Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 април 2015
Мислења
179
Поени од реакции
251
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија

интервју 15ти февруари 2016
дополнителна со запирка од април 2017
на втора финална од 15ти октомври,
денес положително

документ: крштеница од баба
Hahah, jas i ti isto, ist den na intervju, ist den na dopolnitelna, ist den vrateni na vtora finalna. Aj so srekja neka ni e do kraj :)
 
Член од
2 мај 2018
Мислења
136
Поени од реакции
142
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија

интервју 15ти февруари 2016
дополнителна со запирка од април 2017
на втора финална од 15ти октомври,
денес положително

документ: крштеница од баба
So srejka bas mie milo ! ajde i za nas pobrgo
 
Член од
16 февруари 2012
Мислења
61
Поени од реакции
160
Страната за проверка пак нефункционира, денес цел ден.
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Еден другар закажа термин за поднесување документи за происход преку амбасада во Скопје. Термин 13 ноември 2019...колку за информација
 
Член од
15 јуни 2018
Мислења
118
Поени од реакции
95
pozdrav do site na forumot,ako moze nekoj da go proveri ovoj broj na moj prijatel e brojot e od 2015.Covekot ima odneseno dopolnitelen dokument do dadeniot rok ali foto kopija,posle toa mu gi pobarale originalite mi rece deka gi dal i seuste nisto eve go brojot ako moze nekoj da proveri blagodaram 13531/2015 pin322314
Screenshot_20181204-164717_Б'лгарско гражданство.jpg
 
Член од
2 мај 2018
Мислења
136
Поени од реакции
142
Страната за проверка пак нефункционира, денес цел ден.
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.EVE RABOTI OVA E MOJ STATUS
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.037
Промена на статус:

Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија.

Документи од прв братучед на мајка ми и однесено потврда од здружението во Струмица.
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
110
Поени од реакции
144
Промена на статус:

Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија. Кога беше на интервју ?

Документи од прв братучед на мајка ми и однесено потврда од здружението во Струмица.
 
Член од
27 ноември 2018
Мислења
16
Поени од реакции
4
Dali moze da se podnse za bg pasos lso dokumenti treba imam izavdeno proishod vrs osnaova na brat on imabg pas dali treba drugi bgdokumenti
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
Промена на статус:

Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија.

Документи од прв братучед на мајка ми и однесено потврда од здружението во Струмица.
Koga bese na intervju i kade?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom