Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 ноември 2018
Мислења
110
Поени од реакции
144
pozz pred malku vidov deka mi e smenet statusot , pa me interesira znae li nekoj sto odi sledno i od prilika uste kolko treba da cekam dali biduva ili ne ??
imam podneseno 2015
brojche: 119**/2015
na interviju imam odeno noemvri 2016 a na dopolnitelna bev lani od dekemvri pa do sega .Прегледај го приврзокот 201251
pozz pred malku vidov deka mi e smenet statusot , pa me interesira znae li nekoj sto odi sledno i od prilika uste kolko treba da cekam dali biduva ili ne ??
imam podneseno 2015
brojche: 119**/2015
na interviju imam odeno noemvri 2016 a na dopolnitelna bev lani od dekemvri pa do sega .Прегледај го приврзокот 201251
На дополнителна со запирка беше или со рок и со каква роднинска врска си оти и јас бев на интервју 2016 ноември
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Македонскио народ секогаш пател од предавници гледајќи да си го спасат својот газ за само своја лична егзистенција, затоа и ни умира нацијата. Како не ви е срам бе бугари да се правите ?!
Искрено од вмровската багра !!!
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Македонскио народ секогаш пател од предавници гледајќи да си го спасат својот газ за само своја лична егзистенција, затоа и ни умира нацијата. Како не ви е срам бе бугари да се правите ?!
Ми е. Верувај ако сакаш. Но, кога за едни државата е мајка а за други маќеа. кога имаш објект и бизнис кои работат добро, ќе те потиснат инспекции, кога ќе се смени власт ќе ти остани некој од фамилија на улица, кога дете ќе ти истепаат Албанци а ти пријавуваш во полиција, а тие ти се смеат, кога сите спорови ги добиваш на суд а нема државата механизам да ги спроведе затоа што не си со книшка. ќе бегаш[DOUBLEPOST=1544786787][/DOUBLEPOST]
Искрено од вмровската багра !!!
Јас бегам од сегашнава
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom