Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Koga e potpisan posleden ukaz?
Ili aj da prasam od tie sto se na polozitelno, na koja grupa e posledno potpisano?
Vaka po forumov razbrav deka od oktomvri nema potpisano, ili poveke vreme e?
@Lara95 чека од јули указ.[DOUBLEPOST=1552489479][/DOUBLEPOST]
Бумп

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Кај едниот статус е задолжителна проверка,а другиот само образувана преписка, треба кај и да е да се смени и тој во задолжителна проверка. А со тој статус ќе чекате најмалку една година, за да се смени во финална.
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Пријатели, до кај се стигнати со броевите од финална во одобрено од советот? до кој број или датум?
 
Член од
8 ноември 2018
Мислења
122
Поени од реакции
128
@Lara95 чека од јули указ. Da , cekam ukaz od juli. Dali nekoj ima nekakva i formacija???



[DOUBLEPOST=1552489479][/DOUBLEPOST]
Кај едниот статус е задолжителна проверка,а другиот само образувана преписка, треба кај и да е да се смени и тој во задолжителна проверка. А со тој статус ќе чекате најмалку една година, за да се смени во финална.
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
30
Поени од реакции
31
Ima li nekoj sto mu e smenet statusot od zadolzitelna na finalna sto bil na intervju januari 2018?Kaj mene uste stoi zadolzitelna a bev na intervju vo Sofija krajot na januar
jas januar 31vi ... br prepiska 15xx uste na zadolzitelna ...aj da vidime mozda uste nekoj ke kaze do kaj se i koga bile pa da sporeduvame ...
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
После интервју, статус "Образувана преписка", кој статуси следат понатаму?
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
162
Поени од реакции
319
Здраво на сите, ве следам веќе подолго време. Бевме со брат ми заедно на интервју крајот на мај 2018 во Амбасада во Скопје, но не добивме никакво бројче со кое ќе провериме до каде сме со постапката. Ѕвонам по 100 пати во Амбасада, ги добив 3-4 пати и само ми велат ѕвони пак во понеделник, ѕвони пак во среда, ѕвони пак во четврток...Дали некој има слично искуство? :) Поздрав
 
Член од
26 ноември 2017
Мислења
100
Поени од реакции
38
Здраво на сите, ве следам веќе подолго време. Бевме со брат ми заедно на интервју крајот на мај 2018 во Амбасада во Скопје, но не добивме никакво бројче со кое ќе провериме до каде сме со постапката. Ѕвонам по 100 пати во Амбасада, ги добив 3-4 пати и само ми велат ѕвони пак во понеделник, ѕвони пак во среда, ѕвони пак во четврток...Дали некој има слично искуство? :) Поздрав
Na molbata imas brojche so nego si proveri...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
78
Поени од реакции
55
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија

Ovaj status mi e od denes. Procedurata ja vodam preku konzulatot vo Bitola bez posrednik.

Ve molam sto sleduva posle ovaj status i kolku vreme od prilika se narednite statusi ili proceduri.
 
Член од
26 ноември 2017
Мислења
100
Поени од реакции
38
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија

Ovaj status mi e od denes. Procedurata ja vodam preku konzulatot vo Bitola bez posrednik.

Ve molam sto sleduva posle ovaj status i kolku vreme od prilika se narednite statusi ili proceduri.
Potpis od vice prezidenta na r.blgaria...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија

Ovaj status mi e od denes. Procedurata ja vodam preku konzulatot vo Bitola bez posrednik.

Ve molam sto sleduva posle ovaj status i kolku vreme od prilika se narednite statusi ili proceduri.
So koj dokumenti imase podneseno?
I koga bese na intervju
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom