Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Koe brojce si I kade bese na intervju
Јас сум со молба број. 16800/2017,интервју Декември 2017 во амбасада Скопје,а во систем внесена на 11.01.2018 ,на 26.02.2019 ми се смени во финална.
А постот погоре беше форвард на @Mattea ,која како што можеш да прочиташ е со интервју 01.02.2018,и во исти ден имавме промена.
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
102
Поени од реакции
101
Денес промена од финална на положително кај мене и кај девојка ми. Интервју 26.10.2016, на дополнителна бев до 07.02.2019 и од денес положително и двајцата. Јас со стара венчаница од прабаба и прадедо плус од бккс а девојками со удостоверение за родствени врски дека сестра и е со бугарско државјанство. Е сега сагата со јотова ќе видиме колку ќе трае.
 
Член од
11 март 2019
Мислења
21
Поени од реакции
50
Сакам да прашам од ваше искуство
Поднесов документи на 03.01.2019 и веднаш бев повикан на интервју
Исто така поднесов документи од татко ми кој има пасош од 2007
Дали знаете колку време ке чекам од прилика ?(ми рекоа за 6 месеци)
Статусот ми е:
Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
Фала однапред
 
Член од
14 јануари 2019
Мислења
28
Поени од реакции
8
Сакам да прашам од ваше искуство
Поднесов документи на 03.01.2019 и веднаш бев повикан на интервју
Исто така поднесов документи од татко ми кој има пасош од 2007
Дали знаете колку време ке чекам од прилика ?(ми рекоа за 6 месеци)
Статусот ми е:
Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
Фала однапред
1godina
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
103
Поени од реакции
98
Zdravo decki, kade se pravat intervjuata za drzavjanstvo sega? Slusnav ja smenile lokacijata, stvarno? Isto taka, ke ve molam ako nekoj moze da mi gi prati prasanjata. Jas imam intervju slednata nedela. Fala!
 
Член од
3 ноември 2017
Мислења
102
Поени од реакции
61
Денес промена од финална на положително кај мене и кај девојка ми. Интервју 26.10.2016, на дополнителна бев до 07.02.2019 и од денес положително и двајцата. Јас со стара венчаница од прабаба и прадедо плус од бккс а девојками со удостоверение за родствени врски дека сестра и е со бугарско државјанство. Е сега сагата со јотова ќе видиме колку ќе трае.
И јас сум со удостворение од сестра ми,веќе два месеци Проверка од вицепрезидента,да се надеваме на позитивен изход!
 
Член од
1 април 2014
Мислења
285
Поени од реакции
186



Може ли некој да ми каже која е разликата меѓу овие два статуса?
Во исти ден имав интервју со жена ми, кај мене е првиот статус кај неа вториот.
Фала!

https://prnt.sc/mwxzm7
https://prnt.sc/mwxebu
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2015
Мислења
13
Поени од реакции
30
И кај мене промена на статус Прегледај го приврзокот 205905
Dase pofalam i jas deneska na polozitelno zaedno so bratmi, procedurata ja imavne zapocnato so potvrda od BKKS i na dopolnitelna ko ne stavija isto odnesovne nanovo izvodi i umrenici i od BKKS potvrda samo :)
И кај мене исто има промена во положително со лична карта бугарска од дедо само сега уште колку ке чекаме кој знај ...
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Od 1 Februari pocnuvat so 1800 pa nagore[DOUBLEPOST=1552399513][/DOUBLEPOST]
Ok fala nekoj sto bil Sofia toj period
Незнам зошто не разбираш, убаво ти цитирав член од форумот кој што бил во Софија 1.02.2018 на интервју, нејзин број на молба незнам само знам дека сподели дека е на финална. Побарај во срч постови од @Mattea, па ќе видиш самиот, или прашај ја кој бр. на молба е.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom