Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 октомври 2017
Мислења
40
Поени од реакции
37
Луѓе дали знаете редовни линии, превоз од Битола, Прилеп, Охрид, Кичево за Софија ?

Поздрав
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Збориш за тие кои се на положително, или за тие кои се на проверка кај вицепрезидентката? Или двете?
Мислев на државјанства 2000 @fatigoova
Neznam so sigurnost dali vazi samo za tie na polozitelno, ili i za tie so proverka od viceprezidentot. Mi kazaa deka pred nova godina uste edna tura ke ima.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
За тоа со преписките ќе ви кажам понеделник вторник
Мислев на државјанства 2000 @fatigoova
Neznam so sigurnost dali vazi samo za tie na polozitelno, ili i za tie so proverka od viceprezidentot. Mi kazaa deka pred nova godina uste edna tura ke ima.
Им се брза нешто, јас одам во Софија во понеделник, ќе сум до петок. Ако разберам нешто ќе кажам.
Него, ме чуди малку оваа ситуација, дечко, на положително 4-5 месеци, проверка од вице, па прекин. Не ми се верува[DOUBLEPOST=1540671112][/DOUBLEPOST]
Луѓе дали знаете редовни линии, превоз од Битола, Прилеп, Охрид, Кичево за Софија ?

Поздрав
Има групи на фб. Има еден тони од пп доста фер дечко е.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Колку случаи сме сретнале,

Од положителна, на проверка кај Вицето, па прекин???
Колку случаи има вакви? ??

Жалба не може да се поднесе.
абе АБДАЛ кејси море што правиш?возиш или се тегнеш?!:)што направи со указите уште ги чекаш?!?
 
Член од
21 април 2015
Мислења
39
Поени од реакции
30
Луѓе дали знаете редовни линии, превоз од Битола, Прилеп, Охрид, Кичево за Софија ?

Поздрав
Роман Турс одат од Прилеп во недела навечер и среда навечер. Се враќаат другиот ден околу 17.00
 
Член од
12 септември 2017
Мислења
20
Поени од реакции
75
Moj prijatel dobiva otkaz od Vice, intervju maj 2017, na polozitelno od juni ili juli 2018, Otkaz vo Oktomvri 2018, So dokumenti od prv bratucet vadi proishod i posle dopolnitelno na intervju nosi dokumenti od baba koja e rodena vo Petric i potvrda od klubot. Ne e staven na dopolnitelna, direktno na finalna i na polozitelna i potoa sledi otkaz. o_Oo_O
 
Член од
7 август 2017
Мислења
109
Поени од реакции
134
Moj prijatel dobiva otkaz od Vice, intervju maj 2017, na polozitelno od juni ili juli 2018, Otkaz vo Oktomvri 2018, So dokumenti od prv bratucet vadi proishod i posle dopolnitelno na intervju nosi dokumenti od baba koja e rodena vo Petric i potvrda od klubot. Ne e staven na dopolnitelna, direktno na finalna i na polozitelna i potoa sledi otkaz. o_Oo_O
Sigurno bil na polozitelno proverka pa otkaz?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom