Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
Луѓе ајде малце позитива на форумов , доста беа песимистички мисли и карање ... Додека чекаме да слушнеме позитивни вести од Софија БИ САКАЛ да отворам дискусија со оние што се расположени за тоа - ШТО откако ќе станете б'лгари , што и каде планирате да направите , дали можеби сте земале БГ државјанство поради вашето б'лгарско самознание ? / За тие што веќе се имаат стекнато со БГ државјанство дали и каде имате емигрирано ? кој дестинации и професии се најпривлечни и зошто (ваше искуство или на ваши блиски).
za dobar zivot i ubava plata za mene samo Svajcarija od iskustvo,ovde sum 11god i toa so mk pasos
 
Член од
2 мај 2018
Мислења
136
Поени од реакции
142
Na moja rodnina praten ukazot vo ambasada pred nekolku dena , izgleda imaat guzva vo Sofija
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
Kako izvadi rabotna dozvola so mk pasos/[/QUOTE
Kako izvadi rabotna dozvola so mk pasos/
nemam nikakva rabotna dozvola,na crno rabotam i non stop imam si rabota,se mi è veke poznato site gazdi me poznavat i poznavam,posle 11god normalno,vo godinta Po ednac si odam vo mk po 2 ned i do sega nemam problem ni na graniza, ako sum cekala do sega bg pasos pa da dojdam ke se nacekas
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Луѓе ајде малце позитива на форумов , доста беа песимистички мисли и карање ... Додека чекаме да слушнеме позитивни вести од Софија БИ САКАЛ да отворам дискусија со оние што се расположени за тоа - ШТО откако ќе станете б'лгари , што и каде планирате да направите , дали можеби сте земале БГ државјанство поради вашето б'лгарско самознание ? / За тие што веќе се имаат стекнато со БГ државјанство дали и каде имате емигрирано ? кој дестинации и професии се најпривлечни и зошто (ваше искуство или на ваши блиски).
super e predlogot ama krakamas ce se napraet so tukasnava tema
 
Член од
9 ноември 2018
Мислења
17
Поени од реакции
30
Кој ти даде дополнителна,Јотова или Советот за гражданство
Советот за гражданство ме стави на Дополнителна. Иначе интервју во Софија 21.11.2017[DOUBLEPOST=1549713284][/DOUBLEPOST]
Кога и каде беше на интррвју?
Дали однесе оригинал потврда, не копија, во министерство за правда при закажување на интервју, односно ако си бил во амбасада дали таму предаде оригинал потврда? Не зборам за ДАБЧ, бидејќи една потврда со изводи даваме во ДАБЧ, за происход, а друга во Министерството.
Интервју Софија 21.11.2017. Не можам да се сетам дали потврдата беше во оригинал во Правосудие
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
nemam nikakva rabotna dozvola,na crno rabotam i non stop imam si rabota,se mi è veke poznato site gazdi me poznavat i poznavam,posle 11god normalno,vo godinta Po ednac si odam vo mk po 2 ned i do sega nemam problem ni na graniza, ako sum cekala do sega bg pasos pa da dojdam ke se nacekas
Daj kazi kako mines granica koa si sedel.poveke od 90 dena u eu. Da mozam i jas da si odam za mk okapah 4 godini tuka na crno sedenje od strah ke umram.
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Daj kazi kako mines granica koa si sedel.poveke od 90 dena u eu. Da mozam i jas da si odam za mk okapah 4 godini tuka na crno sedenje od strah ke umram.
Лаже.. На излез од Швајцарија ке добие забрана за влез во земајата затоа што имала нерегуларен престој повеќе од 90 дена. Плус никој не те чува на црно таму. Не верувај во приказни . Сешто се пишува овде.
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
Daj kazi kako mines granica koa si sedel.poveke od 90 dena u eu. Da mozam i jas da si odam za mk okapah 4 godini tuka na crno sedenje od strah ke umram.
jas koga si odam sekoj pat italija bergamo za sofija i nikakov problem nemam[DOUBLEPOST=1549719068][/DOUBLEPOST]
Лаже.. На излез од Швајцарија ке добие забрана за влез во земајата затоа што имала нерегуларен престој повеќе од 90 дена. Плус никој не те чува на црно таму. Не верувај во приказни . Сешто се пишува овде.
zalam te ama na izlez od svajcarija nikoj pat nema kontrola,vo nedelata 1pat odam na setane vo itali
Лаже.. На излез од Швајцарија ке добие забрана за влез во земајата затоа што имала нерегуларен престој повеќе од 90 дена. Плус никој не те чува на црно таму. Не верувај во приказни . Сешто се пишува овде.
zalam te ama na izlez od svajcarija italija nemas nikoj pat kontrola,koga ne razbiras kuti si nikoj ne ti kazuva da veruvas[DOUBLEPOST=1549720727][/DOUBLEPOST]
jas koga si odam sekoj pat italija bergamo za sofija i nikakov problem nemam[DOUBLEPOST=1549719068][/DOUBLEPOST]
zalam te ama na izlez od svajcarija nikoj pat nema kontrola,vo nedelata 1pat odam na setane vo itali

zalam te ama na izlez od svajcarija italija nemas nikoj pat kontrola,koga ne razbiras kuti si nikoj ne ti kazuva da veruvas,na takvi kako tebe nema so da dokazuvam i da lazam ama ako sakas da se uveris sakas da ti slikam pasost koga posleden pat si bev vo mk tocno pred edna god za intervju si bev 2ned znaci pominato e 1 god a ako ne te drzat na rabota ovde ke sedam jas bez rabota ovde i ke plakam stan 750fr taka bez rabota, a ti ako ne sposoben toa da go pravis toa e drugo sekoj ne moze site nesme isti pozdrav
 
Последно уредено:

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Советот за гражданство ме стави на Дополнителна. Иначе интервју во Софија 21.11.2017[DOUBLEPOST=1549713284][/DOUBLEPOST]
Интервју Софија 21.11.2017. Не можам да се сетам дали потврдата беше во оригинал во Правосудие
Ок, сега ќе одиш пак да ти дадат уште една потврда и повторно изводите преведени и легализирани. А доколку најдеш некој стар документ тогаш уште поубаво. Со молба ќе поднесеш до Министерство за правосудие или амбасада.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom