Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
јас да ве прашам сите нешто.За тие што се прашуваат што правам на форумов да ви кажам дека јас имам БГ и работам со фирма во БГ и имам стан свој во БГ и сега чекам за децава им вадам пасоши и тоа едното 4 години другото 9 години.На интервјуто лани во октомври ми кажаа за 3 месеци че бил готов указот.Арно ама еве 7 месеци ми стои образувана преписка.И сега дали ви значи нешто тоа а????Нешто што автоматски треба да излезе видете што се случува.Мислам дека посериозна никогаш не била работава ако е некако поинаку кажете јас никој не сакам да демотивирам ама сум многу лутттттттт.
 
Член од
11 јануари 2019
Мислења
81
Поени од реакции
80
Zdravo dali nekoj ima informacija do koja data se stignari proishodite? Posleden pat na 8 april dobiv informacija deka bile stignati do 19.02.2018...
 
Член од
5 февруари 2019
Мислења
29
Поени од реакции
31
Toj pocinat e odamna znaci ke mora.da.bara nov covek za ovaa rabota a posto odamna ne.se zemeni pasosite
Drugar ist slucaj imase eden komsija moj nemorat da istiot posrednik nemat vrska to, komsijava pose 10 godini si pojde bugwrija so posrednik si go zede tamu mu stoese mu plati na posrednikot pari za nedela dve go imase vo race
 
Член од
2 февруари 2018
Мислења
72
Поени од реакции
144
До каде се со промените од образовна во финална некој што скоро му се има сменето да пише .благодарам
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Da bila tvoja zemja ke videse deka ne boli za MAKEDONIJA tatkovinata kade sme rodeni a ne za politicarite od bilo koja partija koi ja ispokradoja,obezlicija,posiptarija i ne prinudija nas od ekonomski pricini da molime za tugi pasosi i da se selime od MAKEDONIJA.Ako gresam i ne e taka kazi.
Не коментирам повеќе не е тоа тема но....
 
Член од
2 февруари 2018
Мислења
72
Поени од реакции
144
Deneska 02.05.19 promena od zadolzitelna vo finalna... intervju 23.03.18 SOFIJA .
Како што гледам се е успорено во секоја фаза од процедурата се продолжени роковите се на полошо а ние се надевавме на подобро.жално
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
175
Поени од реакции
151
Како што гледам се е успорено во секоја фаза од процедурата се продолжени роковите се на полошо а ние се надевавме на подобро.жално
Bidi blagodaren i na ovaa barem sto mrda gledaj da ne bide i beter kako sto bese pred nekolku meseci.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
28 август 2018
Мислења
134
Поени од реакции
107
Stom go objavile trimesecniot izvestaj a bogami ima i promeni na statusi znaci sepak rabotat denovive. No za zal se uste nema novi ukazi, viceprezidentot izgleda pak ne saka da potpisuva. Podatocite od tromesecniot izveztaj se polosi od pretbodnoto tromesecje. Od vkupno 35 ukazi samo 18 se za pridobivanje grazdanst o po osnov na blgarski proizhod i toa za vkupno 659 lica. Vkupno dobile drzavjanst 805, no ostanatite 46 po drugi osnovi. Brojot na odbieni e 814 od koi 746 od pravosudieto a 59 od viceprezidentot. Ova e poprilicno losa statistika. :( Brojot na odbieni e pogolem od brojot na odobreni drzavjanstva.
 
Последно уредено:
Член од
24 декември 2017
Мислења
81
Поени од реакции
117
Zdravo


Bi sakal da prasam dali nekoj znae do koj broj/prepiska so proishodite se gotovi ? Dali nekoj sega brzo go kontaktiral DABC ? Koj ima posleden pat zemeno proishod i kolku ima cekano za nego

Fala
јас имам поддадено 20 март 2018 уште ништо нема пред еден месец ми кажаја дека се стигнати до 19 фебруари 2018 од тогаш нема инфо
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Deneska 02.05.19 promena od zadolzitelna vo finalna... intervju 23.03.18 SOFIJA .
[DOUBLEPOST=1556816444][/DOUBLEPOST]
јас имам поддадено 20 март 2018 уште ништо нема пред еден месец ми кажаја дека се стигнати до 19 фебруари 2018 од тогаш нема инфо
Добро бре, нели мислите дека треба да се прочитаат претходните постови пред да се дава мислење???
Значи кај и да е, деновиве и кај тебе ќе има промена.
 
Член од
12 септември 2018
Мислења
132
Поени од реакции
201
samo trpenie , uste da zavrsi so istragi vaa komisijava i da pocnat so nov bran ukazi kako pred 3-4nedeli ...
 
Член од
7 април 2019
Мислења
161
Поени од реакции
148
[DOUBLEPOST=1556816444][/DOUBLEPOST]
Добро бре, нели мислите дека треба да се прочитаат претходните постови пред да се дава мислење???
Значи кај и да е, деновиве и кај тебе ќе има промена.
Во ред Palekrstic, но не е нормално веќе ова па порано за 2-3 месеца стигале происходи, а они уште 2018 не ја почнале !!

Кога мислат 2019 да ја работат ???? еве веќе пола година отиде скоро Јуни дојде...


Точно ли е дека сега Мај 2019 ќе ги дале сите происходи од 2018 ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom