Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 септември 2018
Мислења
132
Поени од реакции
201
NOVOSTI DENESKA ? PROMENA NA STATUSI ? UKAZI ?
 
B

BooBojan

Гостин
Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.

Интервју имав лани на вчерашен ден.

Немам мрднато од ова ми се чини.
Некој искуства ??
 
Член од
12 септември 2018
Мислења
132
Поени од реакции
201
Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.

Интервју имав лани на вчерашен ден.

Немам мрднато од ова ми се чини.
Некој искуства ??
jas vekje 13meseci na zadolzitelna ...
 
Член од
26 октомври 2018
Мислења
14
Поени од реакции
15
Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.

Интервју имав лани на вчерашен ден.

Немам мрднато од ова ми се чини.
Некој искуства ??
Jas sum 17 meseci so ovoj status. Dokumenti od roditel.
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Me interesira site vie sto cekate i placite po bugarski pasosi sto posle so niv kade planirate da odite i rabotite ? Vo koja drzava ,grad sto sakate da rabotite ,koja vi e celta ? :)
 
Член од
12 март 2019
Мислења
30
Поени од реакции
16
Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.

Интервју имав лани на вчерашен ден.

Немам мрднато од ова ми се чини.
Некој искуства ??
Cekaj uste 2meseca se menuva na 14 meseca
 
Член од
15 јуни 2018
Мислења
118
Поени од реакции
95
Me interesira site vie sto cekate i placite po bugarski pasosi sto posle so niv kade planirate da odite i rabotite ? Vo koja drzava ,grad sto sakate da rabotite ,koja vi e celta ? :)
Neka ti odgovorat site sto mislat da ti odgovoeat na prasanjevo vo privatna poraka...ovde ne spodeluvame za sto ponatamu..pozz
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Далеку сме од Германија 200 год најмалку...така да вода не ви држи тоа дека Германија не е добра земја за работа и живот...инаку како со БГ земаа залет да работат или ја плеткаат сеуште?
точно бе брат ама поентата е тука што неможе пак германија да е посиромашна от македонија само некоја нијанса е подобро от овде,ИНАКУ КОЈ ВИДЕЛ ЗНАЕ НЕ Е ТОА ШТО БЕШЕ..........[DOUBLEPOST=1555368923][/DOUBLEPOST]ајде брака балгари вторник е спремајте лото ливчето сериските броеви аман фалетесе нека тргне веке проверувајте си неделава,,,,СРЕЌНО НА СИТЕ
 
Последно уредено:
Член од
29 март 2019
Мислења
17
Поени од реакции
8
Pred nekoj den se slusnav so eden posrednik i mi rece deka nekoj negov klient bil odbien so poteklo od tetka bez nikakva potvrda od Strumica, i mi rece deka do sega mu se nema deseno od tetka da odbivaat, i deka toj licno gi sovetuval da ne vadat takov dokument, no vekje i od najblizok barale. Sepak se zavisi i od raspolozenieto, zosto gledam deka i nivnite politicari se na “vojna noga”.
Apel do site sto uste ne se so potpis stignati da si izvadat potvrda, potocno udostoverenie od Strumica, za da si imaat miren son, a ne kako mene sto sum vo ista situacija..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom