Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 јуни 2018
Мислења
118
Поени од реакции
95
Сто пати поверодостоен извор од сите посредници и агенции ти е Келнерот во барчето карши ДАБЧ, одиш таму за во ВЦ и без да го прашаш од каде си и за што си дојден ќе ти каже: "Што ви прават бе, до кога ќе ве за(ебаваат) за државјанство".
Izvini ti nesto mene si mi komentiral??Te molam odjebi od moive postovi ama najiskreno ti kazuvam samo zaobikolija mojata objava zs kaj mene si na ignor i slucajno te vidov.Inaku za tvoja info nemoj mene ama bas mene da mi protivrecis zatoa sto ne si pogodil crkva kaj da se krstish.Nemoj slucajno drug pat na moja objava da mi komentiras kaj mene ti ne si pozelen za komentari.Jasno ti e sega?
 
Член од
18 декември 2018
Мислења
136
Поени од реакции
146
Ajde falete se so potpisi. Jas sea proveruvav nema nisto kaj mene. Potpis cekam od kraj na juli.
 
Член од
18 март 2019
Мислења
27
Поени од реакции
24
Kaj mene taka pisuvase vo oktomvri i od dekemvri sum proverka od viceprezidenta poteklo brat
 
Член од
26 мај 2017
Мислења
280
Поени од реакции
225
Хахаххаха вие со то после 15 проверка шоу сте хахаххахаха
 
Член од
12 септември 2017
Мислења
20
Поени од реакции
75
на девојками само пто и се промени статусот од задолжителна во финален преглед. Интервју 27.03.2018 со документи од вујко плус потврда од Струмица
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Мене трпението ми е при крај. Или потпишувај, или дај ми отказ, или јас самиот ќе си ги побарам документите назад, па ајт потаму и нека продолжат да прибираат камионџии шо крадат сапуни од мотели, довчерашни диви таксисти и други ситни преваранти, како што прават со години. Ако не ви требаат нормални, стабилни и лојални граѓани, тогаш ни мене не ми треба вашето државјанство.
 
Последно уредено:
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Toa se promeni od sovetot po grazdanstvo. JOTOVA e vo zimski son nikako da se probudi[DOUBLEPOST=1557238775][/DOUBLEPOST]KOI CRNI POTPISI POSLE 15 :facepalm::facepalm::facepalm:
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom