Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 февруари 2018
Мислења
140
Поени од реакции
233
Pochnata procedura 2015. Intervju 2017. Na dopolnitelna do mart 2018. Dokumenti: pasosh od chichko i potvrda od Strumica. Denes odbien i zavrshena procedura. Zavrshi cela maka so negativen rezultat :(
POTVRDATA licno ja dostavi ili preku posrednik ... ????[DOUBLEPOST=1551284300][/DOUBLEPOST]
Не ми се јасни некој работи, ако може некој искусен да ми објасни. Читам вадите потврда од Струмица клибот и ок тоа ама вадите и изводи од предци за зо потврдата, мојот посредник ми извади потврда и ја предаде но не ми бараше изводи, интервју бев 06-2018 и на задолжителна сум да очекувам дополнителна или ?, Посредников ми рече дека ако сум немал предци секако здружението немало да ми даде потврда а штом они дале значи е ок, ова прашувам за ако не минам овака да почнам да барам други опции да не дремам така.
znaci potvrdata ja dobivas so prethodno povrzani izvodi , potocno TVOJOT SE POVRZUVA SO NA TATKO TI .. na tatko ti se povrzuva so DEDOTI ili BABATI ..
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
127
Поени од реакции
244
Kako ne moze,koga moze notarski so dvajca svedoci.Bez toa ne mozes da izvadis potvrda od Strumica i proizhod od Dabc.Na nekoj pradedo mu e roden 1905 i ke se sovpagaat preziminjata.Maticnite knigi se izbledeni sto nisto ne se poznava.Mnogu malku se tie sto im se sovpagaat preziminjata.
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
306
Посредникот мој (фер, искрен човекот е, и 15год во работава), ми кажува дека нема укази потпишано кај негови веќе 2-3 месеци , околу 200 клиенти има моментално он, му кажувам као почнале деновиве читам на форумов и ми вика, не знам... кај мене нема ни еден и искрено ми одговори дека не знае што ќе биде. Ова пренесувам инфо, не дека се контрам со некого а гледам постари членови често се контраат.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Има еден посредник, му се јавувам чат пат да го слушам како лаже, ви имам пишано за тоа...абе "вечен оптимист" - лажов, давале вака давале онака државјанства. Денес му звонам и го прашувам као за еден другар да почне процедура само со потврда да видам како ќе ме мафта...ми вика, подобро да не поднесува за државјанство. Да се чудиш, од посредник муабет бе хаха. Изгледа има ќотек јадено од некого.
Да погодам кој?
 
Член од
20 март 2017
Мислења
51
Поени од реакции
26
A koj te odbija prijatele? Smenili ti se od dopolnitelna na finalna? Ili od dopolnitelna odma te odbijaa?
Chekav edna godina ppsle dopolnitelna. Kaj sho pishueshe deka od pak kje me razgleduva toj sovet. Me rqzgledaa i mi go nachukaa nebanjat. Krvta da im ja ebam. A sho e najstrashno. I da pochnuvam od ppchetok procedura neam sho da odnesam drugo osven istite dokimwnti
 
Член од
16 јануари 2019
Мислења
27
Поени од реакции
21
Chekav edna godina ppsle dopolnitelna. Kaj sho pishueshe deka od pak kje me razgleduva toj sovet. Me rqzgledaa i mi go nachukaa nebanjat. Krvta da im ja ebam. A sho e najstrashno. I da pochnuvam od ppchetok procedura neam sho da odnesam drugo osven istite dokimwnti
Prijatele preku cicko ne e zakonska Norma, od mart 2017god konzulatite ne primaat dokumenti po taa linija, a shtom tie ne primaat... znaci imat dobieno instrukcii od Sofia.... Toa shto do togash dozvoluvaa da pominat I takvi prepiski beshe zatoa sto gledaa niz prsti, no veke ne go pravat toa. Posrednikot trebalo do Sega 5 pati da te izvesti za da si izvadish dokument po dedova ili pradedova linija zatoa shto toa e edinstvenata zakonska linija... Linija ta brat sestra, cicko, vujko, bratuced, tetka, ne se vo sklop so zakonot I ako nekoj ima aplicirano so takvi dokumenti poditno treba da go smeni po dedova linija.roden pred 1919god.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom