Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 април 2018
Мислења
69
Поени од реакции
76
Intevju imav tocno pred edna godina april 2018. Dali ima nekoj na koj mu se smeni status na finalna koj bil na intervju mart/april 2018?
 
Член од
28 август 2018
Мислења
134
Поени од реакции
107
Znaci do ukaz br 33 e situacijata momentalno, so broevi na prepiski obrazuvani kraj na Maj i pocetok na Juni 2017. Ocigledno ukazite gi potpisuvaat po redosled na datum na obrazuvana prepiska, a ne spored datumot na dobivanje na statusot polozitelno. Zatoa nekoi cekaat pomalku nekoi povekje na polozitelno. Se nadevam vo idnina toa nema da bide 7-8 meseci kako stoe sega momentalno.
 
Член од
16 април 2018
Мислења
15
Поени од реакции
31
Ве молам за инфо која е процедурата по подигнување на указ да се пријави адреса егн и лична карта/пасош за во околината на Благоевград, кој има искуство ако може да сподели
 
Член од
8 февруари 2019
Мислења
8
Поени од реакции
2
Добро утро на сите, сабајлево ми е потпишан указ. На интервју бев на 31 Мај 2018, а на положително од Август 2018, бев со потврда од Струмица, од прадедо па се до мене поврзани со изводи, Поздрав и среќно на сите
Da ne si bil na intervju 2017 ?
 
Член од
23 ноември 2018
Мислења
8
Поени од реакции
38
Intervju 2018 ili 2017 (da ne si zgresil slucajno pri pisenjeto)
со среќа ! сигурно си мислел 2017 интервју, и пиши кој број на указ 32/33 или некој друг
So e cudno mozno e imat luge dobieno i za pomalku moze greska e ali ke potvrdi so screen shot
Од кој датум беше на положително?
Ajdeeee za arno za ubavo!!! Uste eden ukaz dobien so "toaletna hartija" KE CRKNAT DUSMANITE
Моја грешка на интервју бев на 31 Мај 2017, не знам точно на кој датум ми се смени во положително.. во месец август беше, Указот ми е вклучен во бр 32, со потврда издаваат... Јас, сестра ми и другар денес имавме указ, сите во ист ден на интервју и сите со исти документи: изводи од прадедо од бугарско село па се до наши изводи, преку друштвото во Струмица. Ви посакувам на сите среќа и што побрзо да ви потпишат !! Screenshot_20190328_141400.jpg
 
Член од
7 февруари 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
да ли е нормално днес точно 2 меcеци сум на финална..?
 
Член од
18 февруари 2019
Мислења
5
Поени од реакции
16
Na intervju 24.10.2017 uste e obrazuvana prepiska
Dokumenti od roditel.
17 meseci obrazuvana neli e nekako mnogu ?
Ima li uste nekoj da e vo slicna situacija?
 
Член од
30 јуни 2018
Мислења
74
Поени од реакции
53
2016 go ce pocna da ja rabota aprilo negde sredinata .I jas sum 2016 go taka da ne berete gajle ce bidi kai site so srejka na site
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom