Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 ноември 2018
Мислења
110
Поени од реакции
144
Nekoj dase pofalit od dopolnitelna na finalna od 2016? dase znajt do koj datum se stignati.
Минатата недела беа стигнати до 09.04.2016 рок на достава па валјда оваа недела ќе мрднат на 16 ти ако има некој промена да потенцира
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Минатата недела беа стигнати до 09.04.2016 рок на достава па валјда оваа недела ќе мрднат на 16 ти ако има некој промена да потенцира
Jas sum so rok do 16.04.2018 vo prvite, zato i prasuvam da znam do kade se :)
 
Член од
7 октомври 2010
Мислења
42
Поени од реакции
37
Луѓе можно ли е од мај 2017 интервју, бројче излезено на 02.11.2017 уште да се биде на задолжителна. преку ск амбасада
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
Не туку сери, остај ти Словенија, поготово Хрватска тоа се неизживејани нации корумпирани.
Повеќе од 20 пати имам одено и 20 коли донесено. Ти си слушнал и лидаш по форуми. Бг граѓани ставаат со цигани во ист кош ама мене не ми е битно.
barate info koj kade i deka se zivee dobro,pa koga vi kazav kako noz vo grb da vi zabija ,abe jas ako sum snajdena i imam mn poveke iskustvo od tebe ne mora i ti da si, zavidlivost ljubomorni ste be mk, na sekoj eden kako tebe da dade gospod nikoj pat da ne izlezes od mk prost da si ostanes kako sto si pozdrav
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
123
Поени од реакции
202
na sekoj eden kako tebe da dade gospod nikoj pat da ne izlezes od mk prost da si ostanes kako sto si pozdrav
Одете лечете комплекси на други теми и форуми , доволно сме исфрустрирани со чекање на потписи, не мора да ги читаме и вашите бљувотини ...
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Samo sto se smena od dopolnitelna na finalna so rok do 16.04.2018, pocetok na noemvri 2016 intervju :) Od dokumenti imav samo potvrda od BKKS.
2-ri :) od ovie pred nas so im se smena mesecov na polozitelno ima so potvrdi ili sto cekaat da im se smenit a se potvrdi samo? Koga ke ima polozitelno kaj nekoj od niv neka spodelit ovde bi mu bil blagodaren.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom