Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 октомври 2011
Мислења
60
Поени од реакции
32
Дополнете документи без разлика што е минат рокот. Мој пријател дополни документи после рокот и не му направија никаков проблем.
Значи нема проблем да се однесе документ иако пред една недела е поминат рокот. Само што најдовме дека происходите сме заборавиле да ги подадеме со другите документи. Дали треба да се закаже или јавиме во министерство или само да се однесат документите со молба? Можеш да ми објасниш како е процедурата?
Фала
Поздрав
 
Член од
12 септември 2018
Мислења
132
Поени од реакции
201
Zasto na intervjuto ni rekoa za 180 rabotni denovi iskacal ukazot
Imas li informacii na kolku vreme se menuvaat statusite so vasata procedura ? na pr. Od : obrazuvana prepiska > Zadolzitelno sglasavanje > Finalen pregled > Polozitelno od sovet > Potpis od Viceprezidenta vo smisol sekoj status kolku vreme kje trae ?
 
Член од
27 март 2019
Мислења
46
Поени од реакции
57
Imas li informacii na kolku vreme se menuvaat statusite so vasata procedura ? na pr. Od : obrazuvana prepiska > Zadolzitelno sglasavanje > Finalen pregled > Polozitelno od sovet > Potpis od Viceprezidenta vo smisol sekoj status kolku vreme kje trae ?
Obrazovana mi bese 2 nedeli sega 1 mesecmi stoi zadolzitelno soglasuvanje
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Значи нема проблем да се однесе документ иако пред една недела е поминат рокот. Само што најдовме дека происходите сме заборавиле да ги подадеме со другите документи. Дали треба да се закаже или јавиме во министерство или само да се однесат документите со молба? Можеш да ми објасниш како е процедурата?
Фала
Поздрав
Ne treba zakazuvajne vo MP,treba da napises molba so brojot na tvojata prepiska i dokumentite koi gi dostavuvas, mozis i po posta da im gi pratis
 
Член од
27 март 2019
Мислења
46
Поени од реакции
57
Dali bese preku ambasada ili direktno vo Sofia? I ako bese preku ambasada dali na istiot den koga gi podade dokumentite ti bese intervjuto?
Preku sofija... Dokumentite gi predadov na4 maj 2018 mi zakaza intervju na 11 fevruari 2019 bevodgovorivna prasanjata imi rekoa za 180 rab denake iskoci ukazot
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Preku sofija... Dokumentite gi predadov na4 maj 2018 mi zakaza intervju na 11 fevruari 2019 bevodgovorivna prasanjata imi rekoa za 180 rab denake iskoci ukazot
Aj bash da vidime vie sto ste po nov zakon i ovaa godina imate intervju praeno koga ke vi se smeni na finalna spodelete pa kese vidi dali ima nekoe zabrzuvajne ako ima ke mora i so potpisvejne na ukazi mn brzo dase rabotit poveke prepiski vo den zada go fatat redot za novite aplikanti.
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
127
Поени од реакции
244
Aj bash da vidime vie sto ste po nov zakon i ovaa godina imate intervju praeno koga ke vi se smeni na finalna spodelete pa kese vidi dali ima nekoe zabrzuvajne ako ima ke mora i so potpisvejne na ukazi mn brzo dase rabotit poveke prepiski vo den zada go fatat redot za novite aplikanti.
Јас вчера бев на интервју,ја прашав службеничката и ми рече според моменталниот закон, 1 година.
 
Член од
28 август 2011
Мислења
23
Поени од реакции
10
Дали некој знае или има идено со Бугарска кола, а со Македонска возачка, дали навистина прават проблеми на Бугарска страна и бараат бугарска возачка?
a imas li bugarski pasos
 
Член од
11 март 2019
Мислења
25
Поени од реакции
28
Дали некој може да ми предложи човек за вадење (добивање) на адреса во бугарија
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom