Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 ноември 2018
Мислења
122
Поени од реакции
128
Mene mi kazaa deka ke ima uste eden bran na potpisi vo dekemvri :toe:

Ostanuva samo da cekame i da se nadevame, do koj broj se stignati?[DOUBLEPOST=1542444484][/DOUBLEPOST]
ЈАС СУМ, 64xx/2016 чекам потписеве 5 месеци и како што тргнало сигурен сум дека ке биде потпишано следната година бидејки от ноември остана уште една недела а декември пола месец не се работи ПРЕМНОГУ ПРАЗНИЦИ така да после јаноар


Do koj broevi se stasani i dali im potpisale na site ukaz?
 
Член од
23 јуни 2018
Мислења
65
Поени од реакции
75
Zdravo do site.
Koja e razlikata pomegju dopolnitelna so zapirka i dopolnitelna so datum?posto gledam deka samo tie so zapirka imaat promeni,koj znae go molam za odgovor.pozzzz
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
I mene ne mi e jasno bev na finalna ped 4 dena i mi se smeni statusot vo dopolnitelna so zapirka
Koga bese na intervju?

Ovie so zapirka 100% se za zabavuvanje na procedurata, zasto koga imaat natrupano prepiski mora da stavaat na dopolnitelna so zapirka, so znaci nemaat konkreten izgovor za toa

Taka i nie lani site so bevme staveni na dopolnitelna godina ipol bez razlika na dokumentite so koi sme aplicirale ili drugi faktori
 
Член од
15 ноември 2018
Мислења
7
Поени од реакции
0
Koga bese na intervju?

Ovie so zapirka 100% se za zabavuvanje na procedurata, zasto koga imaat natrupano prepiski mora da stavaat na dopolnitelna so zapirka, so znaci nemaat konkreten izgovor za toa

Taka i nie lani site so bevme staveni na dopolnitelna godina ipol bez razlika na dokumentite so koi sme aplicirale ili drugi faktori
Na 16 oktomvri 2017 bev na intervju
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
194
Поени од реакции
259
ЈАС СУМ, 64xx/2016 чекам потписеве 5 месеци и како што тргнало сигурен сум дека ке биде потпишано следната година бидејки от ноември остана уште една недела а декември пола месец не се работи ПРЕМНОГУ ПРАЗНИЦИ така да после јаноар
Dekemvri ima 3 nerabotni denovi (24,25,26) http://xn--b1aekbb1acci5f.com
 
Член од
2 март 2017
Мислења
58
Поени од реакции
31
86**/2014 na dopolnitelna od dekemvri 2015,potoa finalna avgust 2018 i oktomvri 2018 polozitelno se ceka ukaz.Dali ima nekoj koj e zaglaven kako mene od 2014.????
Ne zaglaven ko tebe ami has pomisliv deka sme zaboraveni vo nekoja fioka
Jas sum82.. /2014 dekemvri intervju na dopolnitelna bev tocno 3 godini isto i jas sum se nadevam ce dobijam potpis cekam
 
Член од
20 јули 2017
Мислења
25
Поени од реакции
135
86**/2014 na dopolnitelna od dekemvri 2015,potoa finalna avgust 2018 i oktomvri 2018 polozitelno se ceka ukaz.Dali ima nekoj koj e zaglaven kako mene od 2014.????
Ima ne si edinstven i mene vo oktomvri od finalna mi se smeni vo polozitelna i sega cekam da mi bide potpisan ukazot, 29**/2014 mart mesec bev na intervju vo Sofija.. :/
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
На влез кога ќе покажеш мк пасош на излез покажуваш мк пасош и бг лична карта. Ако те прашат зошто покажуваш два документа им објаснуваш дека ти е искочен пасошот денес и продолжуваш даље.
Незнам дали сте запознаени со казните во бугарија доколку покажеш МК пасош на бугарска граница,а си исто така и БГ државјанин можат да ти пишат казна од 3000 лева дирекно на граница. Значи обавезно бг документ понатаму покажуваш на нивна граница и на било која друга после напуштање на македонската граница.
Znaci decki.Koga go zenas pasosot za prvoat od bugarija voopsto ne go pokazuvas na granica bidejci imas vlezeno so makedonski i izleguvas so makedonski i ticka ne mesajte babi i zabi.Jas koga go zemav taka naoraviv nenozete pet pasosa na granica da pokazuvate pokazuvas eden.Na kraj kraeva stasajte do tamu da go zemete oa posle e lesbo.Ama da znaete SO MAKEDONSKI SEKIGAS IZLEGUVAS OD MAKEDO INA A NATAMU SEKADE SO BUGARSKIOT JAS TAKA SO GODINI ORAVAM NAJNOVO PRED EDNA NEDELA SE VRATIV OD ANGLIJA.taman rabota dva pasosa da pokazes na granicar hahahaha ne se zbunuvajte
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
juli od finalna mi se smeni vo polozitelna i 4 mesec cekam da mi bide potpisan ukazot, 36**/2014
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom