Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
M

mucu

Гостин
Mene pa use mi stoi "obrazuvana prepiska" a intervju imav na 25.03.2019, a na decko so bil 27.03.2019 mu e veke od pred nedela dena "zadolzitelna". Nikakov red nemaat.
 
Член од
29 март 2019
Мислења
17
Поени од реакции
8
Vaka da prasam nesto, malku ke bide poopsirno izvinete, samo zaradi po precizno sfakjanje.
Dali e potrebno da podnesam potvrda od bugarskiot klub od strumica, bidekji se povekje chitam deka mnozinstvoto od vas imaat izvadeno i prateno.
Jas ja imam izvadeno, no ja nemam podneseno, zatoa sto do sega celata procedura mi tecese regularno, bez nikakva dopolnitelna proverka.
Koga se slusnav so posreduvacot, toj mi kazha deka nema potreba za dopolnitelni dokumenti, se dodeka ne bidat pobarani.
Sto mislite dali treba da go poslusam ili sepak da gi nosam?
Zaboraviv da napomenam deka chekam na ukaz.
 
Член од
2 октомври 2016
Мислења
349
Поени од реакции
294
Vaka da prasam nesto, malku ke bide poopsirno izvinete, samo zaradi po precizno sfakjanje.
Dali e potrebno da podnesam potvrda od bugarskiot klub od strumica, bidekji se povekje chitam deka mnozinstvoto od vas imaat izvadeno i prateno.
Jas ja imam izvadeno, no ja nemam podneseno, zatoa sto do sega celata procedura mi tecese regularno, bez nikakva dopolnitelna proverka.
Koga se slusnav so posreduvacot, toj mi kazha deka nema potreba za dopolnitelni dokumenti, se dodeka ne bidat pobarani.
Sto mislite dali treba da go poslusam ili sepak da gi nosam?
Zaboraviv da napomenam deka chekam na ukaz.
Odnesi i toa povrzana so izvodi znaci i izvodite zaedno so potvrdata prevedeni i legalizirani


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 ноември 2018
Мислења
125
Поени од реакции
193
Ja
Vaka da prasam nesto, malku ke bide poopsirno izvinete, samo zaradi po precizno sfakjanje.
Dali e potrebno da podnesam potvrda od bugarskiot klub od strumica, bidekji se povekje chitam deka mnozinstvoto od vas imaat izvadeno i prateno.
Jas ja imam izvadeno, no ja nemam podneseno, zatoa sto do sega celata procedura mi tecese regularno, bez nikakva dopolnitelna proverka.
Koga se slusnav so posreduvacot, toj mi kazha deka nema potreba za dopolnitelni dokumenti, se dodeka ne bidat pobarani.
Sto mislite dali treba da go poslusam ili sepak da gi nosam?
Zaboraviv da napomenam deka chekam na ukaz.
s sum isto kako tebe a sum so dokument samo od tetka ... se na prvo pominav. I jas go prasav mojot posrednik mi kaza deka sega ili ke dobijam ukaz ili ne deka ne mozi da se nosat dopolnitelni dokumenti. Ama koj gi znae so moze da bide.
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Sekako deka mozes! A uste poloso sto lugje skoro godina vreme se na polozitelno! I 10tina dena nema potpis, se izzivuvaat bugarskite fasisti nad nemokjnoto makedonsko naselenie.
Бугарските фашисти!? Па ти ги молиш тие "фашисти" да ти дадат државјанство и ги лажеш како циган. Си се лигавел таму на интервјуто дека си благонадежен б'лгарин и дека ќе живееш и работиш во мајка балгарија и сега бугарите се фашисти.
Таквите како тебе дај боже никогаш да не добијат државјанство, а ако имаат да им се одземе. Па затоа не даваат и на тие кои навистина заслужиле, а ти удирај се во гради дека си антички македонец со б'лгарски произход ;)
 
Член од
10 февруари 2019
Мислења
72
Поени од реакции
116
Sekako deka mozes! A uste poloso sto lugje skoro godina vreme se na polozitelno! I 10tina dena nema potpis, se izzivuvaat bugarskite fasisti nad nemokjnoto makedonsko naselenie.
Бугарските фашисти!? Па ти ги молиш тие "фашисти" да ти дадат државјанство и ги лажеш како циган. Си се лигавел таму на интервјуто дека си благонадежен б'лгарин и дека ќе живееш и работиш во мајка балгарија и сега бугарите се фашисти.
Таквите како тебе дај боже никогаш да не добијат државјанство, а ако имаат да им се одземе. Па затоа не даваат и на тие кои навистина заслужиле, а ти удирај се во гради дека си антички македонец со б'лгарски произход ;)
Eveja Cucava Bruhinda se javi koj ja barase najpozitivnio clen na forumov, nedostigase draga :icon_lol::jeeee:
 
Член од
13 декември 2017
Мислења
103
Поени од реакции
338
Бугарските фашисти!? Па ти ги молиш тие "фашисти" да ти дадат државјанство и ги лажеш како циган. Си се лигавел таму на интервјуто дека си благонадежен б'лгарин и дека ќе живееш и работиш во мајка балгарија и сега бугарите се фашисти.
Таквите како тебе дај боже никогаш да не добијат државјанство, а ако имаат да им се одземе. Па затоа не даваат и на тие кои навистина заслужиле, а ти удирај се во гради дека си антички македонец со б'лгарски произход ;)
Пффф...

Никогаш не сум коментирала на оф-топик постови, но сега морам да ти одговорам во две-три реченици... Значи Брунхилда, ти голем и посветен бугарину, точно е дека ние одиме кај нив и ги лажеме таму, им лижеме газови што се вика, ама тоа го правиме затоа што најголемиот дел од нас што бараме бугарски пасош сме слепци со две банки во џебот, сакале да признаеме или не... Луѓето си бараат чаре, јебига. А тие господа што според тебе се жртви, лажени и манипулирани, си се запрашал ли некогаш кои се нивните мотиви да им издаваат државјанства на лица за кои знаат дека не се етнички Бугари? Значи нешто смрди од двете страни... И затоа - бич плииссс !!! Која сатисфакција ја добиваш со тоа што им одиш контра овде на сите на форумот, ај сега поштено да си кажеш...?
 
Член од
12 март 2019
Мислења
30
Поени од реакции
16
Mene pa use mi stoi "obrazuvana prepiska" a intervju imav na 25.03.2019, a na decko so bil 27.03.2019 mu e veke od pred nedela dena "zadolzitelna". Nikakov red nemaat.
Drugar kade brzas tek si zapocnal minimum treba da cekas 1g I 2meseca da dojdes do statusot posle zadolzitelno usaglosuvanje ili po nase proverki od nivnite sluzbi
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Бугарските фашисти!? Па ти ги молиш тие "фашисти" да ти дадат државјанство и ги лажеш како циган. Си се лигавел таму на интервјуто дека си благонадежен б'лгарин и дека ќе живееш и работиш во мајка балгарија и сега бугарите се фашисти.
Таквите како тебе дај боже никогаш да не добијат државјанство, а ако имаат да им се одземе. Па затоа не даваат и на тие кои навистина заслужиле, а ти удирај се во гради дека си антички македонец со б'лгарски произход ;)
Небитен си како enter од десната страна на тастатурата:drk:
 
Член од
25 август 2014
Мислења
144
Поени од реакции
225
Знам дека сите сте нестрпливи ама не се сите членови на форумот, они потпишуваат и си се тера работата , Друго нема некој строг ред и регула секој со среќата и трето не коментирајте надвор од тематааааа
 
Член од
24 април 2018
Мислења
17
Поени од реакции
22
Decki kolku vreme se ceka ovaja proverka
Проверка от Вицепрезидента на Република Б'лгарија ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom