Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Zdravo


Bi sakal da prasam dali nekoj znae do koj broj/prepiska so proishodite se gotovi ? Dali nekoj sega brzo go kontaktiral DABC ? Koj ima posleden pat zemeno proishod i kolku ima cekano za nego

Fala
кое време дојде немисе верува ТЕШКО ми е да поверувам дека чекате за происхот по година ипол порано се земаше за два месеци јас вториот го добив за 4 месеци доага се потешко не полесно,,незнам стварно[DOUBLEPOST=1556664320][/DOUBLEPOST]
Hahaha, uste da ni kazese koj ti kaza za da e 10000% tocno, veke site izgubija verba od mnogu lazgi vo minatoto.
кој ти кажа "чистачката" ??!?!????!!!!!??
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Vladata vrsi pritisok da ne vi davaat pasosi zatoa sto nema koj da raboti za 200 evra plata i nema koj da im izleguva na izbori i manipulira so niv za sitni pari oti ne razbirate neznam.Dali da e VMRO ili SDsM isto vi e
 
M

mucu

Гостин
Vladata vrsi pritisok da ne vi davaat pasosi zatoa sto nema koj da raboti za 200 evra plata i nema koj da im izleguva na izbori i manipulira so niv za sitni pari oti ne razbirate neznam.Dali da e VMRO ili SDsM isto vi e
E nema koj da raboti za 200eu povekje, pametnite na vreme si izvadija pasosi i izbegaa od ovaa vukojebina, a nie idiotite sto kasno ni tekna ke si cekame i ke molime Boga da zememe, a prasanje e i dali ke zememe.
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
123
Поени од реакции
202
Vladata vrsi pritisok da ne vi davaat pasosi zatoa sto nema koj da raboti za 200 evra plata i nema koj da im izleguva na izbori i manipulira so niv za sitni pari oti ne razbirate neznam.Dali da e VMRO ili SDsM isto vi e
Каква влада бе ? заев еднаш по грешка изјави илинденското востание е македонско потоа 3 пати ЈАВНО се извинуваше на Борисов! немој да мислите дека некоја влада од последниве 30 години можела да има некое влијание врз Бугарија!
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Каква влада бе ? заев еднаш по грешка изјави илинденското востание е македонско потоа 3 пати ЈАВНО се извинуваше на Борисов! немој да мислите дека некоја влада од последниве 30 години можела да има некое влијание врз Бугарија!
Ne, sega Bugarija e ljuta zatoa sto Zaev ni gradi Golema Albanija namesto Bugarija,i stava Albanski znaminja na Samoilovata tvrdina i go prodava Ohrid na Albancite ;););), vistinata e denes nikoj ne go ferma lazgoto,predavnikot,lopovot Zaev,nema podrska od nikogo a najmalce od narodot, i problemot nas so drzavjanstvata e sto ima korumpirani sluzbenici vo Bugarija,nekoi im davaa pari za preku red i nezakonski da zemaat drzavjanstva i sega nie 99% posteni na koi zakonski ni sleduva si go krkame dodeka tamu otkriet koi se tie 1% sto potplakale i davale mito.
 
Член од
23 ноември 2017
Мислења
122
Поени од реакции
85
Sakam da prasam dali nekoj nesto znae vaka pred 10 god zetmi izvadi bugarski pasosi i za nego i sestrami ali ne se zemini od togas i sega sestsestrami vika deka treba nekoja kazna da se plati za da gi zeme taka neso ja razbrav ali jas imam probelm so nekaj ona ne saka dda go zeme i vikam jas ke platam kolku treba se za da mozam i jas i bratmi da izvadimi pobrzo a ona ako saka neka sedi tuka
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
123
Поени од реакции
202
Sakam da prasam dali nekoj nesto znae vaka pred 10 god zetmi izvadi bugarski pasosi i za nego i sestrami ali ne se zemini od togas i sega sestsestrami vika deka treba nekoja kazna da se plati za da gi zeme taka neso ja razbrav ali jas imam probelm so nekaj ona ne saka dda go zeme i vikam jas ke platam kolku treba se za da mozam i jas i bratmi da izvadimi pobrzo a ona ako saka neka sedi tuka
Ќе мора да го земиш пасошот , затоа што ако одиш преку потекло по сестра ти , ќе мора да однесеш копија од нејзиниот пасош ! Побарај ако одела преку некој посредник , тој би можел да има полномошно и да може тој да го земе нејзиниот пасош од местото каде што се сликала сестрати ! поздрав и со среќа!
 
Член од
23 ноември 2017
Мислења
122
Поени од реакции
85
Ќе мора да го земиш пасошот , затоа што ако одиш преку потекло по сестра ти , ќе мора да однесеш копија од нејзиниот пасош ! Побарај ако одела преку некој посредник , тој би можел да има полномошно и да може тој да го земе нејзиниот пасош од местото каде што се сликала сестрати ! поздрав и со среќа!
Toj pocinat e odamna znaci ke mora.da.bara nov covek za ovaa rabota a posto odamna ne.se zemeni pasosite
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Вадите пасоши а ве боли за ВМРО ? Мојата чудесна земја!
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Вадите пасоши а ве боли за ВМРО ? Мојата чудесна земја!
Da bila tvoja zemja ke videse deka ne boli za MAKEDONIJA tatkovinata kade sme rodeni a ne za politicarite od bilo koja partija koi ja ispokradoja,obezlicija,posiptarija i ne prinudija nas od ekonomski pricini da molime za tugi pasosi i da se selime od MAKEDONIJA.Ako gresam i ne e taka kazi.
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
123
Поени од реакции
202
Баталете ја политикава ! таа не е причина за стопираниве процеси со државјанствата! Бугарите сакат да исперат образот пред еу затоа што со мито дадоа пасоши на секакви будали ! и сега проверуваат, чешлаат сите апликации , а во иднина можно е да има и други критериуми за добивање бугарски пасош, ама едно е сигурно никогаш нема да престанат да даваат пасоши на Македонци ..[DOUBLEPOST=1556746643][/DOUBLEPOST]
Toj pocinat e odamna znaci ke mora.da.bara nov covek za ovaa rabota a posto odamna ne.se zemeni pasosite
Дали го зела пасошот од станица или не таа веќе е државјанин на Бугарија, и тие си ја водат така ! иначе ако има казна , можно е да ја водат како казна за не навремено продолжување на пасошот и тоа е 50 евра ! мој совет е да прашаш и во амбасада или конзулат за дополнителни информации !
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2017
Мислења
122
Поени од реакции
85
Баталете ја политикава ! таа не е причина за стопираниве процеси со државјанствата! Бугарите сакат да исперат образот пред еу затоа што со мито дадоа пасоши на секакви будали ! и сега проверуваат, чешлаат сите апликации , а во иднина можно е да има и други критериуми за добивање бугарски пасош, ама едно е сигурно никогаш нема да престанат да даваат пасоши на Македонци ..[DOUBLEPOST=1556746643][/DOUBLEPOST]
Дали го зела пасошот од станица или не таа веќе е државјанин на Бугарија, и тие си ја водат така ! иначе ако има казна , можно е да ја водат како казна за не навремено продолжување на пасошот и тоа е 50 евра ! мој совет е да прашаш и во амбасада или конзулат за дополнителни информации !
Ne i e.zemen znam gotovi bea togad pred da umre i barase 500 evra i na toa ostana od pred 10 god fala na.sovet ke prasam vo ambasada
 
Член од
12 септември 2018
Мислења
132
Поени од реакции
201
Mislite deneska i utre ke zasedava komisijata za grazdanstvo ?? Sepak vo Ponedelnik e pak praznik vo BG - 6 мај – Гергьовден, Ден на храбростта и Б'лгарската армија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom