Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 јуни 2018
Мислења
118
Поени од реакции
95

Attachments

Член од
7 ноември 2018
Мислења
8
Поени од реакции
25
Dve sliki dve kopii od pasport i okulu 2500den


Sent from my iPhone using Tapatalk
kazimi kolku vreme cekase za da ti se smeni statusot i dali bese na dopolnitelna[DOUBLEPOST=1541593611][/DOUBLEPOST]
Dve sliki dve kopii od pasport i okulu 2500den


Sent from my iPhone using Tapatalk
Знае ли некој која е процедурата за земање на удостверението и кои се документи и давачки ке имам затоа што јас одев преку амбасадата во скопје
Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Скопие-Македонија. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Република Б'лгарија, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат.
kolku vreme cekase i dali bese na dopolnitelna posto i ja imam podneseno preku ambasada
 
Последно уредено:
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Za kolku vreme bi se smenil status od obrazuvana prepiska do nesto cekor napred ?Za deca se raboti maloletni so poteklo roditel???Edna nedela nema promena a neli po skratena postapka ce bilo ne mi e jasno?
 
Член од
17 август 2018
Мислења
79
Поени од реакции
38
Za kolku vreme bi se smenil status od obrazuvana prepiska do nesto cekor napred ?Za deca se raboti maloletni so poteklo roditel???Edna nedela nema promena a neli po skratena postapka ce bilo ne mi e jasno?
Koja procedura ja terate za decata? Kolkavi se vasite deca,zar i za deca ima procedura koja se tera,mislev deka e mnogu ednostavno za maloletno dete.
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Koja procedura ja terate za decata? Kolkavi se vasite deca,zar i za deca ima procedura koja se tera,mislev deka e mnogu ednostavno za maloletno dete.
Za 4 godisno dete komplet cekav 11 meseci za intervju i pkus na intervjute me rasturija so prasanja.E zatoa sega prasuvam kako ppnatamu bifejci ne gledam niato skrateno nazalost.
 

tgdk

Go-Run
Член од
5 април 2017
Мислења
126
Поени од реакции
169
Jas preko bratmi aum ..dali treba i jas da vadam ???
Јас го прашав пошо и јас сум преку брат и ми кажа нема потреба од дополнителни документи...ако сакаше да ми земе пари ќр ми кажеше...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
H

Haronmk

Гостин
До број на преписка 1773/2016 ставени од дополнителна на финална. До која број на молба е ова приближно поима немам . Како и да е ми изгледа ко и денес да ставаа на финална.
 
Член од
17 август 2018
Мислења
79
Поени од реакции
38
Za 4 godisno dete komplet cekav 11 meseci za intervju i pkus na intervjute me rasturija so prasanja.E zatoa sega prasuvam kako ppnatamu bifejci ne gledam niato skrateno nazalost.
Ccc...kakvo intervju za decata bre, aj da e za mene i taka i taka,ama za decata intervju..Jas denes bev na intervju vo konzulat,mi se pogodi eden covek vozrasen,dobro pominav.A imam blizok covek koga mu se rodi sinot samo otide go slika za pasos vo Bg i tolku,ni intervju ni cekanje.
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Ccc...kakvo intervju za decata bre, aj da e za mene i taka i taka,ama za decata intervju..Jas denes bev na intervju vo konzulat,mi se pogodi eden covek vozrasen,dobro pominav.A imam blizok covek koga mu se rodi sinot samo otide go slika za pasos vo Bg i tolku,ni intervju ni cekanje.
E sega e ovaka bidejci bev minatata nedela na intervju sofija.Mnogu e strogo sega zatoa prasuvam slucajno da ne znae nekoj.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom