Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Дали Културен клуб Струмица и кул.клуб Скопје се под иста капа?[DOUBLEPOST=1551354578][/DOUBLEPOST]
I kako mozam da gi dobijam?eden tel za kontakt ima koj poveke ne postoi.na mail ne vrakaat
Лазар Младенов 071 239 202[DOUBLEPOST=1551355422][/DOUBLEPOST]
Pa ne znaev kade se proveruva. Znavi si ostanuvam na toa da cekam.uste godina dena ??
Прашај било кого,на интервју на сите им кажуваат дека за една година ќе земат државјанство,но тоа досега небило така.
Значи -Да,ќе си чекаш.....
 
Член од
8 ноември 2018
Мислења
122
Поени од реакции
128
Mozes da mi kazes koga go zema proishodot koj mesec i godina.
Ne se sekavam tocno , intervju mi bese vo 2017 juni, a od juli 2018 sum so ovoj status na polozitelno. A ti?[DOUBLEPOST=1551363484][/DOUBLEPOST]
Ne se sekavam tocno , intervju mi bese vo 2017 juni, a od juli 2018 sum so ovoj status na polozitelno. A ti?
Ne se sekavam dali koga go zemavme proishodot vednas odevme da ni zakazat za intervju istiot den?
 
Член од
10 септември 2018
Мислења
23
Поени од реакции
13
Epa ne se poklopuvaat.nikako nemoze da se ispravi toa[DOUBLEPOST=1551280734][/DOUBLEPOST]
A dali moze od strana na majka?tamu se pokpoklopuvaat
Probaj jas odev po linija od majka samo problem je kaj mene ist kako kaj tebe razlicni prezimina. Sega probam /urgiram ako moze da se pisi isto prezime i na umrenica kaj dedomi ama tesko odi... Probaj i po taja linija ,,pozzz
 
D

dabedaa

Гостин
Probaj jas odev po linija od majka samo problem je kaj mene ist kako kaj tebe razlicni prezimina. Sega probam /urgiram ako moze da se pisi isto prezime i na umrenica kaj dedomi ama tesko odi... Probaj i po taja linija ,,pozzz
Se vadi prepis da dokazes deka se braca ili sestri sto da se..jas vadev prepis da dokazam deka moite dedovci se rodeni braca ama so razlicito prezime.. toa se vadi isto kako izvod...odi prasaj da ti izdadat prepis ..
 
Член од
13 декември 2017
Мислења
103
Поени од реакции
338
Obavezno da ja odnesis original krstenicata ili ke te stavat na dopolnitelna i ke se iznacekas.
И јас сум во слична ситуација. Како да ја носам крштеницата оригинал кога ја понудив на интервју и службеничка ми рече дека нема потреба од неа и неќеше да ја земе? Како да се направам сега луда и да одам со сила да им ја носам?
 
Член од
20 јули 2018
Мислења
44
Поени од реакции
27
Denes promena od finalna
za Eden mesec ovoj status
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија
Dokumenti od dedo 1914 posmrtnica dokumenti od prv bratuced
Dokument od Lazar mladenov
14136/2015
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
И јас сум во слична ситуација. Како да ја носам крштеницата оригинал кога ја понудив на интервју и службеничка ми рече дека нема потреба од неа и неќеше да ја земе? Како да се направам сега луда и да одам со сила да им ја носам?
Znam deka togas ne gi primaa,no potoa nastana problem otkrile mnogu falsifikuvani i pocnaa da gi baraat vo original,ako ne gi odnesis ke te stavat na dopolnitelna i ke se iznacekas,i koga ke ti se potpisi ukazot ako ti treba originalot ke si go pobaras i ke ti go vratat.
 
Член од
12 ноември 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
дали може некој да ми каже коку време се чека за бројче за происход во софија ако се поднесе
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom