Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Jas podnesov dokumenti vo Sofia 1juli 2016...
Dokumenti... izvodi od 2 babi, dedovci, roditeli i potvrda deka se izjasnuvam za bugarin... mislam deka imav i potvrda od klub...
Vrz osnova na toa sredivme odma da mi izdadat proishod... toa go zemav oktomvri/noemvri 2016... odma posle toa bev na intervju vo b.ambasada vo Skopje dekemvri 2016... od togash kako mi se menuvaa tocno statusite na stranata tocno neznam, znam deka slucajno proveriv pred 2 meseci deka mi e potpishan ukaz... bev spremen use odamna da krenam race, plus pa I aferava kapak na se... dadov okolu 800e do sega...


Sega treba da odam da go podigam ukazot ...
Ima li nekoj drug nacin da se zeme vo Skopje ambasada? Ne mi se brza...

Pozdrav do site
Можеш преку амбасада.Незнам како ти пишува на статусот во моментов?Ако ти пишува дека удостоверението Ти е испратено во амбасада,тогаш одиш од 10 до 12часот со претходно уплатени 50 лева ми се чини во Уни банка кај нас,две слики и копија од пасош.
Кога ќе го подигаш указот ќе те прашаат за адреса и ЕГН и ќе ти излезат за некои 4-6 месеци.Па после со адресата и ЕГН то одиш во Софија да се сликаш за пасош и лична карта.
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
48
Momentalno mi pisuva deka mi e potpishan ukaz I deka treba da prijavam adresa I da go podignam licno, ama ne sum vo moznost ovoj period, taka da ke im se javam u ambasasa utre da me prenasocat za vo Skopje se da si bide po moznost... fala na odgovorot, pozdrav
 
Член од
20 ноември 2018
Мислења
49
Поени од реакции
65
Momentalno mi pisuva deka mi e potpishan ukaz I deka treba da prijavam adresa I da go podignam licno, ama ne sum vo moznost ovoj period, taka da ke im se javam u ambasasa utre da me prenasocat za vo Skopje se da si bide po moznost... fala na odgovorot, pozdrav
Koga beshe na intervju i kolku vreme cekashe za potpis ?
 
Член од
9 декември 2018
Мислења
35
Поени од реакции
16
Da ne ima nekoj so potpisan ukaz denovive, a sto ceka od 2014?!

Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
307
Поени од реакции
294
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија

---

Интервју, 5 април 2016
Дополнителна: крај на Јуни 2017
Дополнителни документи доставени: 8ми Септември 2017
Финална: 16ти Ноември 2018
Положително: 18 Декември 2018

Со стари документи.
 
Член од
12 септември 2017
Мислења
20
Поени од реакции
75
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија

promena i kaj mene
intervju 19.02.2016
na dopolnitelna od Mart 2017
dopolnitelni odneseni Dekemvri 2017
promena od dopolnitelna vo finalna na 24.10.2018
denes polozitelno

dokumenti od prv bratuced
dopolniteni dokumenti izvodi od pradedo i potvrda od Strumica
brojce 92**/2015

zdravje uste da ni se potpise
so sreka na site
 
Член од
4 октомври 2017
Мислења
23
Поени од реакции
12
Член од
18 декември 2018
Мислења
136
Поени од реакции
146
Dobar den. Dali moze da mi kaze nekoj kolku vreme se ceka za ukaz od viceprezident. Jas cekam veke 4ipol meseci.
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ наВицепрезидента на Р Б'лгарија od 28 juli mi e ovoj status.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија

promena i kaj mene
intervju 19.02.2016
na dopolnitelna od Mart 2017
dopolnitelni odneseni Dekemvri 2017
promena od dopolnitelna vo finalna na 24.10.2018
denes polozitelno

dokumenti od prv bratuced
dopolniteni dokumenti izvodi od pradedo i potvrda od Strumica
brojce 92**/2015

zdravje uste da ni se potpise
so sreka na site
Daj boze da ti potpisat se najdobro i so sreka
 
Член од
9 март 2017
Мислења
68
Поени од реакции
95
I kaj mene denes promena od finalna vo molbata e razgledana od soveto so polozitelno. 927*/2015 intervju 17 fev 2016 i prethodno na dopolnitelna 1,5.
Sto e sledno i dali seuste ima proverki od viceprezidento
 
Член од
15 јуни 2018
Мислења
118
Поени од реакции
95
Dobar den. Dali moze da mi kaze nekoj kolku vreme se ceka za ukaz od viceprezident. Jas cekam veke 4ipol meseci.
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ наВицепрезидента на Р Б'лгарија od 28 juli mi e ovoj status.
Mene od 6 avgust mi e isto cekam 1 nedel pred mene si aako ima promena pisi.Duri mislam i da se otkazam.
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
Молбата на Братучедка ми е одбиена денеска, со документи од прв братучед, поточно преку мојот брат...
Јас сеуште на проверка од вицепрезидентот, документи од брат ми+лична карта од прадедо ми...
 

Attachments

tgdk

Go-Run
Член од
5 април 2017
Мислења
126
Поени од реакции
169
одОд денес на мене и другар јас со документи пасош од брат он од сестра...интервју Април 2016...на дополнителна од јули 2017...на втора финална од 21.11.2018 и од денес на положително.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom