[DOUBLEPOST=1558093890][/DOUBLEPOST]Многу преписки се,затоа иде вака поделено по укази.Многу и се натрупа.Има преписки од 2014,2015,2016,2017,2018 што чекаат на потпис.......Многу се.
Порано за еден месец се потпишуваше ,ама да се надеваме ако продолжат со вакво темпо за брзо ќе не исчистат.Јас мислам дека сите овие укази што стигнаа деновиве се потпишани на 25.04.2019 кога беа и отказите со тој датум.Само што се внесуваат во систем постепено.Рачунајте сега каква е навалица за подигнување и закажување.....
 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
Знае ли некој докај се стигнати со промената задолжителна-финална? :)
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Знае ли некој докај се стигнати со промената задолжителна-финална? :)
Обично иде 13 месеци од кога ти е образувана преписката,но има и исклучоци кои чекаат повеќе за жал.
Ти од која дата си,кој ти е бр.на преписка отприлика,не број на молба?
 
Член од
28 август 2018
Мислења
134
Поени од реакции
107
Drustvo denes dobiv otkaz. Dokumenti od prv bratuced i potvrda od Bkks koja za zal ja dostaviv koga bev stavena na polozitelno, bidejki ne znaev deka treba i potvrda, oti ne bev clen na forumot pretgodno.Ili dokumentite vekje bile kaj viceprezidentot, koga sum ja dostavila potvrdata ili ne ja videle voopsto tuku samo proizhodot koj ena drug osnov. So srejka na site sto cekaat.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Drustvo denes dobiv otkaz. Dokumenti od prv bratuced i potvrda od Bkks koja za zal ja dostaviv koga bev stavena na polozitelno, bidejki ne znaev deka treba i potvrda, oti ne bev clen na forumot pretgodno.Ili dokumentite vekje bile kaj viceprezidentot, koga sum ja dostavila potvrdata ili ne ja videle voopsto tuku samo proizhodot koj ena drug osnov. So srejka na site sto cekaat.
Што ти пишува,со кој датум е отказот.Кога ти се смени Денес или немаше видено?
 
Член од
9 декември 2018
Мислења
35
Поени од реакции
16
Луѓе каде ги проверувате указите на пр. читам последно указ бр.53

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Луѓе каде ги проверувате указите на пр. читам последно указ бр.53

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk
http://publicbg.mjs.bg/

Еве на тој линк.
И како за пример го прикачив ова бројче,јас си проверувам рандом-по случаен избор ,и добивам инфо.
Гледаш ако за некое бројче излезе со црвено,тогаш не било преку амбасада,и тераш плус минус броеви.


бг.png
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom