Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
dvajcata pederi,

edniot so pasos dremit na forumov drugiot odbien i sakat na site da gi odbiet,ljubomorno stvorenje abe ke puknis i site so potvrdi ke zemat pasosi
Е тоа е трагедијата,не е одбиен тој нокиа.Чека да земе со потврда,другиот исто зема со потврда државјанство а цело време тврдат дека не давале.Тоа е таа шизофренија од која боледуваат,а најтешко е душевно болен човек да се помири дека е болен.Затоа не престануваат,зашто не се свесни дека се болни
Добро бе, мислите дека пак ке ја затварам темава и сите нормални ќе ја плаќет цената за вашите глупи муабети?

Ќе ја труеме тремава со срање или?
Слепи сте работиве неодат на убо, сите сме нервозни и во исчекување... грдо е,,, на сите ни е стемнато од чекање ама сепак трпиме, се контролираме.. со еден збор, осет имаме.

Значит сериозно, следно банирам без опомена, без размислување... па дури и од цел форум, не само од темава. И не 10-20 дена.. туку години и перманентно ако треба.

Не е ова катче за лечење комплекси, туку простор што некој го плаќа за ние да можеме да си помогниме колку шо мојме со трошење бајти на ТЕМАВА и во контекст на темава.

То е..
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.889
Добро бе, мислите дека пак ке ја затварам темава и сите нормални ќе ја плаќет цената за вашите глупи муабети?

Ќе ја труеме тремава со срање или?
Слепи сте работиве неодат на убо, сите сме нервозни и во исчекување... грдо е,,, на сите ни е стемнато од чекање ама сепак трпиме, се контролираме.. со еден збор, осет имаме.

Значит сериозно, следно банирам без опомена, без размислување... па дури и од цел форум, не само од темава. И не 10-20 дена.. туку години и перманентно ако треба.

Не е ова катче за лечење комплекси, туку простор што некој го плаќа за ние да можеме да си помогниме колку шо мојме со трошење бајти на ТЕМАВА и во контекст на темава.

То е..
Ок,ако сум за бан нема проблем,слободно перманентно банирај ме од темава,но мислам дека премногу простор на брунхилда му оставаш да ја саботира темава и да ги нервира сите,фактички цела тема еден те ист будали да не прави
 
Последно уредено:

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Ок,ако сум за бан нема проблем,слободно перманентно банирај ме од темава,но мислам дека премногу простор на брунхилда му оставаш да ја саботира темава и да ги нервира сите,фактички цела тема еден те ист будали да не прави.Нели ти е очигледно која му е целта?
И тој е на црната листа, и не е далеку од бан.
Мислам то е, фер сум према сите, реален ќе сум и во ова. Секој што континуирано продолжвит со уништување на темава ќе бидит одстранет од неа.
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Ок,ако сум за бан нема проблем,слободно перманентно банирај ме од темава,но мислам дека премногу простор на брунхилда му оставаш да ја саботира темава и да ги нервира сите,фактички цела тема еден те ист будали да не прави
Тоа што го пишувам во 99% од случаите го поткрепувам со веб линкови во бугарија - интервјуа, изјави, официјални соопштенија, парламент, министерсво за правда, службен весник, кабинет на претседателот, доклади (годишни и месечни), закони, измени на закони, уредби на законите и нивни измени и дополнувања, комисии и стенограми од комисии итн. итн. и искуство на апликанти, а не рекла казала муабети од посредници!!
Тоа е мое мислење и мое согледување на работите, ако имаш контрааргументи постирај да видиме дали е така како што мислиш ти, а не со простачки навреди и обвинувања и дека сум го саботирал форумов, едноставно јас мислам едно ти мислиш друго, тоа не е причина да вреѓаш затоа што јас мислам поинаку од тебе.
Ако треба да бидам баниран поради тоа, нека биде.
Поздрав
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.889
Тоа што го пишувам во 99% од случаите го поткрепувам со веб линкови во бугарија - интервјуа, изјави, официјални соопштенија, парламент, министерсво за правда, службен весник, кабинет на претседателот, доклади (годишни и месечни), закони, измени на закони, уредби на законите и нивни измени и дополнувања, комисии и стенограми од комисии итн. итн. и искуство на апликанти, а не рекла казала муабети од посредници!!
Тоа е мое мислење и мое согледување на работите, ако имаш контрааргументи постирај да видиме дали е така како што мислиш ти, а не со простачки навреди и обвинувања и дека сум го саботирал форумов, едноставно јас мислам едно ти мислиш друго, тоа не е причина да вреѓаш затоа што јас мислам поинаку од тебе.
Ако треба да бидам баниран поради тоа, нека биде.
Поздрав
Јас немам ни став ни аргументи,нити знам дали ке даваат дали не,ама не се исмејувам и не си играм со човечки судбини.Поздрав до сите и со среќа,се исклучувам од темава
 
Член од
21 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
277
Тоа што го пишувам во 99% од случаите го поткрепувам со веб линкови во бугарија - интервјуа, изјави, официјални соопштенија, парламент, министерсво за правда, службен весник, кабинет на претседателот, доклади (годишни и месечни), закони, измени на закони, уредби на законите и нивни измени и дополнувања, комисии и стенограми од комисии итн. итн. и искуство на апликанти, а не рекла казала муабети од посредници!!
Тоа е мое мислење и мое согледување на работите, ако имаш контрааргументи постирај да видиме дали е така како што мислиш ти, а не со простачки навреди и обвинувања и дека сум го саботирал форумов, едноставно јас мислам едно ти мислиш друго, тоа не е причина да вреѓаш затоа што јас мислам поинаку од тебе.
Ако треба да бидам баниран поради тоа, нека биде.
Поздрав
Na forumo ima mnogu posrednici koi sirat lazni informacii za BG drzavjanstvo za da dojdat do nekoja paricka bez rabota..a bidejki toa ne i uspeva vo posledno vreme vo nivni interes e da se zatvori forumov za da ne se doznava pravata vistina.
 
D

dimitars

Гостин
Јас немам ни став ни аргументи,нити знам дали ке даваат дали не,ама не се исмејувам и не си играм со човечки судбини.Поздрав до сите и со среќа,се исклучувам од темава
Наќо имаш опција игнорирај член така да повеќе нема да го гледаш и перцепираш.
Примерно мене вчера ме нарече ГЛУПЧО иако со ништо не го испровоцирав, после го измени ....
Игнорирај таков комплекс од сезнајкото
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Na intevju 31.01.2018 denes mi se smeni vo finalen eksperten pregled. jas sum co vtor bratuced i pred 2 meseci mu dostaviv samo od kaj lazar podvrda .. dali da dostavam izvod i od pradedomi ili da ostavam vaka ..ve MOLAM iskusnite za pomos

BLAGODARAM
Neznam kako ti dale proishod od DABC vrs osnova na vtor bratuced, druga rabota dobro bi bilo da odis so potvrda ili star dokument po linija na pradedo/prababa ili dedo/baba umrenici i izvodi vajgas prevedigi sve so treba i nosigi vo Sofija ne veruvam deka so vtor bratuced ke pominis pred sovet, imas dosta luge ovde so prvi bratucedi i cickovci sovetot gi odbiva ili redi na dopolnitelna a ne pak so vtor bratuced.
 
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
Najdov krstenica od bugarska egzarhija od sestra na dedo, dali moze povrzuvajki se so izvodi da mi posluzat kako osnov za bg drzavjanstvo. Proishod zemav so potvrda od strumica pa sakam da imam i nekoj dopolnitelen dokument.
Potvrdata e od na tatko mi strana a krstenicata e od majkina strana.
Ve molam za odgovor od poupatenite.
 
Член од
9 јануари 2019
Мислења
47
Поени од реакции
99
Najdov krstenica od bugarska egzarhija od sestra na dedo, dali moze povrzuvajki se so izvodi da mi posluzat kako osnov za bg drzavjanstvo. Proishod zemav so potvrda od strumica pa sakam da imam i nekoj dopolnitelen dokument.
Potvrdata e od na tatko mi strana a krstenicata e od majkina strana.
Ve molam za odgovor od poupatenite.
Да, јас сум со исто такво свидетелство за крштение од сестра на дедо, брат и сестра од исти мајка и татко што значи дека е безпроблемно да си поврзеш со изводи од матична на родените и умрените кои водат сѐ до тебе и тоа е. Јас чекам потпис сега, иначе сум со позитивно мислење од советот по државјанство. Значи ќе биде и со тебе. Успех! Поз!
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
И тој е на црната листа, и не е далеку од бан.
Мислам то е, фер сум према сите, реален ќе сум и во ова. Секој што континуирано продолжвит со уништување на темава ќе бидит одстранет од неа.
абе пријател не темата пошто е битна и многу луге гледаат от помош и подршка тука,туку само некои лица кој стварно пречат,извини,само еден предлог/мислење от моја страна..[DOUBLEPOST=1553392278][/DOUBLEPOST]ајде луге денес е недела от понеделник очекувам да фрчат се повеке укази
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom